• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Troši ulje,ali ako motor ima snage,ne dimi puno na iberlauf i nije ti sila trošit novce radi tako,jer mu nikaj nebre biti samo pazi na razinu ulja..
Mogu bit vodilice ventila na glavi problem,ili gumice,pa karike potrošene,turbo loš i dost toga..
Ako motor pjeva pod rotobranom,radi tako i ne razmišljaj puno..
Dok na dan počne trošit litru ulja,onda bude malo lošije..
Potpuno se slažem s napisanim i dodao bih da se pokuša staviti kvalitetnije ulje u motor tipa polusintetike ili čak i sintetike pa onda vidjeti potrošnju.Ako dobro pali ,ne dimi i ima snage šteta je ulupati novce a možda može još koju godinu odraditi.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Mene zanima kako se može izmjerit da fali 2 deci ulja i da to nekog može zabrinut joj troši ULJE, na svakom mjeracu ulja ima dvije crte ili min- max i samim tim znaci da svaki motor troši ulje, ko misli da ne grdno se vara, da motor ne troši ulje na mjeracu bi bila jedna crta naročis do toga i miran si do sljedeće izmjene, ali toga nema i zato se ne sekirajte dok motor ide.
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Mijenjao sam ulje i znam do kud je bilo ulja i vidim da fali jer je bilo ispod normale,nalio sam dvije čaše od dva deci i onda je došlo ulje na sredinu onu na mjeraču opet.
Po tome znam to.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ma sve ok, samo hoću reci da manjak tolike količine ulja nje zabrinjavajuci i da možeš bez bojazni raditi sa traktorom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
A koliko si pri tome potrošil goriva?
Normalna potrošnja ulja je 1...2% potrošnje goriva.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Da to nije malo previše, litra ulja na 100 l goriva. Možda 0.1%

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nije previše, no ne znači da ne smije biti manje.
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
A koliko si pri tome potrošil goriva?
Normalna potrošnja ulja je 1...2% potrošnje goriva.

Taj dan je potrošeno nekih 30 L goriva
Ali evo jučer je opet rotiro nekih 5-6 rali i sad više ne fali tako baš od onda kako sam nadolio?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu..
Prije tjedan dana sam kupio Fendt-a favorit 514C turboshift 1995 god...pa me zanima izbaci mi ove greške na zaslonu kad dam kontakt i idem da upalim

http://postimg.org/image/r8tg8ykb3/

http://postimg.org/image/4iubfz13j/

A kad uđem na kompjuteru u greške pokaže mi ove kodove: 0.1.51; 5.1.90; 5.1.83;
Jel zna možda tko šta znače ti kodovi?

0.1.51 je problem na instalacijama ili na senzoru za pritisak ulja u motoru..senzor je pokraj filtera ulja.
5.1.90 je problem sa instalacijama ili senzorom za broj okretaja motora
5.1.83 bi trebao biti nekakav sentor na tubromatiku (turbokuplung)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moj potroši na 250 sati 1,5-2 litre ulja, u raznoraznim uvjetima od oranja, frezanja, transporta... Nisam primjetio da u nekom teškom poslu troši više od recimo nekog laganog. Za 20 godina star motor mogu reći da sam prilično iznenađen stanjem, pogotovo jer je traktor uvezen iz francuske. Sad zbilja mogu reći da su ti MWM motori povijest koja se najvjerojatnije nikad neće ponoviti.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Da li zna netko gdje se točno nalazi senzor broja okretaja motora na fendtu 308?
Da li je naprijed na remenici na radilici ili je na zamašnjaku?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Niste dali kompletnu oznaku traktora jer je ovo širok pojam, ali šaljem Vam sliku od jednog modela pa ako odgovara onda je OK.
slike.php
[/url][/IMG]
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Što se tiče potrošnje ulja mislim da u razdoblju zamjene ako se potroši do litre ulje to je normalno. Više od toga se tolerira do granice jeftinije ulje ili popravka.
U poduzeću smo imali novo kupljenog mercedesa S klasu i trošio je litru na 3 do 5.000 km i to se smatralo normalnim.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Turbina ima jako sitne kanaliće pa gušće ulje lošije podmazuje turbinu.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Da li je baš tako gospodine? Proverite malo u nauci o tribologiji da li to baš tako piše ili ne!
 

Najnoviji postovi

Na vrh