• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Eto karlo, traktor ti je tip top, uzmi to i sparas za gume, massey 595 ti ga pozna u dusu pa ga mozes sve pitati
P.s. nijeden traktor nema snagu motora prenesenu ni na pogon ni na kardan, ak nist drugo, kroz prijenos se izgubi, plus sve pumpe, alternator...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ja Garantiram za traktor da je u top stanju gle farban je i to pa još bolje da je barem ga ti ne bus trebal farbati ak me razmete,da nebi bilo da svako svog konja hvali ovo više nije moj konj tak da ono,otidji kod čovjeka pogledaj dogovori se traktor ti nije nikad bio u šumi sad kod njega ti je na rolo balirki i to je to e da i još bi se nadovezal da je traktor iznutra kompletno obnovljen kaj se tiče limarije imaš slike na fiat agri 90 serije kaj sam radil samo ga je on još pretapiciral a ja sam sve hrdjave komade obrusil ono kaj je bilo trulo sam izvadio van ubacio nove komade tak ono traktor je super
 
Posljednje uređivanje:

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Bok! Ove sam godine u 6 mjesecu kupio fiatagri 55-90 i nakon kupnje uskoro je procurila bosci pumpa! To je slozeno ali sada imam dojam da trosi vise nego prije popravka pa ne zanima kolko trose otprilike vasi fiati po radnom satu moj trosi oko 4l
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ako ti trosi 4 litre u frezanju, sjedni i suti ;)
Ali ako je prije trosio osjetno manje, onda se zabrini, u svakom slucaju, posto je dirana bosch pumpa, ako vise trosi, trebal bi to osjetiti i na snazi traktora, svaki traktor se moze pojacati na bosch pumpi, i obrnuto proporcionalno smanjit vijek trajanja motora
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Osjetno manje je 2 lit. a to je ipak pa skoro nemoguće. Mislim da je to sasvim normalna potrošnja za tu snagu
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Pa to i ja mislim, al ocito je prije bila manja kad pital zasto sad trosi 4 litre, a znaci da'nije prije trosil 3,9 jer je to nemjerljiva razlika, znaci da je ipak malo veca razlika bila
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Problem je u tome sto sam ga imao kratko prije slaganja a nigdje nitko ne navodi kolko trose vasi pa ja to pitam informativno znaci neka je to normalna potrosnja! Puno hvala!
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Ma znam ali nekak mi se cinilo da je trosil i 3 litre kad je kupljen a sad vise! Al mozda je to samo dojam kad je bio nov!
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
To mi je nemoguce reci jer je odradio mozda 15 tak sati prije popravka! Ma ja to vise pitam radi majstora jer je moj bio na godisnje a taj koji je slago nije mi bas pouzdan pa da nije nekej zeznuo!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i na 15 početnih sati korištenja si izmjerio 3 l/h ?! :icon_axe:

pa ako je trošio 3 litre, nisi uspio ni rezervoar potrošiti do kraja :)
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Pa to je napravio sa 40l nafte otprilike pa velim da pitam el to neka normalna potrosnja pa kad velite da je nema problema!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
da, to je sasvim normalno, a kao što je Šanana napisao, to je 3 cilindra traktor, koliko je to dobro, toliko i loše jer mu nekad na njegovu masu fali 4 cilindar, u težim poslovima, isto kao i primjerice zetoru 52-45 pa onda malo više poceca jer se muči... al ne bi to opet trebale biti prevelike razlike.

Uglavnom, da bi točno izmjerio potrošnju, napuni mu spremnik do kraja, radi par sati s njim pa opet odi puni spremnik do kraja i onda točno vidiš koliko si ulio iznova.. ovo kaj si ti u 15 sati rada potrošio oko 40 l ti i ne znači previše.. i još jedna napomena, traktor ne troši isto dok radi pred dućanom na ler gasu i čeka da ti popiješ pivu do kraja i u oranju :(rofl):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
Taj motor more trošiti do 12 litri na sat (pod punim teretom). Lakši posel, manja potrošnja.
Zavisno o tome kak broji radne sati, potrošnja more jako varirati (na istom poslu).
 

Najnoviji postovi

Na vrh