• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nisam baš raspoložen za naslikavanje jer mi to izgleda kao hvalisanje. Da me Šanana nije nagovorio ne bih ni ovo objavio. Mene ti prati ono: čim se nečim pohvališ odmah se potrga i propadne.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Prvo neshvaćamo kao hvalisanje. Ovo zadnje ne treba umisliti kao negativnu sugestiju.
Ja imam 612 stariji, sličnih karakteristika samo bi tvoj trebao biti brži, okretniji. Motor je isti. Je li kod tebe ZF mjenjač i diferencijal?

Ovaj tjedan će otići majstoru na pregled, ako ima nešto da se riješi prije sezone.
Interesira me mišljenje majstora. Hoćeš li mijenjati i dodavati sam ulja i maziva ili majstore?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ljepa strojka ovaj 311 :(angel): :(y):

Kakav mjenjač ima ovaj 311,ubiti kak mu je raspored brzina ?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Fendtu sve pohvale dajem,ipak je to kralj među traktorima kao lav među životinjama.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Imaš li kakvog mastora koji će ti pregledati traktor znalca za Fendove ili majstor za sve traktore.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imaš li kakvog mastora koji će ti pregledati traktor znalca za Fendove ili majstor za sve traktore.

Majstor koji mi inače sređuje sve stvari. Neće on njega ništa posebno pregledavati. Vidim da na pumpi negdje malo curi gorivo pa da to pogleda, promijeni filtere goriva i ulje u motoru i malo šacne pa vidi nešto što možda ja ne vidim.

Volio bih da mogu negdje naći manual za taj model. Imam brošuru ali ona ne objašnjava nikakve sitnice. Vidim da ima kojekakvih ventila koji se ručno otvaraju i prebacuju pa ću to morati sam skužiti.

Star traktor pa tako kao i svaki drugi ima stvari koje ne valjaju na njemu. Primjerice vuče malo udesno i troši vanjsku stranu desne prednje gume više nego unutarnju.

Ima još jedna stvar koja me muči, a sad jel to kvar ili još ne znam kak to riješiti. Poluge hidraulike se ne spuštaju same dolje, a ako se samo malo objesim na njih onda idu. Čitam u brošuri da ima te neke ventile, 1st valve block, 2nd valve block i EPC-valve preko kojih ide ulje u zadnje poluge pa moram pogledati ima li gdje kakva regulacija možda.

Inače vidim da fendt nema potenciometar za brzinu reagiranja hidraulike kao MF kojeg imam. Taj potenciometar u biti određuje koliko je fin odaziv hidraulike u oranju recimo.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Danas sam zvao Gaži promet u zagreb, oni su ovlašteni servis za fendt. Oni su servisirali ovaj moj traktor kod prijašnjeg vlasnika i kažu da nema nikakvih sakrivenih mana i da je traktor OK. Vjerovat ću im na riječ.

Ovo oko hidraulike postoji caka, naravno. Mora se prebaciti na ručno upravljanje, tada se isključi EHR i možeš diči traktor na polugama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nemre to baš zamijeniti kruto vezanje i pomoćnu šasiju.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ezfxat.jpg
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
sa tom dvosmjernom hidraulikom je kao stvoren za rad sa zadnjim rovokopacem,

Jesi li probao raditi s takvim rovokopačem , koji ide preko hidraulike traktora a ne preko kardana? Je li to efikasno? Koliko košta ovakav kao na slici?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nisi razumio kaj je PS htio reći.
Poanta je u tome da Fendtova 3t hidraulika može i pritiskati poluge prema dolje, a ne samo podizati kao većina traktora. Kad se u 3 točke priključi stražni rovokopač, može se pritiskanjem poluga prema dolje težina stražnje strane traktora prenesti na noge stabilizatora i na taj način povećati stabilnost cijelog stroja.
Na traktorima koji to nemogu potrebno je ili fiksno montirati rovokopač (pogledaj Zjockoo-vu temu Samogradnja...) ili napraviti ukrute 3t poluga.

Pogon hidrauličkog sustava rovokopača može biti zaseban, dakle kardanom ili se može koristiti i hidraulična pumpa traktora, ako je dovoljnog protoka.
Svakako da je bolje da rovokopač ima odvojeno ulje i vlastitu pumpu.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
možeš diči traktor na polugama.

To sam razumio iz ovog dijela navoda. Istina sad mi je i jasnije. Gledao sam negdje video pa mi se čini dosta nespretan dodatak. Inače mi nemamo puno oranja za čitavo selo pa je to bratu zapelo za oko. Ja sam vise za profesionalni posao.

PS hvala ti. Već sam pogledao tvoj video. Solidno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh