• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Probaj poštelati dubinu u oranju na način da sa glavnom ručicom odrediš ugrubo neku dubinu koja ti paše, a sa finom podešavaš visinu brazde.

Za kardan ne vjerujem da ima tri brzine, vjerojatno ima kak je kolega spomenul ili ima 540 o/min i prek mjenjača. Ako nema podešavanje okretaja iz kabine, pogledaj s vanjske lijeve strane ispod poluga hidraulike.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Ok hvala vam, rečeno mi je da se ručica povuče gore ali da mora biti ubačen u brzinu da bi radilo 720 i 1000 okretaja.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Ispitat ću ja to samo dok zakačim nešto s kardanom 😂
Ima grijanje u kabini ali je osječeno crijevo a ja ga ne mogu nikako pronaći. I još me zanima kako da promijenim sajlu od obrtomjera, pukao pinjon, našao sam gdje ulazi u kabinu ali ne znam kako se instrument tabla skida.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Odakle dolazi gorivo na grijač na fiatu 880 4 klipa motor? Ako ima neko sliku puno bi mi značilo, ima grijač ali nema dovoda goriva na njega.
 

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
Bok momci.Tražim Fiata 70-90 ili 80-90. Našao sam par komada,jedan 70-90 u mehanički dobrom stanju,al je kabina pocela trunut.Ima prednji utovarivač,pa bi mozda tu kompenzirao limarijske pooravke cijenovno_Ostalih 2-3 koji su 80-90 su s problemima u getribi.Jedan iskače iz treče brzine kad vuče teret u brdo,drugi iskače niz brdo.Sad me zanima koliko bi koštao popravak tog kvara.Najviše sam zagledao ovog Bei Facebook anmelden

Ako ne možete otvoriti link,traktor je Fiat 80-90,cijena mu je 14500€.Kaže momak da je sinhron treče brzine...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ako ćeš uzeti moj komentar u obzir, pošto imam jako malo radnih sati sa Fiatom, mislim da ti bude veći problem naći dobrog majstora da to složi kak spada nego što je cijena dijelova.
 

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
Ma frend mi slaze traktore,opcenito mehaniku.Al kao sto on kaze,moze biti kvar od 100€,a moze biti i paprena cifra.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Da, to je sad rizik kad otvoriš pitanje šta će još trebati primjeniti. Kolega je lani slagao mjenjač na 1180 i dosta je toga mijenjao, sinhrone i neke zubčanike, mislim da je cifra bila oko 2000 e
 

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
Ma ono,reko je uz njegov popravak zadnja cijena 14t €,ali smo se čuli pa kaže da ga majstor koči,te ako nebi uspio složiti da bi traktor išao takav u prodaju.Kaže da traktor normalno radi u sviđ brzinama,jedino ta treča....Ako bi dao za jeftinije od tih 14,možda bi čak i uzeo i dao složiti taj mjenjač.Al da,rizik...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Iz koje treće iskače radne ili transportne ?
On ima 1,2,3 4na prvom i 1,2,3 i R na drugom mjenjacu.
Jel tako ?
Može bit da je sihron poderan a može bit i da je vilica samo pojedena pa ne drži.
Ja sam na svojem slagal par puta getribu i kod kolege sam slagal isto već pa mi je dobro poznato sve.
Gle možeš samo popravit tu treću al kad ga raskopaš odmah ti bude jasnije ak ga slažeš za sebe da budeš još nešto morao mjenjati. Ovisi na kaj nabasaš.
 

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
E sad ne znam tocno,samo znam da mi je covjek reko da kad ide niz brdo da mu iskace iz treče,ove ostale brzine sve felaju normalno.Uglavnom reko je da je sinhron treče brzine.Ma pričal sam s kolegom koji veli,more bit da je samo sinhron,a more bit i da je malo više toga.More bit kvar od 100€ ,a more bit i skuplje.Ovak traktor izgleda ok na oglasu.Moral bi ga ič vidjet,i probat.Makar je sam reko da bi ga dao složit pa na prodaju.Ne bi se htio zajebat,pa da iskeširam jos koju tisuču za servis ...
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Je znam
Al sve ovisi kak ga bude taj složil.
Po meni bolje da mu probas skinut cijenu još i da si sam slažeš i znaš kaj budeš napravil.
 

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
Ds,to sam i ja razmisljal.A bumo vidli kroz dan dva,kaj bude rekel.Ak bude prodaval ne slozenog,sad hoce 14,kolko bilo realno da mu ponudim.Mislim imam neku svoju cifru u glavi,al me zanima kaj vi mislite?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ako ga tako prodaje nesloženog realno ponudi mu 12500 pa onda još imaš prostora dići da se nađete na 13000.
Jer kad bude složeni i sve 16000 bi mu bila tržišna cijena.
Eto to je moje mišljenje.
Jer gle tu na toj cijeni imaš i ti prostora ako daš 13000 ako ti bude kvara za 1000-1500 onda ti je to to.
Sve ovisi.
 

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
Tu smo tu smo.Tak sam i ja razmisljal nekaj.A bumo vidli,ak ne naleti skoro nista,budem ga uzel,pa kak bude.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Peky09

Novi član
Tu od
10 Tra 2024
Poruka
14
Ako ga tako prodaje nesloženog realno ponudi mu 12500 pa onda još imaš prostora dići da se nađete na 13000.
Jer kad bude složeni i sve 16000 bi mu bila tržišna cijena.
Eto to je moje mišljenje.
Jer gle tu na toj cijeni imaš i ti prostora ako daš 13000 ako ti bude kvara za 1000-1500 onda ti je to to.
Sve ovisi.
Evo javio se covjek koji prodaje.Stigla satelit kutija,veli da bi do sutra trebal traktor bit slozen.U subotu bi trebal ic gledat,pa bumo vidli kaj se slozilo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Pitaj ga dal smiješ prisustvovat slaganju jer si kupac i volio bi vidjeti kaj ima unutra...da ne ostave kakve pohabane elemente...a i da vidiš kaj bude rekao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh