• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

èudan neki jd

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
čudan neki jd

evo iz najnopvijeg broja jednog časopisa ponuda jd-a...
COLOR]

COLOR]


zar vam ne izgledaju malo čudno?kao neki istočni traktori... :?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mislim da nema razlike nego da je iz takvog kuta slikan!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mislim da je takav jedan bio na sajmu u Gudovcu...nekako su mi premale prednje gume, i baš to me asocira na istočnjake...
 
R

Ratarko

Guest
Normalno da izgledaju ali eto ti još jedan poluproizvod ...
Proizvođači su postali toliko pohlepni za profitom da nije normalno.
Odbiti če im se to o glavu , siguran sam .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e baš me razočaralo to...a usput i cijena jd-a od 85 ks--27000 eura...a onaj 5020 serija isto toliko otprilike ks a cijena 38000 evra...šta još reči,nego da je ovo mačak u vreči,a ne jd... :cry:
 
R

robert

Guest
da to nije JD iz indije?buduci sogor mi je rekao da je bio u novocomecu,i da imaju sad neki jeftiniji jd.nisam ih vidio,ali najvjerojatnije da je to to.
 
B

branko

Guest
na motoru pise da je napravljen u indiji a cijeli traktor sastavljen u turskoj, ali je ipak radjen po jd normama kvalitete, ali sa manje opreme, na sajmu je bio izlozen 65 konja model, mislim da je bio 5315 tj 5x15 serija a ne 5x25 i cijena mu je bila nesto oko 17000 (ali nisam 100% siguran jer bas tad pocela jako padati kisa pa sam zbrisal) tj. bio je nesto malo jeftiniji (pdv+/- sa ili bez nisam siguran) od imt-a 560. a za to gdje napravljen pa i dosta mf-a se radi u turskoj (4xx, 44xx, 54xx i 64xx serije) Obrisan neispravan link.
pa i new holland http://www.turktraktor.com.tr
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e to mi jako smrdi upravo zbog cijene...privlači pažnju,ali....
 
B

branko

Guest
evo da zavrsim pricu oko tog "cudnog" jd-a radi se o modelu 5403, 65 pto ks, 74 ks motor, napravljen je u indiji, pune. cijena mu je 18900€ + pdv, reklama je u novom gospodarskom listu. uglavnom radi se o low end traktoru, bez ikakvih dodatnih funkcija tj. cista mehanika.

Obrisan neispravan link.

samo je za nase trziste drukcija kabina

Obrisan neispravan link.
evo jos jedne slike ovaj put bez kabine
 
B

branko

Guest
e pa to je onda mačak u vreči,a ne john deere

zavisi kako gledas, jer ja bih ipak radije uzeo taj jd nego npr. imt 577 ili mtz
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
branko kaže:
e pa to je onda mačak u vreči,a ne john deere

zavisi kako gledas, jer ja bih ipak radije uzeo taj jd nego npr. imt 577 ili mtz

Od tih dva bih ga uzeo radije, ali od zetora nikako!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa dobro,još bi se dalo razmisliti...vjerojatno bi i ja tako,ali ovo se samo zove jd, jer ima jd mašinu...
 
B

branko

Guest
ali ovo se samo zove jd, jer ima jd mašinu...

pogledaj gore moj post od srijede 11.04. isto tako ti se u indiji radi dosta mf-a. a znam i jedan primjer od prije samo ne iz ove branse, kad smo isli sa skolom na izlet u iskru (prije dvadeset i kusur godina) , tamo sam vidio dvije proizvodne linije jedna je radila iskrin alat a druga b&d i de walt, pitali smo tipa koji nam je objasnjavao u cemu je razlika , rekao je da se za b&d i de walt koriste kvalitetniji dijelovi i visestruke kontrole. tak ti je i s traktorima jer sigurno amer nebi dao da netko zabrlja stvar i time nasteti ugledu firme, bez obzira gdje se radi on mora biti napravljen po jd standardu.
 
B

branko

Guest
evo jos slika tog jd-a s ovakvom kabinom je ovaj za nase trziste. slike su s fp-a.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ovaj od 65 KS mi se svidja i mogu vam reci da su sad ovi istocni trektori ozbiljno ugrozeni... Za malo vise novaca, dobijes dosta bolji stroj.

Jako mi se svidja ovaj "JD"
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nekako i ja dijelim mišljenje s tobom bobo...ipak je to jd..i što kažu ne bi jd dao da stave na njega svoje ime da ne valja!a recimo za moje potrebe bi onaj od 85 ks bio savršen...
 
B

branko

Guest
bobo ovaj po oglasu u gospodarskom ima 65 ks, ali po podacima s jd stranice on ima 65 ks pto, a stvarna snaga mu je 74 ks.
 
Na vrh