• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Ma treba ga iskoristiti i zaraditi novi traktor, nema on vremena za popravke, kad napravi svoje tu smo mi koji sebi kupimo ''novi'' traktor..:icon_super:

Ma nije to pretjerivanje, ne ganja ga i ne pati se tu nešto pretjerano traktor, ima on snage, jedino toliku kilažu da nosi, to sve ima težine pošteno, ima taj Fendt koji napred malčira i iza taj plug, a na malčer je još stavio uteg od 1800kg pa to je mali ferac napred..

Evo i video [YT]http://www.youtube.com/watch?v=_iPFugj9WQA[/YT]

velis 1800kg, a kolko je malcer tezak, taj ima najmanje 600kg, tak da je to i 558 napred po tezini
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
velis 1800kg, a kolko je malcer tezak, taj ima najmanje 600kg, tak da je to i 558 napred po tezini

Ma ja sam samo mislio na težinu utega , znam da je i malčer težak, i isto sam tako mislio najmanje 600kg..To je sve perverzija, ja naprimjer o tome mogu samo sanjati, ali nije baš nešto ni da želim sanjati o tome, to je meni previše :eek::
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Može mi netko malo bolje pojasniti tu seriju... Pa gdje mu je motor??

Ni ja bas previse ne razumijem te traktore.. pa gdje to sve stane ispod kabine, i hidraulika i masina i sve.. koja je logika uopce pravljenja takvog traktora i zasto onda nebi npr svi traktori bili takvi, a ne da imaju masine kao normalan traktor?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
motor mu je ispod kabine.
radi bolje preglednosti napred i moze se na to mjesto i nesto stavit,,,npr. još jedan spremnik za umetnjak il sjeme
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zato što ovaj fendt vuče 7 brazdi, a i to mu je puno, rotodrljača je 3m, možda i 3.5m, sve bi to bilo dobro da ore zemlju bez prolaska prije, jer je prije oranja prolazio ovaj sa prednjim gruberom i rotodrljačom, pa onda ovaj orao i drljao, a na kraju jedan sije sa ja mislim 4m sijačicom, možda je i više, ali opet to je 3 prolaza i tu ne vidim neku ekonomičnost.
bolje je bilo da ovaj 936 ore sa 5-6 brazdi ledinu ili strnište koje nije prije pripremano, a drugi 820 sa kombinacijom od 4 m sije, to su drva prozala i čak mislim da bi manje goriva potrošili, a ne bi mučili traktore.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695


IMPOZNATNO, NEVJEROVATNO, STRAŠNO!

ali mogel mu je na ovu rotobranu opičiti sijačicu AMAZONE D9 istog radnog zahvata (mislim da je 2,5 m)
e onda bi bilo do kraja, ovak nije! :)
ma šalu na stranu, dušu mu vadi! to more samo Fendt! Al baš me zanima do koliko radnih sati more s tim režimom rada!
MOJE MIŠLJENJE JE DA GA TERAJU DO 5 000 r.s. PA IDE MALO NA REMONT PA OPET UDRI DALJE ZA ISTE PARE!

a sad druga strana priče!
Gledajte malo stanje tla u trenutku obrade!! I onda neko meni iz EU veli kak ja nesmem delati po mokrome????!!!
a kaj ovaj dela, pa to je mulj skoro!
pa mislim, ko je tu lud???


http://youtu.be/_iPFugj9WQA
a ovoga bum pozval nek dojde malčirat moju raoulu v Podravinu, kao da "vidimo kak ide"! I DA VIDI KAJ JE PRAVA RAOULA, JER OVA NA VIDEU JE 0 BODOVA!
inače, šteta kaj neje 10 radnih tijela plug!
a malčer mu je 3,25m zahvata- štete kaj neje 5m! :)
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehe...največi zakoni EU se provode samo kod nas, kod njih nesmiju vrijediti i nemogu jer bi ih podavili sve redom!
Ja vam garantiram da za par godina bude došlo svima iz glave u guzivu, ko opstane do tad dalje nebude frke :)

A taj s Fendtom me uopče ne impresionira....čiste gluposti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zbog čega...zato kaj dela 2 posla odjednom ili...:icon_scratch:

Zato kaj je to pretjerivanje, mislim stvarno, pa zakaj odma i ne sije i ne valja za sobom...
Jadne li nam budučnosti s ovakvim poslom!
Što je cilj toga pretjerivanja????? Samo kapitalizam i novci, zašto bi se normalno radilo ako se može kupiti ovakvo nešto:icon_hang:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
a sad druga strana priče!
Gledajte malo stanje tla u trenutku obrade!! I onda neko meni iz EU veli kak ja nesmem delati po mokrome????!!!
a kaj ovaj dela, pa to je mulj skoro!
pa mislim, ko je tu lud???
Pa to i je mulj, Nizozemska-polderi :icon_wink:
Zato kaj je to pretjerivanje, mislim stvarno, pa zakaj odma i ne sije i ne valja za sobom...
Jadne li nam budučnosti s ovakvim poslom!
Što je cilj toga pretjerivanja????? Samo kapitalizam i novci, zašto bi se normalno radilo ako se može kupiti ovakvo nešto:icon_hang:
Ne nego ekonomska računica. Iskorištavanje stroja do max mogučnosti, obavljanje što više posla sa što manjim troškovima u jedinici vremena itd.itd.

Par postova prije imaš odlično objašnjenje
Ma treba ga iskoristiti i zaraditi novi traktor, nema on vremena za popravke, kad napravi svoje tu smo mi koji sebi kupimo ''novi'' traktor
Najvjerojatnije je na leasing, za iste pare (u ovom slučaju rate) vozi dok ide, kad ne ide mijenjaj za novi i idemo ispočetka...
Stroj (bilo to traktor, kamion ili bilo koji drugi stroj) je najskuplji dok stoji :icon_hang:
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kombinacija malcer ili rd napriejd a pluga nazad je ok, zasto motor ima snagu ali je vucna sila problem, pa kao stavi 10 brazdi klize, stavi 7 ide ali nije stoj iskoristen, onda mu zakaci neki priklucak koji vrti karadnaom da iskorisdit motor, to je razlog.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
po meni je ovo ok rijesenje... tera stroj do yaya i napravi cua, a taman dok izadze kreda za 5 godina, proda ga i uzme novi i to je taj sistem sto su nasi stari davno prije radili, deri peri s traktorom, nakon par godina generalka, pa opet deri i zaradzuj lovu i to je to...
da je ovaj fendt moj, ja bi slozio sistem da jos i sijacicu vucem za njim... :)
a ni nepati se nesto bas, samo sto djeluje opako jer mu plug gnjeci zadnje gume, al to nije nista, stavis mu soucy track sistem i deri jos zesce... svaka cast gazdi, koristi stroj 102%! :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Tako je ljudi, dok stroj košta 2 miliona kuna nećeš ga gledati i maziti u dvorištu. Prije svega da bi mogao kupiti stroj za te novce treba imati opravdanog posla i prihoda da bi ti ga banka dala. A u ovo doba kapitalizma i dobro znanih amortizacija bolje je tjerati takav stroj dok mu dušu ne izvadiš jer ćeš tak i tak morati kupiti novi nakon što ovaj otpišeš ili ćeš pare dati državi. Dakle, tjeraj dok ide, ko se ne razumije u financije neka kupuje zetore i sl., jer bože, zato i imamo različitih proizvođača strojeva za različite tipove kupaca.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma sve ok, eksploatacija stroja, sve to stoji, ali treba opet naci pravi posao i toliko posla da je to opravdano, pa nemozes sad raditi nesto sto nema racun samo zato da bi ispunio sate, bar ja tako vidim, danas je tesko naci prvai posao, a posla koj je neisplativ samo da radis ima koliko hoces. Govorim za ovjd ekod nas konkretno, sve zivo uvozimo, nama se kako ne isplati to proizvoditi, onda se vremenom polako dovodemo u istuaciju da unistimo domacu proizvodnju ovisiimo o tudjoj, i onda je dzaba 10 ovakvih fendtova, kad nesto sa njim u polju proizvedes a oni to uvezu.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nisam imao posla s takvim traktorima ali ono slusajuci ljude i njihove price s novim traktorima tipa NH i taj rang traktori, ali znaci NH od 170-250ks, ja mislim da će daleko više sati i posla napraviti taj FENDT takvim režinom nego ovi drugi traktori NH, CASE, cak i JD i ostali da rade ta dva posla odvojeno...

jer ako traktor može i na njemu je sve puno bolje kvalitete pa ne rikne mjenjac nakon 1000sati kao slusajuci ljude drugih marki, ja mislim da njemu to nije nikakav problem i na kraju krajeva cak je i napravljen za to a ne za gledanje i oranje s 4 pluga na najljepšoj zemlji u najboljim uvjetima... ma to je rađeno da podnosi najteze uvjete, moje misljenje ;)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
nisam imao posla s takvim traktorima ali ono slusajuci ljude i njihove price s novim traktorima tipa NH i taj rang traktori, ali znaci NH od 170-250ks, ja mislim da će daleko više sati i posla napraviti taj FENDT takvim režinom nego ovi drugi traktori NH, CASE, cak i JD i ostali da rade ta dva posla odvojeno...

jer ako traktor može i na njemu je sve puno bolje kvalitete pa ne rikne mjenjac nakon 1000sati kao slusajuci ljude drugih marki, ja mislim da njemu to nije nikakav problem i na kraju krajeva cak je i napravljen za to a ne za gledanje i oranje s 4 pluga na najljepšoj zemlji u najboljim uvjetima... ma to je rađeno da podnosi najteze uvjete, moje misljenje ;)

po meni fendt je mozda malo bolji od ostalih ali ne sad tolko koliko si ti reko tu su razlike u nijansama a i jako skupo placas oznaku fendt
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ni ja bas previse ne razumijem te traktore.. pa gdje to sve stane ispod kabine, i hidraulika i masina i sve.. koja je logika uopce pravljenja takvog traktora i zasto onda nebi npr svi traktori bili takvi, a ne da imaju masine kao normalan traktor?

Taj ima motor na getibe i kompletan pogon je prek ulja i hidraulika sve tjeraju visoki tlakovi ulja slicno ko na bagerima,i to je posebna serija s kojom lako radis radi preglednosti i ima mogucnost raznih prikljucaka sa spremnikom za zito sok i razno. Taj je traktor namjenjen za odredene poslove u ratarstvu i tu je jedan od najboljih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh