• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektronska kontrola sjetve

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
Prije dosta vremena sam na to negdje naišao ali san nikako da opet naletim pa molim za pomoć.

Neinteresiraju me originalne kontrole nego one iz "kučne radinosti" pa ako netko zna tko i gdje to radi nek javi
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ako može malo dojmova i iskustava iz upotrebe. Kako si zadovoljan jeli bilo kvarova, treba li često čistiti foto-ćelije i imali mogućnost prijenosa podataka na komp.
I da, tražim po netu i nemogu nać a znam da je tip iz okolice Osijeka pa mi treba neki kontakt ako imaš.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16094&page=29
Zadovoljan sam sa elektronikom, fotočelije treba čistiti jednom u par dana ako ih ne zaštopaš sa zemljom. hoče zapet nekad mahuna od soje pa onda cvili cijelo vrijeme pa ju moraš ić izvadit sa senzora. kvarova je bilo vrlo malo, prestalo je brojiti hektare, pa moram zvat da to dođe čovjek popravit, razgovaral sa sa njim, veli da se to brzo otkloni. Nema nikakvih prijenosa na komp.
broj je 098-523-805,a firma je agroelektronika.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Eee, u pravu si. Sve je već napisano. Ipak ti hvala za tvoj trud a meni kritika za moj ne trud.
 

Niđo

Novi član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
9
Becker seeder control 950-E

Pozdrav... trebao bih shemu za taj sklop(Becker seeder control 950-E)...pa bih molio ak ko zna di i od kud skinuti ili ima neka mi tu stavi... unaprjed hvala... :)
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Pozdrav kolege forumasi,interesuje me koliko kod vas u Hrvatskoj kosta elektronska kontrola setve ?
Kod nas u Srbiji postoji jedna manja privatna firma koja pravi elektronske kontrole za setvu,stare su imale senzor na setvenoj ploci i kontrolisale da li se okrece(ovi senzori su isli na masine tipa Olt,Nodet,Agria,Livac),dok novije koriste senzore koji kontrolisu ajd da kazem ispadanje semena iz setvenog aparata. Ovakva novija verzija elektronske kontrole kosta oko 170e za 4rednu sejacicu.Ako iz nekog razloga dodje do prestanka ispadanja semena kontrola daje zvucni i svetlosni signal u kabini traktora,kontrola unutar kabine je podeljena na 6 sekcija tako da jasno kaze koja baterija ne radi.
Interesuje me koliko kostaju kod vas ?
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Ako smem tj da se ne smatra reklamom postavicu.
+38164 355 31 48 Agroelektronika se zove firma.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Ako smem tj da se ne smatra reklamom postavicu.
+38164 355 31 48 Agroelektronika se zove firma.

@north army de mi reci kolko kosta ta starija verzija i imali se kupit na vaseru u rumi il sidu

i koje sve funkcije ona ima
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ja imam tu elektronsku kontrolu,točno ta iz Srbije..

Meni je ta sprava dobra,pogotovo kad sijem po noči ne moram izlazit van traktor i provjeravat koliko sjemena imam,samo gledam lampice dal pokazuju zeleno i sijem tak dugo dok ne trepče crveno..

19621223.jpg
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Ja imam tu elektronsku kontrolu,točno ta iz Srbije..

Meni je ta sprava dobra,pogotovo kad sijem po noči ne moram izlazit van traktor i provjeravat koliko sjemena imam,samo gledam lampice dal pokazuju zeleno i sijem tak dugo dok ne trepče crveno..

19621223.jpg


perkovic,to morem i na ino becker deti?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
perkovic,to morem i na ino becker deti?

To ti neznam..Ova moja paše samo ne OLT,Agria ili Nodet sijačice...
Možda član @Nort Army zna dal postoji i za Becker sijačicu ova kontrola..
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Koliko znam staru verziju niko ne prodaje vise tj sa senzorom na ploci,a i zasto bi neko kupovao losiju kontrolu iako bi cena bila ista da'l kupili senzor za plocu ili zrno,cak i ako postoji razlika ona je zanemarljiva tako da je ipak bolje dodati par evra pa kupiti na zrno kontrolu.
Sto se tice Becker masine nju poznajem bolje nego bilo koju drugu i sigurno da moze jer kontrole rade na istom principu postavi se onaj foto-senzor koji kontrolise prolaz zrna kroz,e sad kod Bekerice bi mogao biti jedini problem na sta pricvrstiti senzor,jer je kod Olt-Nodet masina pricvrscen na onaj (mi u Srbiji ga zovemo uzmerivac zrna) onj deo kao mala kukica sto je drzi imbus saraf.
Cena osnovne krece 175e za 4 reda,pa 200e osnovna za 6 redova,a postoji doplata da broji isejana zrna,brzinu,hektre....
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Koliko znam staru verziju niko ne prodaje vise tj sa senzorom na ploci,a i zasto bi neko kupovao losiju kontrolu iako bi cena bila ista da'l kupili senzor za plocu ili zrno,cak i ako postoji razlika ona je zanemarljiva tako da je ipak bolje dodati par evra pa kupiti na zrno kontrolu.
Sto se tice Becker masine nju poznajem bolje nego bilo koju drugu i sigurno da moze jer kontrole rade na istom principu postavi se onaj foto-senzor koji kontrolise prolaz zrna kroz,e sad kod Bekerice bi mogao biti jedini problem na sta pricvrstiti senzor,jer je kod Olt-Nodet masina pricvrscen na onaj (mi u Srbiji ga zovemo uzmerivac zrna) onj deo kao mala kukica sto je drzi imbus saraf.
Cena osnovne krece 175e za 4 reda,pa 200e osnovna za 6 redova,a postoji doplata da broji isejana zrna,brzinu,hektre....

znaci 175e je osnovna koja samo kontrolise sjetvu,a mislim da sa negdje vidido dal na ovom il nekom dr forumu da ima i kontrolu sjetve,i hektoetar,i brzinu kretanja
zato sam i pito koje sve funkcije ima,i jel znas mozda koja je cijena za nodet 4 reda kontrola sjetve,hektometar i brzina kretanja
 
Na vrh