• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Misliš na IMT-ja u usporedbi s ovim?
Slažem se da je sranje prema ovom Fendtovom svemirskom brodu. :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ma daj da tu dođe nekavi mali miš preko noči bi ti se svemirski brod pretvoril u veliki krš.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Evo za primjer imt ima limariju i more se svako oštečenje izravanti i nema elektronike tj. netrebaš biti neki stručnjak da ga popraviš, a kod ovog novog fendta moraš vjerovatno kupovati novu masku jer da se malo zaletiš odma pukne, a i da ga očeš popraviti mora ti dojti cjeli tim stručnjaka da ti ga poprave!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Logika ti je kriva.
To je stroj za rad na otvorenom polju, a ne za vožnju po šumarcima.
Osim toga, tko ima para za to, ima i usluge servisa. Postoji i kasko...

Nemoj gledat iz perspektive imt-a...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kad uspoređujemo ove dvije marke isto je kao da uspoređujemo fića i novog audija A6. Kod prvog sve mehanika a kod drugog puno elektronike. Uostalom to su dva različita vremenska konteksta koja se ne mogu uspoređivati niti se možemo vratiti na razdoblje IMT-a.
Imam doma oba dva traktora i IMT-a i Fendta samo starog 82. Čak ni tada se nisu mogli uspoređivati jer su različite klase. Ako bi usporedili kvalitetu limarije ili mehanike IMT se mora posramiti. Ali ne ću prodati ni IMT-a jer mi je itekako koristan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene ima ljudi kaj su prodali IMT-a i kupili Fenda ali obratno nema a to i ni je za usporedbu osim najlošiji i najbolji dosta samo sjesti u jedan i drugi a tek raditi !!!!!!!
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
imo sam fenda koji je bio 78god. i bio je tehnoloski napredniji nego danas najnoviji imt,tako da netreba usporedivat to dvoje...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Da New Holland u pravu si. Kome treba takav traktor ako ga uzme imaće i za održavanje.

Stariji fendovi su meni zakon, ali ovi skroz novi su po meni smeče.

To da su novi Fendtovi smeće to je samo pretpostavka i po meni kriva jer ako ga nisi vozio i radio s njim ne znaš kakav je.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Opustite se malo:icon_e_biggrin:, tema je o Fendtu, ne o IMT-ima, zanimljivo je kako su odlučili napraviti stvarno veliki traktor, iako ni serija 900 nije mala. Zanima me što će biti kad MAN-ovih 500 KS i tko zna koliko Nm opterete Vario getribu:icon_madu:, i kako će ići prodaja, po Europi i svijetu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima svakakvih komentara,al za ovo o 200 komada 558 skidam kapu! :) sto se tice prodaje,ne vjerujem da su ulupali milijune u projekt koji se ne bi isplatio,oni surađuju s velikim poljoprivrednicima,i znaju njihove potrebe,trziste sigurno postoji. Kvalitetu ce vrijeme pokazati,ali mi se neki tehnicki podaci bas ne cine impresivni, pitam se kako se nisu odlucili za neki V8 motor,bez obzira na politiku downsizinga...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
V-motori su dosta tromiji u odnosu na redne a i puno glomazniji,za težinu ne znam al možda je i teži pa ih možda zato nisu upotrijebili......
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Fiča 600D je imao 4 cilindra,ali tad se nije štedilo na materialu ali sad sve manje cilindara,sve veči tlakovi ubrizga,variabilne turbine i sve manje potrošenog metala po težini motora.A kompjuteri auuu svaki dan napredniji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Netreba vršiti nikakve usporedbe!
Pitanje je samo koliko će takav novi traktor trajati?? 8-10-15 godina??
Nebitno, kad izađe lizing za 10 godina uzet će se opet novi i tako u krug...

Kvaliteta između starog 615 i ovog novog 1000 serije??, što če biti s tom novom 1000 serijom nakon 30 godina eksplotacije nikog ne zanima, dok stari 600 serije rade nakon tog vremenskog razdoblja i radit će još i dalje!

To je taj novi kapitalistički trend koji će možda jednog dana stati dok se odpadi napune elektronskog smeća ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
V motor na (ovakvom) traktoru nije prikladan iz nekoliko razloga:
- traktoru treba duljina, radi razdiobe tereta (V-motor je kratak)
- traktoru treba uska hauba, radi preglednosti i anšlaga (V-motor je širok)
- redni motor je mirniji u radu

Samo za usporedbu, Same je imal motor od 190ks iz 6 litri zapremine još pred dvadesetak godina, s mehaničkim ubrizgavanjem i fiksnom fazom. Spominjem ga radi toga kaj ima jednu litru po cilindru, dakle 30-tak ks/litri.
Ovaj Fendtov MAN ima >12 litri, dakle oko 40ks/litri. Nije to puno uz današnju tehnologiju varijabilnih turbina, CR ubrizgavanja...
Evo toga ljepotca:
Off-Road_Agrar_MAN_D2676_D2066.jpg

Zakaj 6-tak? Jednostavno, jer MAN nema rednih 8-maka, a ovaj D2676 ide od 400 do 520ks. Dobar je to izbor bez svake sumnje. Dakle, i dalje se drže tradicije da su traktori najvećih snaga pogonjeni MAN-om (nisu se posrali sa SISU-om, kao u 300 seriji).
Deutz nema rednog motora tak velike snage u ponudi, zato MAN.

Glede trajnosti: novi strojevi jednostavno ne moraju trajati dugo kao nekadašnji. Razlog je kapitalizam i globalizacija, kao i intenzivna agrarna politika.
Ionak su banke vlasnik svega, a njima je u interesu samo kredit, leasing...a ne krpanje.
Ovim današnjim svijetom upravljaju, nažalost, pravnici i bankari (korupcija i mešetarenje), a ne inženjeri i tehnokracija. Zato više nema dugotrajnih proizvoda (nedaju im ih napraviti), a i cijena je glavni kriterij.
Kvalitetu, onakvu kakvu poznamo na stari(ji)m strojevima (čitaj dugotrajnost), nitko nemre (zapravo, ne želi) platiti. Pogotovo u ovom modernom svijetu mode i marketinga (stroj prije zastari nego dotraja). Nažalost.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh