• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tibor,zj
Naravno da stelajuci plug ostavlja isi jarak kad je duzina lemesa ista ta koja je,stavi duzi lemes pa odi mjerit,neovisno o colazi zahvata.

Samo kvalitetnije i bolje oranje je na 14cola nego 16,jer lemes reze kolko reze a ostatak zemlje daska trga ako je colaza zahvata veca od colaze podesenosti uzimanja brazde.

Ako sam ukrivu ispravite me!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
To trganje ti je još bolje, jer smanjuje efekt tabana pluga ;)
I nije štos samo u veličini ornog željeza, već i u obliku daske pluga.
Moj Posavac, dok je bil 10", imal je kratka željeza. Sad je 14" i ima dulja željeza. Ne primjećujem da se širina jarka promijenila značajno.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Tibor,zj
Naravno da stelajuci plug ostavlja isi jarak kad je duzina lemesa ista ta koja je,stavi duzi lemes pa odi mjerit,neovisno o colazi zahvata.

Samo kvalitetnije i bolje oranje je na 14cola nego 16,jer lemes reze kolko reze a ostatak zemlje daska trga ako je colaza zahvata veca od colaze podesenosti uzimanja brazde.

Ako sam ukrivu ispravite me!

i opet, nije lemes taj koji odredjuje koliko ce sirok jarak ostati vec vrsta i oblik daske. svaki proizvodjac ima oblik daske za siri jarak brazde kod koristenja ekstremno sirokih guma na traktoru. proguglaj malo :icon_thumright:
a ni klasicne daske nemaju problema s nekim ne pretjeranim dimenzijama guma..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Neboj se za gaženje brazde, pusti selske priče!!! :)

Koliko su ti uostalom široke zadnje gume???

Ako meni na Sameu gume širine 420 (16.9) ne gazi brazdu od 12" 756 IMT pluga onda nema brige.

Uostalom, godinama 560 ore sa 12" plugom i 16.9 gumama, isto kak i 577 sa 14" i 18.4 gumama, tak da ti to uopće nema veze.

Kuma ima Fendta 309 i ima iza 600 gume (tak ga je kupil uvezenog) i ore s 3x12" plugom i tek se tu pozna mali prelaz, vidi se da gazi, ali opet jel se treba zamarati s tim kad svejedno dok obradiš zemlju prije sjetve to se ne pozna!
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,155
u drugom selu od mene jedan čovjek ima jd 3640 i ima zadnje gume širene 22 ili 24 cola i ore s plugom 3X12 i pitam ga jel gazi puno kaže da malo pogazi ali iduća brazda to zatovari tako da se ne pozna
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Moj savijet 2+16,jel radim tešku zemlju i znam šta je to,i u svim uvijetima bi trebao iči dobro,samo pazi razlika je i plug od pluga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Moj savjet mu je štelajuči 2x14-16", s tim nema apsolutno nikakve brige, a sigurno nema tako previše za oranje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,neki stelajuci s cim vecim rasponom,i full opremom.
financije su uvijek zahebana stvar, ali meni je taj fendt jedan od najljepsih traktora ikad proizvedenih,steta bi bilo zakopcat neku kramu za njega. bolje se mozda malo rastegnut i kupit pravu stvar.ovaj rabe mi ne izgleda bas nesto,al za te novce i za silu bi posluzio...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Al je opet širja, 16.9 je 420 širine.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega ZJ je htio reči da imaš dvije vrste balona, visoki i niski.
Nije isti obim gume 480/85 i 480/70.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Mjera gume je visina, a ne širina. Dakle, bez obzira na širinu gume, treba zadržati opseg (radi prijenosnih omjera).
Šanana je to lijepo napisal.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
480/70-34 oznaka za gumu se ovako računa 480 je širina gume ili gazeceg sloja u milimetrima, oznaka 70 je visina gume i to od gazeceg sloja do felge i to je 70 % širine gume ili u ovom slucaju 336 milimetara i oznaka 34 je colaza felge tj unutarnjeg promjera gume Da je /85 bila bi visina gume 408 milimetara znajući ove mjere lako izracunate ukupnu visinu gume, znaci 2x visina gume + promjer tj visina felge pozdrav
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
tino ti uopće nemaš pojma šta pišeš.ovamo se hvališ kako sa 533 oreš sa 2x12 a sad se čudiš hoće li traktor od 85 ks sa prednjom vučom moći vući 3x12 daj molim te....ne bubetaj gluposti više molim te.. .... te tvoj 533 ko da ima 500ks..ja ga imam pa se nehvalim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
IMAG0021.jpg

od čega je ovaj ventil? nalazi se ne mom fendtu ispod desne stepenice kod ulaza u kabinu. je to brza i spora hidraulika ili kaj? i kak to funkcionira?

fergi 533 h zagorju nemre orati ni sa 2×8 plugom ak govorimo i oranju, jer oranje na dubinu od 8 centimetara po mojoj definiciji nije oranje
ja sa svojim universalom 533 sa prednjom vučom i sa skoro 3tone jedva vučem 2×12 na dubini od 25centimetara i to u 2.sporoj
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Možda za kočnice.
Ja imam na tom istom mjestu na SAME-u ventil s kojim se isključuju/uključuje kočnice prednjih kotača/prednje osovine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh