• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
o fino, bar da netko prozbori malo!
ovak, ovaj drugi link otpada definitivno- VELI FRAJER : A ČUJTE, MALO JE HRĐAV, TREBA SE DOTERATI, NIJE OPRAN OD SEZONE...reko ćao doviđenja!

ovaj drugi je u igri!
daj mi reci Igor, kak te služi?koje su mane?
kaj veliš na ovog prvog na njuškalu??

ja sam imao takav kombajn 3 godine prodao ga prije 20 dana ako je zdrav super kombaj, jednostavan za rad i održavanje mali potrošač. ja sam radio i kukuruz. pripazi na varijator vožnje da ne trese. imam kukuruznu korpu i blinde ako te bude zanimalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolegam FAHR ti je definitivno najbolja opcija
M750
M900
M1000
Dobri kombajni i jeftini za održavanje.

I meni se sviđa Claas, ali skupi su im djelovi u odnosu na Fahr.

Nije loš ni ĐĐ Mk770, jako dobar mali kombajn sa vrlo malom potrošnjom.

Ja da imam novce kupil bi ovo bez razmišljanja, da skine godišnje 15 rali žita i 5 rali kuruze, sve za vlastite potrebe isplati se imati ga!
http://www.njuskalo.hr/kombajni/fahr-m-750-oglas-1818599

A evo i još jednog stroja, kolega, veruj mi bolji i veči od ovoga netreba!
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/fahr-m900-oglas-5232497
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
MA MARKOOO, nesem pital koji KOMBAJN da gledam, već KOJE STVARI da još gledam na tom Fahru!

onda bolje Claas Dominator 56 il 66
ili Claas Mercator ili Consul
Imam jednog :eek::

To kupuješ kaj ili se samo raspituješ??
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Znači ne bi pogriješio s tom kupnjom?
KAJ DA JOŠ GLEDAM?

KAK TI SE ČINI OVA CIJENA?I KOMBAJN OPĆENITO?

http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-deutz-fahr-1002-oglas-5393516

cijena je malo visoka ali ako je kombajn zdrav i malo spusti cijenu može proći 1002 ima jači motor 90ks petak dok 900 ima 75ks i 4 klipa. pregledaj slamotrese da nisu vareni i pucali zavuci se u unutrašnjost kombajna ponesi bateriju pa sve budeš vidio, sita povadi van pregledaj. moj ti je savjet da kupiš sa kabinom. sa claasom je problem remenje mora biti orginal jer drugo ne paše a cijena je dosta skuplja, dok na deutza paše i borovo
 

pege25

  
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
53
Evo i moje najbolje bivše pile ..kombajn 3610 H 85 godina služio me 9 godina..najbolji kombajn ikada



Uploaded with ImageShack.us

Evo ga istog u akciji

http://www.youtube.com/watch?v=kwH1D7oGnU8&list=UUE9T1Yij-4oB-ey1UDERA4Q&index=83

A je isti brz u kipanju uh
http://www.youtube.com/watch?v=GJ8DUbTWfX0&feature=share&list=UUE9T1Yij-4oB-ey1UDERA4Q


Evo istog u kukuruzu

http://www.youtube.com/watch?v=T6Z9ZDcc33o&feature=share&list=UUE9T1Yij-4oB-ey1UDERA4Q



Znam kvaliteta videa nije na zavidnoj razini ali eto nisam imo bolju tehniku ..nema se para za bolje pa radiš s onim što imaš he
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
cijena je malo visoka ali ako je kombajn zdrav i malo spusti cijenu može proći 1002 ima jači motor 90ks petak dok 900 ima 75ks i 4 klipa. pregledaj slamotrese da nisu vareni i pucali zavuci se u unutrašnjost kombajna ponesi bateriju pa sve budeš vidio, sita povadi van pregledaj. moj ti je savjet da kupiš sa kabinom. sa claasom je problem remenje mora biti orginal jer drugo ne paše a cijena je dosta skuplja, dok na deutza paše i borovo


Rekli su mi da kombajn najviše na*ebe u kukuruzu, da oni koji su radili sa žitnim hederom samo nisu toliko uništeni unutra...
to je istina ne?
ovaj nije radil sa kukuruznim hederom! :)

znači model sam po sebi nije loš, dobrim se pokazal jel?
daj mi reci, Banijac, kolika mu je potrošnja neka okvirna?


u nekim sam planovima da zemem ovak nekaj, samo za vlastite potrebe, znači 20 rali kukuruza bi skidal i 20 žita!
ima neko za savjet? dal je to pametno?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Definitivno, ako je kombajn kosil samo žito nije poderan. Takav se isplati kupiti.

Za 40 rali godišnje po meni naravno da se isplati imati svoj kombajn, puno je to za plačati, znaš i sam.
A i dok pogledaš dati 50-60.000 kn i nije puno za kombajn.

Definitivno onda ovi veči modeli od M1000 pa na dalje da more terati 4 reda heder, ovi manji su za 3 reda.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
nevidim razlog zašto bi kombajn koji je kosio kukuruza bio poderan
nerazumjem na šta točno misliš :icon_scratch::icon_scratch:
za 40 rali kupiš kombaja i ideš kosit sebi kad hoces i nemoras nikoga cekat a za koju godinu si ga isplatš uz malo usluga
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Rekli su mi da kombajn najviše na*ebe u kukuruzu, da oni koji su radili sa žitnim hederom samo nisu toliko uništeni unutra...
to je istina ne?
ovaj nije radil sa kukuruznim hederom! :)

znači model sam po sebi nije loš, dobrim se pokazal jel?
daj mi reci, Banijac, kolika mu je potrošnja neka okvirna?


u nekim sam planovima da zemem ovak nekaj, samo za vlastite potrebe, znači 20 rali kukuruza bi skidal i 20 žita!
ima neko za savjet? dal je to pametno?

model je odličan potrošnja je oko 9 litara po jutru žito ili kukuruz svejedno
ako si u ravnom tera on 4 reda ja sam terao zmaja 4 reda samo sam stavljao 150kg tegova nazad zbog bregova ode zadnji kraj u zrak
prošle godine skinuo 120kj žita i 100kj kukuruza bez problema
samo ti njega dobro pregledaj nema veze što nije radio kukuruz
pitaj ga jel piksirao varijator vožnje i kakvi su kroneri jel su pojedeni

ja sam svog dao za 5800e trebalo je malo ulaganja i rada taj tvoj mora biti u top stanju za te pare
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
model je odličan potrošnja je oko 9 litara po jutru žito ili kukuruz svejedno
ako si u ravnom tera on 4 reda ja sam terao zmaja 4 reda samo sam stavljao 150kg tegova nazad zbog bregova ode zadnji kraj u zrak
prošle godine skinuo 120kj žita i 100kj kukuruza bez problema
samo ti njega dobro pregledaj nema veze što nije radio kukuruz
pitaj ga jel piksirao varijator vožnje i kakvi su kroneri jel su pojedeni

ja sam svog dao za 5800e trebalo je malo ulaganja i rada taj tvoj mora biti u top stanju za te pare


hvala ti na savjetu, budem pital čovjeka sutra, opet :)
a za cijenu ćemo još dogovarat, ovo mora malo korigirati ako hoće prodati! :)
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
hvala ti na savjetu, budem pital čovjeka sutra, opet :)
a za cijenu ćemo još dogovarat, ovo mora malo korigirati ako hoće prodati! :)

dugo je već u oglasniku pitaj ga jel trul iza rezervara. ako te još šta zanima slobodno pitaj.

ovo ti je zmajev cilindar vožnje



Uploaded with ImageShack.us
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Rekli su mi da kombajn najviše na*ebe u kukuruzu, da oni koji su radili sa žitnim hederom samo nisu toliko uništeni unutra...
to je istina ne?
ovaj nije radil sa kukuruznim hederom! :)

znači model sam po sebi nije loš, dobrim se pokazal jel?
daj mi reci, Banijac, kolika mu je potrošnja neka okvirna?


u nekim sam planovima da zemem ovak nekaj, samo za vlastite potrebe, znači 20 rali kukuruza bi skidal i 20 žita!
ima neko za savjet? dal je to pametno?

Koliko čujem od kombajnera u žitu kombajn bolje trpi nego u kukuruzu..Ja nemogu ništa reč jer moj kombajn radi samo u žitaricama,kukuruz nije nikad radio...

Kombajn se nebre imati za vlastite potrebe jer če te uvijek neko zvat za uslugu,tak da je bolje kupit malo veči kombajn nego neki manji..Ako i ideš samo za sebe opet je bolje nekaj veče imat..
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Kolege kombajneri molim vas za kakve slike od vaših kombajna. Imam M770 pa bi si preradil hidraulično otvaranje pužnog transportera. Ako mi netko može točno poslikat izvedbu i samo fiksiranje cilindera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh