• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

èudan neki jd

B

branko

Guest
da ali onda ako je po tebi ne bi mi ni koristili ostale stvari, jer je vrlo tesko naci na trzistu mobitel, ili digitalni fotoaparat (u biti bilo sto od tehnike) koji nije napravljen u kini ili nekim slicnim zemljama. nije stvar u zemlji proizvodnje nego standarda po kojem je taj proizvod napravljen.
 
B

Bobo

Guest
Tako je Branko! Standard je bitan... Ako se taj traktor prodaje u novocommerceu onda i novocommerce daje garanciju za njega. Dijelovi su takodjer dostupni u novocommerceu tako da bojazni nikakve nema sto se tog traktora tice...

Da se gleda kakav kinez za kupnju, tko ti garantira dostupne rezervne dijelove? Nitko, ali JD je ipak JD. Da je plasticni, JD je i gotovo...

Ako itko misli da se JD sramoti s ovim "istocnim" traktorima, gadno se vara.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ovako,ovaj traktor ima pozitivne:jd-brand,prihvatljivu cijenu... i negativne:indija,nikakva dodatna oprema...i sad se ne vrijedi prepirati,jer ima puno lošijih i puno boljih traktora od ovog...to je jedan lošiji među današnjim jd,vjerojatno i najlošiji i tu se nema šta više reči...
 
R

Ratarko

Guest
@Bobo
Ne misli itko da je taj JD sranje nego samo ja , zar me niti imenovati ne možeš a obračaš se zapravo meni ?

@abrkili
Tko se prepire , pa kako misliš da izgleda rasprava dva ili više ljudi sa oprečnim mišljenjima ?
Sve je ok , što se sekiraš a dobro si počeo sa nabrajanjem stvari koje su bitne za kvalitetnu raspravu , evo je ču nastaviti u tvom duhu ali po mojem viđenju stvari ...

Kabina na tome indijskom JD je sramota za cijeli JD brand .John Deere ne pravi takve loše kabine več više od 10 godina , modeli `00 serije su imali kvalitetnije kabine . Kabina ala Orašje na JD traktoru , nešto užasno i pokojni mister Deere se okreče u grobu zbog toga jer njegova načela se kose sa tim cijelim traktorom i onim što on predstavlja . Govorim o slici JD traktora koja je postana od strane člana branko , JD 5403 u ovoj temi na prvoj stranici .

John Deere bi trebao predstavljati nešto najbolje što ljudska ruka napraviti može a ovaj JD nije niti sjena bilo kojem deset godina starom JD traktoru .

Dokle ču više pisati da se ne svađam i ne prepirem , pišem isto kao i vi , možda malo učestalije ali to ne znači da se svađam samo zato što vidim stvari drugačije od vas.
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, govorio sam opcenito za svakoga tko dijeli tvoje misljenje, pa tako i za tebe...

Puno ljudi misli da su kineski traktori sranje, i ja se s njima slazem, ali oni kinezi sto imaju original (ne licencirani) PERKINS motor su dobri, ali jako puno ljudi ne dijeli to misljenje sa mnom...

Ja se takodjer ovdje ne prepirem s nikim, jer mi se naprosto ovaj JD svidja, malo struje, jako puno mehanike. To ja zovem pravi traktor, a ne ovi s kojekakvim proracunima, da te samo glava zaboli kad u realnom vremenu gledas kako trosis pare ;)...

Racunalo u traktoru da, ali ne pre detaljno, jer sto vise cickarija na njemu, vise se cickarija moze i pokvariti. Vjerujem da ovaj "JD" nema ni pod nadoplatom nista od "struje" tako da mi taj traktor jako pase...

Kabina nije ala Orasje, nego me jako podsjeca na zatorove kabine. Mozda je i njih orasje pravilo... A sto se buke tice, takodjer mislim da je jako mala, te da se u traktoru moze normalno pricati na mobitel dok nesto radis. Traktor ne treba biti tisi od toga.

Eto, abrkili je napisao da koliko valja, da toliko i ne valja, ali tu se s njim ne bih slozio nikako. Jer ako se JD odlucio pokrivati i nizi segment trzista, zasto ne kupiti takav traktor? Bez obzira gdje se sastavlja...

Ako Srbi sastave motor koji ide 10 000 sati, onda ovi indijski moraju izdrzati 20 000 i meni dovoljno, a izdrzat ce i vise od 20 000 sigurno.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma slažem se sa bobom...
ratarko 'kolko para tolko muzike'a za ove pare jd ne moš novi dobit bolji da ga boguješ...a sad ti našo kabinu;ti imaš mf-a novog pa si sad glavni...hehehehehe :D :p
 
R

Ratarko

Guest
Vidim da ste zagrizli na udicu , znači marketing je svoje odradio a da traktor niste niti vidjeli uživo .

Evo ovo je Jonn Deere rekao i zato mislim da je taj traktor iz Indije sranje i da im samo ruši ugled .

"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me."

Zašto praviti novi model traktora ako več postoji model koji je bolji od toga Indijskog u svakom mogučem pogledu , naravno zbog profita i ciljanja na low end kupce. Ja uopče ne mislim da taj JD neče izdržati 10.000 sati , mislim da bi mogao ali to nije moja poanta nego ono gore napisano , sramota od traktora .


Sada nešto drugo ali možda značajno jer Bobo se toga dotakno isto kao i Branko . Radi se o sveprisutnoj elektronici u vozilima .

- Imam neke prijatelje koji su po izlasku automobila Golf trice rekli , eee da mi je ovaj novi model trice ali sa onim dobrim motorom iz Golfa dvojke jer on nema toliko elektronike.

- Imam neke prijatelje koji su po izlasku automobila Golf četvorke rekli , eee da mi je ovaj novi model četvorke ali sa onim dobrim motorom iz Golfa trice jer on nema toliko elektronike.

- Imam neke prijatelje koji su po izlasku automobila Golf petice rekli , eee da mi je ovaj novi model petice ali sa onim dobrim motorom iz Golfa četvorke jer on nema toliko elektronike.
 
B

branko

Guest
cujes sto jd-a tice oni su takodje sarali sa raznoraznim firmama tako da mu ta izjava bas i ne stoiji, jer imas jd serije 2000 koji je u biti zeleni zetor , Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
nekih od tih modela je bilo za kupiti i kod nas


pa s renaultom 3300, 3400, 3500,3110,3210,3310,3410
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

pa i carrarom (agritalia) 5300, 5400, 5500, 5310,5410,5510
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

i pitaj si ga boga s kime jos.
 
R

Ratarko

Guest
Branko znam ja za te dirove i o njima mislim isto što i o ovome Indijskom , osim za talijansku verziju , taj se pokazao dobar.

Izjavu je dao gospodin John Deere glavom i bradom prije 150 godina .
Po toj krilatici JD i dan danas proizvodi traktore sa iznimkom tih par modela koji su bili i propali . To isto očekuje i indijski model.

Sramota za JD tvrtku da si je to dozvolila jer na taj način osakatiti traktor samo da se izvuče profit je loše i na samom početku ove teme sam rekao da če im se to odbiti od glavu makar u nekoj mjeri .

Prejeftino su prodali svoju zelenu boju . :cry:
 
B

Bobo

Guest
Jesu, prodali su ju jeftino, ali sto je tu je...

Licencu sigurno nisu htjeli dat nikome, tako da je ovo bio jedini izbor...

Ako oces jeftini MF, kupis IMT, ako oces jeftini Deutz, kupis Torpedo, ali ako oces jeftini JD, kupis jeftini JD, sto je po meni puno bolje rijesenje, nego nesto licencirano...

A sto se tice elektronike u vozilima, Sto mislis, zasto vozim ladu, i zasto cu poslije te lade voziti drugu ladu, i poslije nje trecu ladu, (ako ih bude za kupiti)? Bas zato sto od elektronike imaju akumulator, anlaser i alternator. Ventilaciju u kabini necu racunati, jer ona radi-ne radi... Tu su i neizostavna svijetla ;)

Evo stari ima Megane 2 i taj auto mi se gadi, ali kad mi lada nije dostupna vozim ga, zasto ne, ali da se mene pitakupio ga nikad ne bih.

Ovi Ratarkovi kolege, to su oni sto se okrecu s vjetrom, ali ja sam rekao davnih dana da od elektronike u autu ne zelim nista, ili ako mora biti, onda minimum minimuma... Elektronika je pokvarila aute!

Sto se tice "struje" u traktorima. EHR je kao bogom dan, prednja vuca na prekidac, kardan an prekidac i slicne djidje, ali kad mi tamo stavi kompjuter koji mi racuna koliko trosim u sekundi pri tom i tom opterecenju, koji mi pokazuje da mi tocak proklizava (kao da sam ne vidim), koji mi pisti kad je rezervoar prazan i neke tamo navigacije vrazje matere... To ne zelim u traktoru ni vidjeti. Lijepo je to imat, ali ja se jos uvijek tome protivim... Jedno je komfor, a jedno je pretjerivanje...


Sto se ovog jeftinog JD tice, mislim da on cak nema ni osnovne stvari u sebi, sto ga cini samo jos jednim istocnim traktorom, ali taj traktor ima jednu veliku firmu iza sebe tako da bih mu dao svoj glas odmah.

Ne znam kakav je iznutra, no vjerujem da je bar 5-6 puta bolji od bilo kojeg traktora u istom cjenovnom rangu ;)

Za te novce ne vidim da mozes kupiti ikoji bolji, a novi traktor iste ili slicne snage...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo dosta ti toga ne znaš o elektronici u traktorima , nije da sam ja najpametniji ali iz svojeg iskustva ti mogu reči da je to dobra stvar . Eto spomenuo si elektroniku koja prati proklizavanje kotača , vidim da ne znaš kako to radi odnosno da je u kombinaciji sa EHR-om nešto jako dobro u svakom velikom traktoru . Proklizavanje kotača od 2 ili 5 posto više nego normalno se u tolikoj mjeri može odraziti na cijelu investiciju i isplativost traktora , to je jednostavno tako .

Elektronika u svim vrstama vozila nije budučnost nego realnost danas i sada . Å teta je što te to toliko sekira u životu . Sutra nečeš imati niti tu Ladu za kupiti jer če i ona biti puna elektronike a kada je stroj pun ruske elektronike toga se treba bojati a ne original John Deere elektronike koja se godinama ispituje i samo je bolja i bolja .

John Deere bez elektronike je NULA a ako ju taj indijski nema onda mi je jasna i njegova cijena . Elektronika je tu da ti olakša cijelodnevni rad u traktoru , druga stvar je što ti osobno ne sjediš u traktoru od 8 do 8 . Tako da če i taj indijski JD nači svoje kupce , ja se samo nadam da če ljudi tu stepenicu u životu moči prekoračiti i odmah uzeti pravi JD traktor a ne lošu kopiju traktora koji se ne pravi več deset godina jer ga je zamijenio novi model ili čak dva u ovom slučaju .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa ratarko ovaj traktor je baš ta stepenica o kojoj govoriš.a i potez jd-a da navuče i siromašnije ljude na sebe, i to baš preko tog modela i zato je on VJEROVATNO(dakle ne tvrdim da je) dosta kvalitetan,jedino što nema elektronike,ali zato vjerovatno ima udobnost i pouzdanost...
a još nešto,pa i ti si prešao svoju stepenicu preko torpeda koji je isto tako yu kopija njemačkog deutza....
 
R

Ratarko

Guest
Pa ne radi se tu o meni i tebi i traktorima koje smo imali ili imamo.
Radi se o tome da je gospodin John Deere rekao da nikada ne bi napravio traktor a da on nije što je moguče bolje napravljen.

Dalje kažem da takav John Deere traktor več odavno postoji te da ovaj John Deere traktor iz Indije to nije i zato je sranje. Mogli su otiči još korak dalje pa na njega staviti željezne kotače , tko zna možda još ima ljudi u Indiji , Kini i tko zna gdje ne koji za tim pate :lol:

Ne mora se nitko slagati sa mojim mišljenjem , ono je moje i ja ga zadržavam .
 
R

Ratarko

Guest
Tako je , zato smo tu da pronjuškamo kako tko razmišlja.
Nemoj misliti da ja iz ove rasprave nisam ništa naučio .
Osobno bi mi bilo drago da netko od vas kupi taj JD traktor , ne zato što je sranje ( po meni ) nego zato da ga vidim iz bliza i da mi netko dokaže suprotno . Onda mijenjam mišljenje za pola :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe...mudra lijo!evo ja da imam novaca odmah bi ga kupio,jedino da ima još prednji hidraulik s kardanom...šta misliš jel postoji ta opcija?
 
R

Ratarko

Guest
Pojma nemam , možda i postoji .
Vidim da mu ne manjka nikakvih mehaničkih cicaboci pa možda ima i to :D

Ma ne mislim ja ništa loše o tome traktoru na taj način da če on izgoriti pri prvom poslu nego mi ide na živac što od najboljeg traktora na svijetu oni naprave sranje . Ajde mi reci tko bi Fendta kupio da napravi takav traktor kao taj Indijski JD , nitko .

Zeleni traktori su broj jedan u svijetu i takvi izleti u ekonomskoj klasi im nisu trebali .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, u pravu si! Nemam pojma kako elektronika radi u vecim traktorima, jer nisam imao prilike to vidjeti...

Vozio sam se u JD-u 120KS dok je orao i od elektronike je imao ono sto sam ja nabrojao u postu iznad. Samo osnovno i traktor je bez beda radio sasvim zadovoljavajucom brzinom...

Da i sam radim 100 jutara zemlje, ne bi mi ni padalo na pamet da kupujem kojekakvu elektroniku koju ne bih iskoristio ni 20% jer ni na 100 jutara ne moras sjediti od 8 do 8 u traktoru. Ako i bude, to je rijetko i to se izgura nekako...


Nemam pojma, samo kazujem svoje misljenje u vezi te kompjuterizacije i kazem da mi se ne svidja pretjerana uporaba iste u traktorima...

Evo imas na youtube-u pun klinac clipova gdje covjek samo mora okrenuti traktor na uvratini... Pa da sjedis 8 sati u tom traktoru, popizdio bi, jer nemas u njemu sto za raditi... Upalis radio i zaspes, a traktor nek ode u neku jamu ili nek ore od nemila do nedraga... Vjerojatno postoji i neki sistem ko u lokomotivi da moras svake 3 minute stisnut neko dugme ili stroj stane...

Evo, bilo koji od vecih poljoprivrednika ovdje takodjer u svojim strojevima nema nikakvu elektroniku, pa ne cujem da se bune ;)

Lako se na bolje navici, ali ja bih radije ostao na mehanici, jer joj vise vjerujem nego elektronici... No, to sam ipak samo ja...
 
R

Ratarko

Guest
Na što si mislio na youtube ?
Reci jer to izgleda nisam vidio .

Bobo , nema ti više bez elektronike .
Najmanji zapadni traktori koji imaju ispod 100 KS imaju prilično elektronike u sebi a za koju godinu imati če sve kao i veliki . Pa vidiš i sam kuda ide sve to , trend je imati elektroniku u traktorima i onaj koji smisli još neki elektronički sklop više je največa faca .

Onaj tko ne želi elektroniku če u svakom slučaju ostati u manjini pri izboru traktora jer več sutra če biti teško pronači trkator da je full mehanički .

Sustav protiv proklizavanja kotača koji si spomenuo je jednako pokvariv sklop kao i automat žmigavaca kod tebe na IMT-u . Ne treba se toga bojati . Moj Ford je 13 godina star a ima sustav za mjerenje proklizavanja ( radar ) i puno mi to znači u njemu ali tek kada sam skužio kako to zapravo radi u kombinaciji sa EHR-om .

Ako ja , najobičniji seljak iz jedne od najmanje naseljenih država u svijetu Hrvatske , mogu skužiti sve to kako se elektronika koristi onda je ona dobro osmišljena i ipak nije toliko komplicirana .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Daj malo objasni taj sustav proklizavanja.

Još se mogu kupit modeli s malo elektronike ili skoro bez nje!

Npr. Iz SDF grupacije se može do 130 ks kupit traktor koji ima malo elektronike, a ako želimo elektroniku onda ju uzmemo!
Iz CNH se mogu kupit do 100 konja traktori bez elektronike!
 
Na vrh