• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pa onda stisni Hvala, kak bi Puknuti rekel :(giggle):
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
sto se tice prodaje,ne vjerujem da su ulupali milijune u projekt koji se ne bi isplatio,oni surađuju s velikim poljoprivrednicima,i znaju njihove potrebe,trziste sigurno postoji. Kvalitetu ce vrijeme pokazati,ali mi se neki tehnicki podaci bas ne cine impresivn.


Pogledaj šta je bilo sa Fendt Trisix-a, tako da ne mora značiti da će ovo biti nekakav uspijeh, a opet, može biti.

LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ovo je klasika, pa bi moglo biti uspjeha, bar u Europi.
Ameri više vole zglobaše s duplim kotačima u tom rangu snage (Versatile), no gazda AGCO je njihov, marketing također...
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Moje je mišljenje da će na tom traktoru motor najviše durati, jer su sad motori dovedeni skoro do savršenstva. Vozio sam razne motore, od uobičajenih V8 onda V10, pa se prešlo na redni šestak.
V motori su prelazili preko 1.000.000 do 1.200.000 km i tek onda generalka. Normalno, ako je održavan. Ulje se mijenjalo kako gde, od 15.000 do 30.000 km.
Kad su došli novi šestaci, sa četiri ventila po cilindru i ko zna šta sve ne, svi smo bili skeptični prema njima, a ono, idu ko mutavi, ne griju se više ni malo. Ulje se mijenja od 30.000 pa do 70.000 km, kako kod koga. Mnogi su prešli preko milion i po, i još nisam čuo da je netko radio generalku. Trenutno vozim jedan koji je debelo prešao milion i po, i nevidim nikakve razlike u potrošnji, snazi i ostalome, kad ga usporedim sa mojim, koji je skoro nov, svega 200 tisuća, s time da su oba čipirana. Pokazalo se da mu to nesmeta na dugovječnosti. S time da se neki skoro i ne gase, a toči se običan eurodizel, pa sad izračunajte koliko milijun kilometara ima radnih sati, ako u najboljim uvjetima predje 100 km za jedan sat, jer se vrti na 1.500 okretaja. Toliko o novim motorima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pogledaj šta je bilo sa Fendt Trisix-a, tako da ne mora značiti da će ovo biti nekakav uspijeh, a opet, može biti.

LP

Osim što trisix nije bio serijski model, ako se ne varam. Bilo je to samo ispitivanje tržišta i pokazivanje snage. Koliki automobili nažalost ne zažive u serijskoj proizbodnji, da čovjek plače...
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Vidim da dosta komentirate novu seriju 1000 fendt-a točnije modela 1050
Iznijeto je dosta činjenica o snazi ,ekonomičnosti,izdržljivosti.
Dakle pred postavljam da ovakav traktor neće kupiti neko domaćinstvo koje obrađuje manje od 1000ha zemlje ili ako se ne bavi nekim specijaliziranim poslom.
Nadalje neki govore kako ovaj traktor ne će durati 30 godina a dali se netko pita koliko zašto ne ili zbog čega stariji traktori duže vremenski traju.
Razlika je u tome što nekada traktori nisu bili toliko explatirani po jedinici vremena kao što su danas.
I u konačnici bio star 10 ili 30 ako imaju isti broj radnih sati ne znači da je neki stroj lošiji zato što ne ide 30 godina ako on u 10 napravi 30000 radnih sati bez generalnog popravka ili zamjene motora.
Jasno je što kod nas nekih fali u sadašnjim traktorima robusnost te neka vanjska čvrstoća ali kod ovakvog traktora koji vrijedi više od 300 000€
i nije potrebno jer on ima čvrstoću glavnog sklopa te je izrađen za maximalnu eksplataciju te što veći učinak u jedinici vremena sa što manjim pogonskim troškovima.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
To sam ja prestao davno govoriti. Svi koji u glavi imaju strojeve koji rade 30 godina, poput nekadašnjih fendtova serije 600 koji još i dan danas mogu biti standard za recimo ruske traktore, uglavnom nisu ni svjesni današnje situacije u prostoru i vremenu. Danas se ne proizvode traktori da traju, nego da u zadanom vremenu daju ono što se od njih očekuje (uglavnom....)

Neće fendta od 500 konja i milijun sitnica (nekome potrebnih, nekome i nepotrebnih) kupiti čovjek koji ne zna što može i mora očekivati i na kraju i izvuči iz tog traktora. A bome neće to izvlačiti 30 godina iz njega, mora ga otplatiti mnogo prije. Zato takvi traktori rade na takvim radnim posjedima na kojima ne mogu izdržati ni jedni drugi. Ne mogu tvrditi iz vlastitog viđenja, ali na više mjesta sam čuo da su fendtove devetke radile 3000 sati godišnje, pa i više i u takvim uvjetima se može raspravljati o isplativosti ulaganja u takav stroj.

A sam fendt 1050 nebi bio proizveden da nije obavljeno tisuće razgovora sa stalnim fendtovim kupcima, napravljeno tisuće simulacija i testiranja mogućnosti takvog stroja. Za boga miloga, švabe nisu rvacka da se vara gdje se stigne...
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
sory kaj vam prekidam raspravu o seriji 1000
kupujem rabljeni plug za fendta 308. zanimaju me vaše preporuke koji plug da kupim i koliko cola? 2×14 ili ×16, radi se o težoj zemlji?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja sa svojim fendtom od 65 ks radim sa 2x 14, imt 757, a jedno vrijeme sam taj isti plug vukao sa fendtom od 55 ks,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
stihlMS660
Jel si to sad nedavno kupio Fendta? Daj par informacija i koju sliku traktora..
Koliko ima rs, koliko si ga platio, ako nije tajna i tako to..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
neki koji ima promjenjiv zahvat i ako bi uspio naći 2+1 i oreš sa dvije brazde a ako za par godina kupiš veći traktor samo staviš treću brazdu
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kupil sam fendta u 4.mjesecu, 9300 sati 1998godina, traktor sa utovarivačem 23300eura s PDV-om (kod mene nema tajni). napravil sam s njim za sad samo 150 sati (samo sam balirao i nosio bale i tu i tam sam nekaj vozil) i za sad radi ok, zamjenio sam na njemu sva ulja i filtere (osim ulja u turbomatiku)...potrošnja mu je mala...sve u svemu zahvalan traktor
imam par slika...budem sad kad cu raditi silažu još nekaj poslikati

imam kliješta za bale
SAM_2086.jpg

kupio sam sipma omotač (nošeni) i rolobalirku krone kr125
IMAG0006.jpg

...moj fendt i prikolica(posuđena jer još nemam adekvatnu prikolicu za njega)
IMAG0008.jpg

od priključaka imam više manje sve ali večina toga mi je od universala...kupio bi za fendta plug i na proljeće rotobranu. plug sam mislio kupiti rabewerk 2×16 cola okretač ali me interesira dal bi bio dobar, jer imam dosta tešku zemlju pa da mu nebi bio preveliki!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Cestitam na kupnji prikljucaka i nek te dobro sluze..
Uf, i meni bi takav traktor dobro dosao, ni prevelik ni premali, meni nebi trebao ni utovarivac na njemu, al dobro bi mi dosla prednja hidraulika i kardan..
 

Najnoviji postovi

Na vrh