• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

Igor1990

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
17
Potrebno mi je par informacija oko korpe za kukuruz, zanima me kolika treba da je debljina zice, i koliko razmak izmedju zica treba da bude, ako neko ima sliku bila bi od koristi, u pitanju su df 1002 i 1080? A za blinde na bubnju koje debljine trebaju da budu, i za blinde na slamotresima jel ide obican ravni lim ili treba da bude lim kao na ladji?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Potrebno mi je par informacija oko korpe za kukuruz, zanima me kolika treba da je debljina zice, i koliko razmak izmedju zica treba da bude, ako neko ima sliku bila bi od koristi, u pitanju su df 1002 i 1080? A za blinde na bubnju koje debljine trebaju da budu, i za blinde na slamotresima jel ide obican ravni lim ili treba da bude lim kao na ladji?



debljina žica je 8mm a razmak je negdje oko 15mm ali nisam siguran pravio sam prije tri godine pa sam malo zaboravio a blinde bubnja su od lima 2mm
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na kupnji nek te dugo služi i zaradi boljeg i večeg.
Daj pokoju informaciju o stroju,koja godina,kolko ks,koliki mu je zahvat?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Hvala. Inače kombajn je 89´ godina, motor je deutz petak 90ks. Zahvat mu je 3m i ima četiri slamotresa, bunker je oko 2t, itd. Uglavnom kombajn je u TOP STANJU znači nemoram ništa dirati samo pali i vozi.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
čestitam na kupnji! kako može biti 89.g zar tada nije išla serija 1080
koliko si dao love ako nije tajna i otkud je stigao

stavi još koju sliku kakav mu je varijator vožnje i jel trul iza rezervara
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
O cijeni ne bih javno, posaljem ti na pp. Da naravno da je 79 godiste, ali je jako dobro ocuvan. Stigao je iz Generalskog stola :). Sto je najbolje nigdje nije trul u koliko sam uspio vidjeti nema nekih skrivenih mana tako da vjerujem da je i varijator ok.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
u prvoj poruci piše 89.g pa mi bilo čudno, to je odličan stroj ako ti bude trebalo kakvih informacja samo se javi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
u prvoj poruci piše 89.g pa mi bilo čudno, to je odličan stroj ako ti bude trebalo kakvih informacja samo se javi.

Da krivo sam napisao... Da i ja mislim da je odlican i da bi trebao bez problema skinuti mojih 15 kj. i barem jos toliko usluga.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
hvala. Da kukuruzni adapter nema i nikad nije ni bio u kukuruzu tako da je jako sacuvan. U planu mi je iduce godine sloziti mu kukuruznu adaptaciju tj. naci neki zmajev heder 3 reda i uzeti kukuruznu korpu i blinde jer mislim da mu je 4 reda previse, a sa 3 bi se prakticki igrao, a bio bi velik ucinak po danu za razliku od sad jednorednog beraca. Koliko bi me otprilike dosla cijela kukuruzna adaptacija??
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
korpa i blinde i sve potrebno negdje oko 4-5 tisuća kuna a sad za heder ovisi..kakav nades
 

Igor1990

Novi član
Tu od
15 Ruj 2011
Poruka
17
Cestitke na kupnji, i da te dugo sluzi. Obavezno mu kabinu napravi.. Moze on da odradi i cetiri, pet puta vise od toga sto si ti planirao.. Koliko para, radnih sati, kakav su sita, Petersonova ili obicna? Moze odgovor i na pp...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Čestitke na kupnji!

Ok izgleda kombajn, s obzirom kakvih ima na ponudi...

Rekao bih da je farban, jer u originalu nisu imali sive felge i sivi natpis, već je to prljavo bijele boje!

Budeš zadovoljan s njime, to je taman za tvoje potrebe!

Mali okretni kombajn!

Nije neki učinak astronomski ali za to odradi pošteno!
Jedina mana mu je kabina, probaj si nešto srediti do ljeta jer ti bude vruće, u najmanju ruku...o prašini da ne govorim!

Ja u svojem komotno mogu biti zatvoren, ventilator puše lagano i to je to! :)


















Sve prisutni asistent ŠANANA! :)


 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Dakle, Farčina je 78.god, cca 2800 r.s. motor Deutz 5 cil.

Original žitna adaptacija 3m, nakadno slagana kukuruzna 4 reda, heder Laverda, bez frezi


Sve u svemu sam zadovoljan, odradil je sve kaj je trebal!

No bilo je malih početničkih grešaka, kao i u svakom novom poslu.

Ugl, jedan veći problem je da ne mogu tjerati niz brijeg u boljim kukuruzima. Dakle, nakon par metara jednostavno se guti, baca klipove natrag na heder, lupa ispod kabine, na baca masu van iz sebe, šneka ne nosi zrno u bunker...

Kad se okrenem, fino izbaci masu van, šneka nosi ko luda i dalje tjeram u brijeg i po ravnom bez problema...

Probao sam sporije ići, čekati par min...ali ništa ne pomaže osim okretanja!

O čemu se radi??

Moram napomenuti da su na prva kaskade lađa stavljeni limovi koji su ravni, to mi je bila preporuka nekih igrača da stavim jer će mi u protivnome strgati sve kaskade...

Blinde su gore na bubnju, korpa je Zmajova, pripasana.
Sito je 16 mm.

Po ravnom i u brijeg ide odlično...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh