• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
prodo sam ga iz razloga sta nije imo kabinu a i utovarivac mi je prenisko dizo pa nisam mogo popunit sva mjesta sa rolobalama...a bolest im je da kod spojnicke osovine gdje je kvacilo od kardana propusti ulje i onda dobe lezajevi i zupcanici...tak je kod mene bilo i kod kolege isto na 106 samo on je dobro proso, pa je samo lezaj zacviko a ja sam moro sve nove lezajeve i zupcanike.izaslo me oko 5500kn popravak sa svim novim zupcanicima,spojnickom,lezajevima i uljima s tim da sam i lamelu dao prenitat.zupcanike sam dao radit u hitneru i skoro 3god nikakvih problema osim sta su zujali dok nisu nasjeli...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Većina navedenog u prijašnjim postovima u vezi turbomatika teorijski je točna-praksa je nešto drugo (osim potrošnje naravno) -da turbomatik nije dobar nebi ga već 50 god. ugrađivali u Fendta - to dovoljno govori ,a tko radi sa fendtom ili bar jednom pokuša povući neki teret iz prve ruke odmah sazna što je turbomatik! Nemojmo se zavaravati najveća prednost kod fendta i jest turbomatic...!
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
nekakva zver mi se v dvor zapelala :)
kd8d.jpg

more ko povecati sliku,nekaj me zeza kompjuter :(
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
kada uploadas na imageshack,kopiraj cijeli kod sta ti pise za forum.osim ako imaš malu sliku,onda povećanjem gubis na kvaliteti.
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Evo jedan dobar video...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=46N1DHXjLQM[/YT]
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Powershift
Da li u bosch pumpu ulijevaš ulje? Nama piše u upustvima da se ulije i mi sipustili staro koje više ličilo na gorivo i ulili novo i radi.
Kod mene ima neki odzračni ventil tamo na pumpi. On se klima. Nedostaje neka međuspojnica. Navoj na ventilu je uredu i navoj u pumpi je također dobar. Znači nešto fali. Strah me da to ne izgubim negdje u radu i vožnji pa me interesira što to nedostaje?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To su ti traktori namjenjeni najviše za prednji utovarivač.Motor ima ispod kabine kao protu uteg i napred neha haubu radi bolje preglednosti.Inače traktor ko traktor može se s njime odradit posao ko i sa običnim traktorom.Samo šta je ovaj malo lakši na prednjem kraju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ja isto te traktore nikad nisam kuzio.. Kud su nagurali i motor i getribu i sve ostalo pod kabinu.. Ja sam misljenja da se takav traktor nikad ne moze mjeriti sa obicnim traktorima koji ima haubu :icon_thumright:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
bi se začudil kaj taj more,kod mene je jedan gta 395,preglednost odlična,a i dosta je on masivan napred tak da nema straha,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Bas bi htel vidjeti uzivo takvog traktora.. Jednostavno mi nije jasno kud su nagurali motor pod kabinu.. Ipak je to kvrga zeljeza koja kod normalnih traktora i napred zauzme dosta mjesta..
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
kakav je problem stavit motor ispod kabine?na te gta mozeici naprijed na ovo prazno mjesto jos puno stvari,nije on napravljen samo za rad s utovarivacem...oni staru u 70-im god su imali npr ko kiper prikolicu naprijed i dosta sam ih vido u njemackoj da si drva voze i sl.a ovi noviji mogu za spricu rasipac,malcer zaokretni i dosta toga jos.kod nas ih bas nema ali ih vani puno ima i jako su skupi....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
GTA znači: GeräteTrägerAllrad

ili u prijevodu nosač oruđa, s pogonom na sve kotače.
Osnovna mu je namjena nošenje prednjeg kultivatora, šprice, spremnika sijačice i sl, te mu taj teret daje potrebno opterećenje prednjeg kraja. Prednji utovarivač je samo jedan od priključaka.

Kak su motor nagurali ispod kabine, često su imali problema s hlađenjem, a i požari istih nisu bili rijetki. Bez obzira na nedostatke, to su bili vrlo popularni strojevi u Njemačkoj (rekel bi da su još i danas).
Nažalost, više ih ne proizvode.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Fendt Gt 120ks imao je moj prijatelj i ja sam u sezoni radio sa njime.Odličan traktor sa njime smo rotirali sa 3m roto drljačama i odmah sijali,napred smo imali uteg od 900kg kako ne bi podizao nos u zrak.Što se tiče pregrijavanja nije ga bilo ni kada je drobio drvo sa iveračom ali to je bilo kratko pa ga je zamijeno fiat 1300 dt.Bio je uvezen iz Njemačke za male novce jer je bila potrebna generalka a sad je prodan u mojoj blizini i čovjek je njime zadovoljan što je naj glavnije.Na njemu je bio serijski prednji utovarivač i naravno prednja hidraulika sa kardanskim vratilom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
heheh mario,sad bi mu stajal straight pipe i možda te moja bivša tu tam prek potoka čuje ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh