• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Je to kolega salyn ,ajde Dino viđen si na prezentaciji,baci koji dojam ili slikicu,ajd priznaj koji ti je zapeo za oko:icon_kidra::icon_kidra:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma tko li me samo vidio,hehe. Sto se nisi javio ako si bio :(hi):
Posto nisam ljubitelj zelenih traktora,nemam niti jednu sliku! :(rofl):
ali eto,zamolit cu kolegu pa ce mi poslat pa cu ja podjelit tu sa vama.
Sto da kazem,kolko para toliko muzike,,strojevi su mrak,sve radi automatski,pogotovo ovi sa GPS-om sto su bili,covjek unutra sjedi samo radi reda,i uziva :D .
A zapeli su mi za oko svi redom, :cool2:
Jer su gotovo svi na istu shemu rađeni,VARIO i TMS! samo budu manji i veci....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nisam ni razmisljao da ce biti forumasa..

tri brzopotezne dok netko ne stavi bolje:







nije mi se dalo nesto previse slikat, ovo je tek toliko..

bili su 312, 514, 718, 724 i 936 te kombajn. 2 pluga 4br, gruber i kratka tanjuraca te sprica. i valtra n92 ako se ne varam te ova na zadnjoj slici - 130ks, nisam gledao oznaku.

nemogu reci da sam nesto odusevljen prezentacijom ali ok..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
joj steta sto se nismo dogovorili da se upoznamo,tibor,upravo si me uhvatio u kadru kako orem za 724 :tractor:
Tu su slike i od domaćina, OPG Babojelic
koji je vlasnik 2 fendta 936 , 3 312-ice i kombajna fendt koliko sam ja to shvatio.
efk8.jpg

f9co.jpg

4wjp.jpg

qbuv.jpg

h3l6.jpg

9mh6.jpg

zows.jpg

92m3.jpg

fic8.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
i da,razbili su vrata na Pavlakovom 718 dok su tovarili plug na kamion,hahaha
4ukp.jpg

7zhq.jpg

avui.jpg

u9ll.jpg

59pz.jpg

aq14.jpg

u778.jpg

4z8y.jpg
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
jedno pitanje, je li istina da fendt razvija najveću snagu pri okretajima oko 1800? dakle ako orem pri okretajima od 2000 u min, traktor nema jednaku snagu kao pri okretajima kada su oni 1800? nešto sam čitao o tome pa sam ostao zatečen
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedno pitanje, je li istina da fendt razvija najveću snagu pri okretajima oko 1800? dakle ako orem pri okretajima od 2000 u min, traktor nema jednaku snagu kao pri okretajima kada su oni 1800? nešto sam čitao o tome pa sam ostao zatečen



evo par dijagrama snage, okretnog momenta i potrosnje za fendt farmer seriju 307-312, 93.-00. godine..

95Fendt300tehot.jpg


a tu mozes pokusati pronaci jos ponesto za seriju koja te zanima, ako ima..

http://konedata.net/Traktorit/fendt.htm
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
jedno pitanje, je li istina da fendt razvija najveću snagu pri okretajima oko 1800? dakle ako orem pri okretajima od 2000 u min, traktor nema jednaku snagu kao pri okretajima kada su oni 1800? nešto sam čitao o tome pa sam ostao zatečen

recimo ovaj 724 sa prezentacije sa onim kvernelandom 5x na 18 je bio nastelan. Orao je na 1500-1600 okretaja, i 7-8 km/h,imao je sasvim dovoljno snage,a najmanju potrošnju,tako si je on sam odredio jel.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Ja bih se samo nadovezao na kolegu Dinu, potrošnja je bila 28 litara na hektar na toj 7-ici sa plugom, samo bih još i rekao da je ta sva zemlja bila duboko potanjurana ili sa gruberom pripremljena nisam siguran tako da to dosta olakšava oranje... A što se tiče strojeva stvarno su vrhunac tehnologije ali su i na vrhuncu po cijenama :D
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
jedno pitanje, je li istina da fendt razvija najveću snagu pri okretajima oko 1800? dakle ako orem pri okretajima od 2000 u min, traktor nema jednaku snagu kao pri okretajima kada su oni 1800? nešto sam čitao o tome pa sam ostao zatečen

Sukladno onome što sam vidio na internet stranici snaga se povećava s brojem okretaja samo ti pada okretni moment, a to znači da se iznad najvećeg okretnog momenta, koji je 1500 okretaja, više povećava potrošnja nego snaga. Ili najbolji omjer potrošnje i snage je na 1500 okretaja.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kod mene je na satu oznaceno podrucje oko 2000 okr/min, a max ide do 2500, jeli mu to oznaceno polje sa najvecom ekonomijom, tij okr.momentom, na tim okretajima mu se mjeri i broj okretaja vratila.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
kod mene je na satu oznaceno podrucje oko 2000 okr/min, a max ide do 2500, jeli mu to oznaceno polje sa najvecom ekonomijom, tij okr.momentom, na tim okretajima mu se mjeri i broj okretaja vratila.

Najbolje pogledati specifikaciju za svaki tip traktora. Prema ovim diagramima u gornjim postovima okretni momenat je oko 1500 okretaja ali se snaga dobro povećava do 2000 okretaja a potrošnja ne raste puno. Preko 2000 okretaja snaga raste neznatno a potrošnja brže raste. Kod mene je okretni momenat 1450 a kad orem od 1500 do 1800 okretaja zavisi od tvrde zemlje pokušam naći brzinu koja mu u tom rasponu odgovara.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sve ok, ali mi je cudno da su ti traktori, bar ovi 80 tih, spori, moje ide max 30km/h, i to na punom gasu, dakle totalno snaga ne iskoristena, pa so nisu ubacili brzinu vise za transport laksih tereta ili voznja cestom do njive, znam da cete sad reci sigurnost i ostalo, ali ovi 90 tih godina nisu nista vise uradilio na sigurnosti a idu 40km/h, pa zar nisu tako mogli i sa ovima starijima, a da ne govorim da se moze voziti i 40 ili 50 km/h na okretajima od 1500 a ne da moram da ga tjeram na max da bih isao 30km/h. sve u svemu neiskoristen, povecana potrosnja a motor se nepotrebno haba, buka i sve ostalo
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
sve ok, ali mi je cudno da su ti traktori, bar ovi 80 tih, spori, moje ide max 30km/h, i to na punom gasu, dakle totalno snaga ne iskoristena, pa so nisu ubacili brzinu vise za transport laksih tereta ili voznja cestom do njive, znam da cete sad reci sigurnost i ostalo, ali ovi 90 tih godina nisu nista vise uradilio na sigurnosti a idu 40km/h, pa zar nisu tako mogli i sa ovima starijima, a da ne govorim da se moze voziti i 40 ili 50 km/h na okretajima od 1500 a ne da moram da ga tjeram na max da bih isao 30km/h. sve u svemu neiskoristen, povecana potrosnja a motor se nepotrebno haba, buka i sve ostalo

Moj ide isto 30 km/h ali ni ne treba nam više. Kod nas njive nisu daleko a putevi su uski, krivudavi i strmi tako da se ne može voziti ni 30. Slažem se da je 40 km/h komodnije. Volio bi čuti ostala mišljenja profesionalaca glede okretnog momenta. I to iz razloga jer se na forumima provlači teza da je brzina oranja od 6 do 9, 10 km/h. Djelomično se slažem jer ali najvažnije je da traktor ne pati, a to je okretni moment i okretaji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Sad da moj Ursus ima šestu brzinu, a u petoj ide oko 30 km/h na 2400 okretaja, misliš da bih ga u toj šestoj po asvaltu vozio na 1500 ili koliko več okretaja da ide tih 30 kh/h? Da, sigurno... ;)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Što je ovo traktor ne ide preko 30/h i nema se što komentirati?
Imam pitanje. Promjenio na Fendt 612 LS ulje u motoru i filter, ulio ulje u bosch pumpu, zamjenio kočionu tekućinu, nadopunio u hidraulici i mjenjaču, nadolio prednje glavčine, djelom i zadnje, ispuhao filter zraka, filter goriva ću mijenjati uskoro, provjerio ulje u volanu ali nisam našao gdje se mjenja ulje u turbo spojki. Čitam upute i prevodim s njemačkog ali nije nekao pristupačno ili krivo gledam. Stoga molim za pomoć kako promijeniti ulje u turbo spojki?
 

Najnoviji postovi

Na vrh