• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

èudan neki jd

B

bajki

Guest
Po meni nije toliko bitno gdje je on sklopljen. Ako on nosi oznake JD onda je to JD. Jedino je bitno dali te njegova oprema zadovoljava. Nebi se JD sramotio zbog jednog malog trraktora da mu se srozava kvaliteta u očima kupaca. On sigurno zadovoljava sve JD standarde kvalitete. Po meni je taj traktor odličan izbor, pogotovo jer nije jako skup. U zadnje vrijeme se kompletna proizvodnja svih strojeva sve više seli u istočne zemlje, ne samo traktora več i auta i ostalog, pri tome oni ništa negube na kvaliteti.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
bobo,pravo kažeš,samo da se održi proizvodnja tog jd-a...
a bajki ja se potpuno slažem sa tvojim mišljenjem.kad pogledaš njega i rusa ipak se zna šta bi prije uzeo...jedino da ima klimu još....
 
R

Ratarko

Guest
Joj abrkili što ti usporedi na kraju , Rusa i JD .
Pa ta dva traktora se ne smiju niti napisati u istoj rečenici i baš zato mislim da je taj JD sa slika sranje .

Ako se želite praviti važni sa JD traktorom onda kupite jedan jedini i pravi JD , iz Manheima u Njemačoj a ako vam je bitno imati zeleni traktor prefarbajte svoj IMT-ove u zeleno . Stvar riješena.
 
R

Ratarko

Guest
Zvona , po meni JD mora ostati iznad toga.
Praviti neke ekonomske modele traktora mu može samo štetiti jer njegove mušterije ne žele biti povezivane sa takvim jeftinim traktorima kao ti iz Indije.

Voziti JD traktor je čast i prestiž .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
eh ratarko, pa jd je jd, samo što je ovaj čista mehanika,ali kvaliteta stoji...ali ja bi radije uzeo za početak ovaj jd bolje nego polovni, jer se dobije povrat kapitalnih ulaganja...a onda s tim jd-om zaraditi pravi jd....zar ne?
 
K

krx pozega

Guest
Nije taj jd uopče sranje samo što nije onakav traktor kakav smo mi estetski navikli gledat(al zato bogami manje i košta)...siguran sam da im je motor dobar
 
R

Ratarko

Guest
Abrkili , ja ga ne bi kupio .
Sigurno ima neki drugi traktor koji bi bio jednako dobar .
Zašto je uvijek najbitnije platiti najmanju cijenu a kupiti nešto što nitko nije ispitao ?

Netko treba probiti led , zar imaš toliko hrabrosti ?
Ne bojiš se sindroma " mačak u vreči " ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa jedino me to pati,i to sam i napisao na početku...ali privlači me jedino zato što je jd...ali kad bi kupovo polovni koji je vjerojatno bolji,bar oni koje tine stavlja iz inozemstva ne bi dobio povrat ulaganja...
 
R

Ratarko

Guest
Znam da ne možeš dobiti povrat ulaganja .
Da li mi možeš reči na koliko novaca računaš da češ dobiti povratom kapitalnih ulaganja za taj JD , jesi več probao raditi neke računice ?
 
B

Bobo

Guest
Ako se i povezuje s JD imenom, a od IMT-a slicne snage je samo malo skuplji, ne bih ni najmanje razmisljao da mi takav traktor treba!

Neka je prestiz i cast voziti JD, ali mene zanima prvenstveno kvaliteta. Stari je htio da kupimo nekog kineza, i jedva sam ga odgovorio od tog krsa, no da je pitao da biram izmedju ovog JD, (recimo) Zetora iste snage, Ne bih zetora ni pogledao!

Ako je JD naljepnica gore, i ako znam da JD to pravi pod svojim kakvim-takvim okriljem tu se nema sto razmisljati... Polovan traktor u odnosu na ovaj ne doalzi u obzir.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ratarko kaže:
Znam da ne možeš dobiti povrat ulaganja .
Da li mi možeš reči na koliko novaca računaš da češ dobiti povratom kapitalnih ulaganja za taj JD , jesi več probao raditi neke računice ?
ma nisam radio računice,čuj ja sam tako malo samo razmišljao..trenutno nam ne treba ništa veliko,dva imt-a su dovoljna..ja sam samo jedan zaljubljenik u jd... :)
 
R

Ratarko

Guest
Ne gledaj onda to Indijsko sranje ili JD iz Mennheim-a ili ništa .
John Deere je samo jedan jedini a ovaj iz Indije to nije.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a i meni se nekako puuno više sviđa onaj iz manheima....ali nemam mogučnoisti za novi,jedino polovni, pa zatim novi...zar ne?
 
R

Ratarko

Guest
Pa tko kaže da moraš sa magarca na konja ?
Prvo se desetak godina pati sa onim što imaš a onda razmišljaj o Đoniju a ako si mislio da to brže ide , krivo si mislio :cry:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa znam...a i ti si došo do mf-a preko torpeda sa otpada...ne mislim ništa loše..
 
R

Ratarko

Guest
Pa nisam niti mislio da misliš loše a i da misliš to me ne sekira.
Ja ti svakao želim da što prije dođeš do svoga JD traktora ali da ču ti reči da je to več sutra to ne , jer to je teško izvedivo za 99.9 posto HR seljaka .
 
B

branko

Guest
ja se u potpunosti slazem s bobom i abrkiliem, jer primjerice meni traktor nije stroj kojeg najvise koristim tako da mi ne mora neophodno imati sve ove novotarije, jer i ako bih isao na svoj neki maksimalni plan poljoprivredne proizvodnje to bi bilo cca 25-30 krmaca, realizacija plana ovisi o razvoju trenutacne situacije (kuga) i volji proizvodnog sektora tj. zeni i tastu, meni ne treba vise od 10 do 15 hektara zemlje. za to mi bi mi najbolje dosao neki dobar rabljeni traktor od 70 do 85 ks, ali kad malo bolje pogledas cijene (tema zetor 6340) vidis da ljudi traze malo manje za npr. zetor star 5 i vise godina koji isto tako nema EHR i ostalo pa bih ipak radije uzeo ovo nego taj zetor star 5 g. za 18,500 eura. a razliku u cijeni (izmedju tog i njemackog ili francuskog jd-a) bolje uloziti u ono sto mi treba svaki dan a to je npr. automatske hranilice i sl.
 
R

Ratarko

Guest
Nije moja poanta bila u novotarijama nego u činjenici da ne kupujete kineske i indijske traktore a ne živite ni u kini ni u indiji.

Na volju vam je da činite što želite .

Po meni je i Rus bolji jel u svojem selu od rezervnih dijelova spojim jednoga ispravnog.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@ratarko
naravno...samo kod mene je malo drugačija situacija nego kod tebe što se tiče zemlje.Neče nitko da ju radi, bar u brdskom dijelu...nisu to velike parcele,maksimalno 10 ha,ali ih ima jako puno...tako da tko hoče može.a i pogodno je za razvoj stočarstva zbog velikog broja pašnjaka.ne bi trebalo baš tako puno vremena za jd-a!
 

Najnoviji postovi

Na vrh