• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Farmer Johny

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Fendt

Zašto imaš Claas Jaguara?
Imaš krave, ili uslužno radis Jaguarima?
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

imam krave , 1800 i nesto grla , i sada gradim jos jednu staju veliku staju za jos 2000 grla !!

A mozda kupim jos zemlje , a nezna,m , jos sam u nedoumici za sve , najrade bih sve poprodao i okanio se svega , ostavio bi si samo jedan traktor za sebe , i malo zemlje za sebe i to je to !

ALi eto novaca treba jer se nece imat od cega zivjet !
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

????

Stari o cem ti pricas , zasto bi bila šala ??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Fendt

Farmer Johny kaže:
Sad imam Massey Ferguson 3080 , Fendt 716 Vario , New Holland TM 190 - to su traktori , a imam ostalu mehanizaciju , dva silokombajna i 2 kombajna , silokombajni su Class Jaguar 950 novi , a kombajni su lexioni 600 !!

Nije nesto pretjerano ali treba mi jos mehanizacije !

Imam ja jos 2 traktora ispod 100 konja , ali njih nisam ni napisao al evo , moze ovak Fendt Deutz DX 85
kako si zadovoljna s MF-om???
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

Sjajan je osim , sto ima elektroniku i to mu je najveca mana, ide di oces kud oces kak oces po svakom blatu i svemu , radi s trobraznim gassner koji se daju štimat 16,18,20 cola , okretaci radi savrseno , jedinooo kaj sam neki dan skoro podrobio getribu , vozio sam se po cesti u brzima zadnjoj , taman iso doma navecer kad sam sve izbalirao , i vozim se nekih 35 i baci mi ga u najsporiju brzinu , i skoro mi getriba ode, a bacilo ga je jer je dobio preslabu struju , elektronika je stvarno sranje na svim traktorima , makar vise sam zadovoljan s tim masseyem nego s Tm 190 , punoooooo !

na TM-u se cesto zna kvar dogoditi jer , ma kompjuter je kompjuter !
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Fendt

a iz kojeg si ti mjesta?????
da li se ti elektronika pokvarila do sad????
sto je najcesce kvar???
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

ja sam iz inozemstva , iz makedonije sam , ali sam prije bio u hrvatskoj !

Ovako na Maseyu nemam kvarova nikakvih s elektronikom osim kaj se zna dogoditi je da kad m ise filter zastopa , izgubim servo , neke brzine i traktor cukne kad kreces svaki put !

A ovako na ovom djubretu TM-u je to je tqko glup traktor , zao mi je sto sam ga kupio , hidraulika ga zna nekad odjebat isto zbog struje , a jednom mi je sve zablikiralo usred polja i nisam mogao nikamo , nego pjesaciti 20 KM i ljepo zvat servisere na polje špo blatu , i tamo su ga servisirali , kuzis getriba se zblokirala , brzine , sve , nis nije moglo radit , i sve zbog toga kaj je izgorjela jedna žica od 10 cm !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Fendt

Koliko si platil Jaguara?

kako na 280 ha proizvedeš hrane za 1800 grla?
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

mario kaže:
Koliko si platil Jaguara?

kako na 280 ha proizvedeš hrane za 1800 grla?

jbtpa kak nebi proizvel , pa to je dosta zemlje za to , a i ne raidm sam , nego gle nije to ko standardno to smo ja i jos jedan farmer skupa , ja sam nakupovao strojeve , krave i mehanizaciju , on je napravio staje , kupio zemlju i sve to , i jos ima svojih 200 ha zemlje , tak da imamo dosta zemlje i sve je ok !


Cijenu neznam napamet !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Fendt

Gle da imaš 1800 grla, to bi bilo 900 krava, trebaš barem 700 ha, al to bi bil minimum.

Kolika ti je prosječna proizvodnja mlijeka po kravi na godinu?


Znam da je sve to of topic, al bumo premjestili u temu o JOhn-iju.
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

gle stari imamo 550 hektara zemlje trenutno i ako nam ide znaci da je dovoljno , a sad kupujemo zemlju , ali gle sad si me nagovorio da kazem nesto sto nebih smio , imam ja zemlju koju su mu tamo poljoprivrednici dali za obradu uz uvjet da im placam iznajmljivanje zemlje za obgradu , jer tako me dode jeftinije nego da ju kupim , to ti je ukupno 912 hektara zemlje , jer ti sad a jasno od kud mi zemlja ?
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

mario kaže:
Gle da imaš 1800 grla, to bi bilo 900 krava, trebaš barem 700 ha, al to bi bil minimum.

Kolika ti je prosječna proizvodnja mlijeka po kravi na godinu?


Znam da je sve to of topic, al bumo premjestili u temu o JOhn-iju.

Zasto bi temu premjestali ?????
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Fendt

Gle, kad si došo na forum, prvo je pisalo 180 ga, onda si to promjenil na 280, kasnije si imo 480 ha, da bi sad imo 912 ha, pa čovjeće pa ti si za 5 min došao do novih 700 hektara.


Da imaš 900 ha, nebi to nikako mogao sa traktorom od 190ks obradit.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Re: Fendt

momak kenja,,,, e jel znate da sam posto vecinski vlasnik Kutjeva d.d. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

hahahahahahahahahahahah , ne pa ja imam 10 000 ha zemlje ipak , i 120 traktora , slucajno sam krivo prebrojio pa je ispalo 5 traktora hahahahaha
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Fendt

Farmer Johny kaže:
hahahahahahahahahahahah , ne pa ja imam 10 000 ha zemlje ipak , i 120 traktora , slucajno sam krivo prebrojio pa je ispalo 5 traktora hahahahaha

:butthead:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Fendt

Koje fore,eeeeeeeee, zar netko može imati 120 traktora?????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Fendt

pa mislim da je tesko da ima 12traktora a gdje onda 120.... :mrgreen: ;)
 
F

Farmer Johny

Guest
Re: Fendt

lol , imam 5 traktora sad i to je to i kupit cu jos fendta i imam 912 hektara zemlje , 1800 grla i ot je to , jel sve jasno , sve sam pojasnio do kraja i neda mi se vise pricat jer mi nitko ne vjeruje !!!!
 
Na vrh