• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fabrika TIM

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
odličje glava motora,poklopci hidraulika i razni odlični će se praviti u livnici Kikinda,
Ovo je moj več drugi i veliki crv sumnje u tvoje / Vaše namjere.

ODLIČNI za tvoj / Vaš poslovni plan, ma daj nemoj me zajebavati, skuliraj se, provjeri sve što si napisao, prije nego to objaviš.

Da ovo je poljoprivredni forum, ali to ne znači da je javni wc pa dođeš ovamo i olakšavaš se.

Posao podrazumijeva ozbiljnost, poštenje, znanje, preciznost, a najmanje pohlepu za lako i brzo stjecanje novca od lakovjernih.

Tko si i što si kad ovako pišeš? Ne znaš napisati odljevak / odlivak glave motora. Ako je ljevaonica / livnica što su izvedenice iz toga?

Ovo je moj osobni stav, nije stav drugih, oni imaju svoje živote, svoje glave i reagirali budu dok budu imali potrebu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Pa kako bude vodio firmu, upravljao s paketima dionica i dioničarima ako ga jebe jedan običan auto korekt, to odavno rješavaju na mobitelu moji unuci, djeca...

Počnimo biti ozbiljni i pametni, zbudimo se, vrijeme je.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
Pa nepismeni nam vode države, što bi bio problem da vodi neku fabriku neko ko se malo slabije snalazi sa novim tehnologijama

Tu da je bio interes državi da opstane IMT ne bi ga ugasila, tako da i ova prica tesko prodje. Ja licno nikad vise ne bi kupio IMT.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Sve je to lijepo zamišljeno i dobra ideja kod nas ima jako puno traktora i priključka Imt-ovih ali onaj glavni problem ko i uvijek je lova…Tko garantira za taj novac kaj ljudi moraju kao “dati”?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Za prolivenim mlijekom (TV, Torpedo, Štore, IMT) nema smisla plakati. Obično ono kaj je ostalo, je malo pokvarenog mijeka u lončiću...

Da su opstali do danas, teško da bi ikaj prodali uz otvoreno tržište i kineze, koji mogu platiti da im kupiš traktor:
1677661034675.png
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Po meni, ne trebaju se nikakvi novi Imt-i vise proizvoditi, ali nek se samo proizvode kvalitetni rezervni dijelovi za ove postojece.
Jer, vjeroval to netko ili ne, jos jako puno Imt-a ima u radu u drzavama bivse SFRJ.
I bude ih jos dugo, samo ako se budu imali s cim popravljati, "krpati".

Kod mene u selu 150 domacinstava ima traktore i na prste jedne ruke mogu nabrojati kuce koje nemaju barem jedan Imt.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
ZJ gdje spomenu Kineze, negdje oko 2010.godine razlika u cijeni IMT 539 i YTO 454 bila je nekih stotinjak eura, a razlika traktori nebo i zemlja
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aj, hvala Bogu pa još ima ljudi koji razmišljaju svojom glavom. Na trenutak sam pomislio da ima ozbiljnih.

Kako već rekoh, "dobar pokušaj", prvenstveno lakog zgrtanja para od sirotinje, na koje će vjerujem neki nasjesti. A onda isto tako "dobar pokušaj" ako je ovo zapravo stvarno da se nešto napravi i pokrene.

No da ne ulazim tu u neke velike dubioze, ne znam kako se na konto loše do nikakve prezentacije i marketinga bilo tko usudi pa makar i probati nekoga tražiti lovu?!

Ova tema je meni ravna onim mailovima od UN-ovih pripadnika koji Vam šalju xy milijardi da ulože u Vaš posao i Vama na račun isplaćuju 10%, ali prvo Vi uplatite neku sumu da oni vide da ste ozbiljni. Pa daj me nemoj...

Autoru teme ovim putem želim poručiti da se bolje trebao pripremiti, ovako to izgleda vrlo, vrlo neozbiljno i kao sprdnja.
Ne znam na koji način mislite voditi firmu ako ne možete osmisliti barem amaterski ozbiljnu marketinšku kampanju. Ja da otvaram firmu i trebam pomoć investitora, imao bih konkretno sve spremno od A do Ž da mogu nešto konkretno ponuditi, a ne baciti kost pa se čujemo kad vidim kako dišete.
Seljak u ex-yu agraru je dovoljno iz*eban od strane svih, da mu ne treba novi zagonđija.

Nadalje, vidim da je jučer s istom slikom objavljen poprilično opskuran tekst i na Agroklubu, ako ovo sve nije zajebancija i stvarno se ide u nešto, prvo sve svoje pare uložite u dobru priču jer ovako sve izgleda vrlo prozirno i jadno.

Ja kao pojedinac, a vjerujem i bilo tko drugi bi se teško odvojio od svojih 10€ ako ja ne vjerujem u to.

O planiranim suradnjama neću puno jer bi za neke to mogao biti preporod pa neću griješiti dušu, a i tko sam ja da sudim.

Želim Vam svu sreću ovog svijeta da uspijete ako to stvarno želite, ali teško.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
Kod nas za Kineze, bar Dong Feng imas sve dijelove dostupne u toku dana.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,380
Nekad sam imao raketu, zapravo prodana prije cini mi se 10 godina i nikad se na nju ne bi vratio. Imamo sad 2 Kineza sa 3800 i 3300 i nikad nikakvih problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,159
Za prolivenim mlijekom (TV, Torpedo, Štore, IMT) nema smisla plakati
Ja bi na spisak dodal Ursusa, Univerzala, Rakovicu,.... a i Zetor je tu, otvorena su mu velika vrata da ode u povjest....Mnogi od njih bi se koturali još dugo samo da ih je sa čim popraviti.
Kaj bu za deset let sa ovima dašnjima (koje se isto nema sa čim popraviti, samo su ovde problem penezi, a ne dijelovi i čim budu stariji problemi budu veči) vreme če pokazati.
I vjerujem da ni jedan od ovih "povjesnih" nebu uspel podiči se iz pepela.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Daj bože da uspije ali po meni neizvedivo pa kaj onda nisu 2015 spasili IMT?
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
ako bi se radili neki traktori na blakanu, trebalo bi nesto oko 50 ks, sinkronizirani mjenjac sa inverterom 10+10, na sasiji sločno tafe 45 i tezine preko 2t, po mogucnosti sa reduktorima straga, obavezno 4x4 i nisko težište (npr. goldoni 3050). Perkins/lombardini motor ili sličan koji zadovoljava novim stardadama. Spremnik za gorivo nalazi se na mjestu gdje je omogućeno jednostavno održavanje/servis motora (ne iznad motora kao IMT). Obavezna vanjska hidraulička pumpa za jednostavno dodavanje dodatnih hidrauličkih izlaza za priključke (ko na nekadašnjamafiat traktorima). Kabina jednostavna, ali s malo osnovne zvučne izolacije i zatvorena. Cijena do 18.000€ uz zadovoljavajuću kvalitetu svih komponenti. Traktori više snage imaju još goru konkurenciju ali i ovaki bi imali konkurencuju u kinezima (DF, Impodan). Zapadni imaju i serije koje nisu jako skupe i u potpunosti odgovaraju malim poljuprivrednicama.
 
Na vrh