• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
po meni fendt je mozda malo bolji od ostalih ali ne sad tolko koliko si ti reko tu su razlike u nijansama a i jako skupo placas oznaku fendt

Slažem se sa većinom zadnjih postova - ovu kombinaciju (fendt+malčer+plug) nije zakačio netko ko je želio probati dal bude to išlo i da dokazuje svoj traktor susjedima (kao većina nas) ,nego netko kome je ekonomska računica u prvom planu---,a to što je to za neke od nas pretjerivanje..... za par godine sigurno nebude(možda ne u toj kombinaciji nego da stroj bude realno opterećen)!!!
Za kolegu Massey-a---osim što jako skupo plačaš oznaku FENDT --gratis dobiješ kvalitetu ,dugotrajnost i udobnost u radu ....i velike su te razlike u nijansama!!! Samo daj takvomu traktoru da radi ,a ne da vuće 4 krila drljače (jedino ko je tak bogat da si to može priuštiti)....!?
Moje mišljenje!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Slažem se sa većinom zadnjih postova - ovu kombinaciju (fendt+malčer+plug) nije zakačio netko ko je želio probati dal bude to išlo i da dokazuje svoj traktor susjedima (kao većina nas) ,nego netko kome je ekonomska računica u prvom planu---,a to što je to za neke od nas pretjerivanje..... za par godine sigurno nebude(možda ne u toj kombinaciji nego da stroj bude realno opterećen)!!!
Za kolegu Massey-a---osim što jako skupo plačaš oznaku FENDT --gratis dobiješ kvalitetu ,dugotrajnost i udobnost u radu ....i velike su te razlike u nijansama!!! Samo daj takvomu traktoru da radi ,a ne da vuće 4 krila drljače (jedino ko je tak bogat da si to može priuštiti)....!?
Moje mišljenje!

pa to je ok svako ima pravo na svoje misljenje,ondazasto fendt vise nema svoje mototre mada nije ni imao nikd svoje motore nego ce se ugradjivati valtrini motori,a vario sistem koji ima fendt ima i valtra na kojoj je sve puno jednostavnije i bolje i kolko sam cuo da ce se i on poceti ugradjivati u fendt
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fendt je imao MWM motore i to su najbolji fendtovi s tim motorima, svi ovi novi fendtovi danas u koje se ugrađuju DEUTZ motori više nikad neće biti ni sluge ovim starima (pod tim ne mislim da deutz motor nevalja, nego nevalja to kaj bi iz 3 ili 4 klipa izvukli 150 ks, e tu nema izdržljivosti i trajnosti), a Valtra je imala nekad VALMET motore, ako se ne varam, a danas je to SISU, po meni jedni od najboljim motora.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Fendt je imao MWM motore i to su najbolji fendtovi s tim motorima, svi ovi novi fendtovi danas u koje se ugrađuju DEUTZ motori više nikad neće biti ni sluge ovim starima (pod tim ne mislim da deutz motor nevalja, nego nevalja to kaj bi iz 3 ili 4 klipa izvukli 150 ks, e tu nema izdržljivosti i trajnosti), a Valtra je imala nekad VALMET motore, ako se ne varam, a danas je to SISU, po meni jedni od najboljim motora.

tocno tak valtra je imala prije valmetovea sad su ti SISU,sad imas valtru od 170 konja ako se ne varam sa 4 cilindra,no nije ova tema o valtri,tak da mislim da danas kod fendta samo placas oznaku
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ne plaćaš oznaku, Fendt ima puno više osnovne opreme od ostalih proizvođaća,
i da ga kupimo nas polovica nebi koristila 50 % od te opreme.
Takav traktor kupuje netko tko ga može iskoristiti.
Mislim da je po pitanju novaca bolje uzet JD ili DF jer su sa takvom opremom ipak jeftiniji,
a mislim da nisu manje kvalitetni.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Ne plaćaš oznaku, Fendt ima puno više osnovne opreme od ostalih proizvođaća,
i da ga kupimo nas polovica nebi koristila 50 % od te opreme.
Takav traktor kupuje netko tko ga može iskoristiti.
Mislim da je po pitanju novaca bolje uzet JD ili DF jer su sa takvom opremom ipak jeftiniji,
a mislim da nisu manje kvalitetni.

Prvi vario mjenjač bio je na Fendtu (1996g-ak se ne varam) -fendt (barem moja dva ) imaju MWM 226.6 motore , mada ima i starijih 600 serija sa KHD motorima----nakon toga su ugrađivani MAN-ovi motori na veće (800 serije), dok su na 200 seriji opet DEUTZ-ovi motori.....----u novije vrijeme ni ne pratim niti me zanima ,već mislim da svi oni međusobno surađuju da ekonomski jeftinije prođu, a opet prodaju traktor pod tom i tom oznakom - nema tu više nekog nadmetanja...!!! Ako pričamo u globau o Fendt traktorima onda uzmimo u obzir i one od 70-ih pa do danas da vidimo kakva su iskustva ,a ne ono rekla-kazala...! Nema tu neke veće trajnosti kod novijih traktora al ipak fendt malo duže ide ...!!!!
Ja sva svoja mišljenja o Fendt traktorima temeljim na iskustvu od 1994.god. kad je prvi došao u moje dvorište--od onda ni same,ni deutz,ni zetor,---......pa čak ni JD eventualno FIAT AGRI i INTERNACIONAL mogu biti fendtu konkurencija koda mene u Prigorju !!!
p.s.... (zanimaju me iskustva iz ravnice- npr.Slavonije)
Lijep pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ok to što kažeš za fendt , ali i ti pričaš rekla kazala.-- jd je daleko kvalitetniji od fiat agria i internationala.
dovoljan dokaz su jd traktori koji su radili po našim kombinatima, gdje su ih svi i svakakvi tjerali i ponekad i po 3 smjene , a održavanje svakakvo , večinom ina maziva, a i to su vidjeli svake prijestupne godine, jer se nosilo doma za svoje traktore, a opet su napravili 15000 rs u kompletu , neki i preko 20 000 rs,
a tu fiat agri i international ne mogu izdržati toliko.
mogli bi možda kod jednog gazde, ali na kombinatima nikako.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neću reći tko prića rekla-kazala, no...za Fiata neznam, ali IHC se svakako može mjeriti s JD i Fendtom. Prava je šteta što se ne proizvode više, ti bi pokopali i Fendta i JD-a!
U kvalitatu više neću ulaziti, jer je sve lošija, pa valjda je IHC dok god je radio, radio je kak se spada, očito da su nastavili s daljnjom proizvodnjom nekome bi to jako smetalo.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ko god misli da internacional ne moze da se mjeri sa fendom i Johnom debelo grijesi,,taj kvalitet se vise ne radi,. dobar dokaz o pouzdanosti i kvalitetu i dugogodisnjem iskustvu u eksploataciji se moze vidjeti na njemackom forumu koji je citav posvcenj samo Internacionalu
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
ok to što kažeš za fendt , ali i ti pričaš rekla kazala.-- jd je daleko kvalitetniji od fiat agria i internationala.
dovoljan dokaz su jd traktori koji su radili po našim kombinatima, gdje su ih svi i svakakvi tjerali i ponekad i po 3 smjene , a održavanje svakakvo , večinom ina maziva, a i to su vidjeli svake prijestupne godine, jer se nosilo doma za svoje traktore, a opet su napravili 15000 rs u kompletu , neki i preko 20 000 rs,
a tu fiat agri i international ne mogu izdržati toliko.
mogli bi možda kod jednog gazde, ali na kombinatima nikako.

Ja radim i testiram traktore na svom bregovitom polju pa su stoga za takve uvjete moji favoriti Fendt ,Fiat-agri,IHC !!! Imam JD-a 2850-sve super jedino je PREVISOK(kao i većina ostalih traktora) čak malo i prelagan za svoju snagu!! Na ravnici su drugačiji uvjeti rada pa to nek netko iznese svoje mišljenje ko radi sa takvim traktorima ili ih ima u okolici !!!
Slažem se da je u kombinatima bilo svega i svačega i JD se tu najčvršći pokazao- ima najbolju hidrauliku od traktora ( moglo bi se reći i za motor) ali je daleko najskuplji za održavanje(popravke) i općenito malo kompliciraniji od fendta !!!
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Ko god misli da internacional ne moze da se mjeri sa fendom i Johnom debelo grijesi,,taj kvalitet se vise ne radi,. dobar dokaz o pouzdanosti i kvalitetu i dugogodisnjem iskustvu u eksploataciji se moze vidjeti na njemackom forumu koji je citav posvcenj samo Internacionalu

to što postoji forum apsolutno ne znači i ne garantira kvaltetu, postoje i kod nas svakakvi forumi( npr. kod automobila fiat fiatisti.hr, mercedes klub , alfisti.hr, honda forum itd).
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Ja radim i testiram traktore na svom bregovitom polju pa su stoga za takve uvjete moji favoriti Fendt ,Fiat-agri,IHC !!! Imam JD-a 2850-sve super jedino je PREVISOK(kao i većina ostalih traktora) čak malo i prelagan za svoju snagu!! Na ravnici su drugačiji uvjeti rada pa to nek netko iznese svoje mišljenje ko radi sa takvim traktorima ili ih ima u okolici !!!
Slažem se da je u kombinatima bilo svega i svačega i JD se tu najčvršći pokazao- ima najbolju hidrauliku od traktora ( moglo bi se reći i za motor) ali je daleko najskuplji za održavanje(popravke) i općenito malo kompliciraniji od fendta !!!

1.u brijegu rijetko gdje ima teške ilovače , ili drugih teških tala kao npr. u dolini save ili teške hrastovače.
2. polja u brijegu su malo gdje duža od 500 m , a u dolinama ih ima i preko 1500 m i još na to teška zemlja i način rada u kombinatima
3. čak malo i prelagan za svoju snagu ovo je isto kao i što ljudi kažu da novi traktori ne valjaju, a uspoređuju npr, zetor 7320 i starrog crystala 8011., ili jd 5820 i 6220. a ne vide razliku od cca 500 kg, oko 10 cm veći međuosovinski razmak, i veću širinu.
Očito ga ne koristiš za ono što je predviđen, ne može on sa npr. 3-ososvinkom kamionskom, kao što ima specijalaca kod mene pa sa 75 ks i 3500 kg traktorom i bez zračnih kočnica vuku takvu prikolicu.
trebao si uzeti seriju 3050.
4. fendt je u večini slučajeva još skuplji za održavanje od jd-a.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
1.u brijegu rijetko gdje ima teške ilovače , ili drugih teških tala kao npr. u dolini save ili teške hrastovače.
2. polja u brijegu su malo gdje duža od 500 m , a u dolinama ih ima i preko 1500 m i još na to teška zemlja i način rada u kombinatima
3. čak malo i prelagan za svoju snagu ovo je isto kao i što ljudi kažu da novi traktori ne valjaju, a uspoređuju npr, zetor 7320 i starrog crystala 8011., ili jd 5820 i 6220. a ne vide razliku od cca 500 kg, oko 10 cm veći međuosovinski razmak, i veću širinu.
Očito ga ne koristiš za ono što je predviđen, ne može on sa npr. 3-ososvinkom kamionskom, kao što ima specijalaca kod mene pa sa 75 ks i 3500 kg traktorom i bez zračnih kočnica vuku takvu prikolicu.
trebao si uzeti seriju 3050.
4. fendt je u večini slučajeva još skuplji za održavanje od jd-a.

Koliko si ovdje netočnih informacija -zabluda napisao!!??

1.Od kud znaš da kod nas nema TEŠKE ILOVAČE ( dali si orao pa znaš ili...-većinom i je ilovača kod nas -tu i tam koji brijeg je pjeskovito tlo)
2.kod nas ima svakakvih parcela od 50-350m (za 500m neznam ni jednu) -ak sam dobro skužio tvoje je mišljenje da su na ravnici teži uvjeti za rad nego kod nas na brijegu i na tzv. lakoj zemlji??!!!
3.ja uspoređujem JD 2850 sa Fendtom 108 ,Sameom Corsarom 70, Sameom Leopard 85 ...itd..A NE SA FENDTOM 611 i Zetorom Kristalom...(uspoređuje sa onim što imam u blizini i na dvorištu ,a ne s nečim na papiru !!!! 3000l cisterna i u malo veći brijeg pa mu podiže prednji kraj-očito je to previše -moram kupiti 1500 l da ga koristim zašto je predviđen !
4.Koliko dođe filter goriva ili bilo koji drugi za JD ,a koliko za Fendta- banalni primjer-
Neznam zašto je nekim ljudima teško shvatiti jednostavne činjenice temeljene na iskustvu rada sa dotičnim traktorima već više vole nametati svoje mišljenje bez pravih argumenata!
Svatko ima drugačiji ukus nekome više odgovara Fendt,nekome JD,IMT,Zetor...,a kad raspravljamo o kvaliteti tu imamo nepobitne činjenice koje nam stručni ljudi ,a i samo vrijeme dokazuje! Bez uvrade-i na kraju SVAKI JE TRAKTOR DOBAR DOK IDE, DOK RADI ,A I NAJNOVIJI AKO STOJI "NIJE DOBAR"!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
to što postoji forum apsolutno ne znači i ne garantira kvaltetu, postoje i kod nas svakakvi forumi( npr. kod automobila fiat fiatisti.hr, mercedes klub , alfisti.hr, honda forum itd).

forum kao forum ne znaci nista ali njegov sadrzaj je izuzetno vrijedan,.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
koji to drugi traktori su skoro jednako dobri kao fendt? da se tu placa ime?

di god je neki tezak posao ili je valtra ili fendt drugi ocito to ne izdrze pa ih nema nitko, ja samo njih vidim kada je u pitanju traktor od 250ks

izuzetak valtra ona i kosta koliko i fendt.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Massey Ferguson :icon_pray:

Marko, a da nisi malo prekardašio. Mislim da se današnji massey po kvaliteti ne može mjeriti s ničim boljim od deutza. Znam ih nekolicinu starih koju godinu i svaki ima neke mušice. Istina, ne znam u okolici za novi fendt pa ne mogu reći koliko su dobri, ali za masseye mogu sasvim odgovorno tvrditi da nisu baš toliko koliko bi trebali biti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh