• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da na starim fiat je plav.
AGRI ima smeđ.
Koliko je generalka nezz ali dugo rade.
Ma hidrulik nije problem.
Mjenjač je skuplji od toga svega.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Znači ipak Agri ima smeđe motore, to mi je malo čudno izgledalo..
evo ovaj Agri isto dobro izgleda, ralica mi ne treba, morat ću nazvat da čujem kolka bi bila cijena bez nje.. fali mu prednja kuka i onaj nosač utega, mada to si mogu i napravit sam.
Kaj vi mislite? se već dugo vrti po oglasnicima?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ako ga budeš išao gledat dobro pregledaj prednji dio traktora i limariju.
Pošto ima ralicu vjerojatno je radio zimsku službu po selu.
Ja sam bio gledao jednog MF koji je radio zimsku i traktor je bio lomljen na prednjem djelu, zapeo je negdje sa ralicom i polomio ga.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
uh., o tome nisam razmišljao, pa radilica bi trebala imati sigurnosni klin i opruge? baš da bi traktor polomila?
Limariju bi si sam složil, opjeskarit i obojat je najmanji problem..
kolko bi mogla ta ralica vrijedit?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Za limariju sam mislio da nije trula, pogotovo kabina u donjem dijelu. Sol nagriza jako a traktori baš i nisu po tom pitanju jako zaštićeni.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovaj ke bojan čini mi se i tapiciran.
Mehanika je bitna prva vuča i to treba dobro osluškivat da što ne lupka.
Izgleda dobar
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Evo ovaj za mislim 11000€
Ako imaš Facebook tamo sam vidio oglas
 

Prilozi

  • FB_IMG_1577461147771.jpg
    FB_IMG_1577461147771.jpg
    113.2 KB · Pregleda: 49

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
a koja je razlika između Fiata i Fiata Agri?
Ima neke bitnije ili?
Naletio sam na dva primjerka 680DT, moram sutra zvat dal nisu prodani.. a tih 68KS bi mi isto bilo dovoljno :D
Oprostite što gnjavim s tolko pitanjima, al pročitao sam već obadvije teme o Fiatima, nešto sam saznao, nešto saznajem.. Jedino mi žao što se većina slika obrisala.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mislim da za starije nema dijelova baš.
Razlike nebih baš znao možda zj zna
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Za sve te fiate koji god bio Traktorservis križevci ili ti Hadrović nabavi dijelove bez brige tak da se po tome jel ima dijelova ili ne ne treba ravnati.
Po meni ste malo previše izbirljivi s obzirom na buđet s kojim raspolažete. Od 10 do 12 tisuća, rijetko koji traktor ima sve savršeno i motor i getribu i tapicirung u kabini i da nije nigde trul itd. Pogledaj traktor i najbitnije je da je getriba ok,da ne iskače iz brzina,u svaku ide normalno i gdje kuplung lovi,hidraulika ili radi ili ne radi,sredine na tim ragama nema,a motor je najmanja briga za bilo kojeg mehaničara a i gazdu jer je najjeftiniji za popraviti ak nekaj nije dobro. Vidiš jel sve to tak štima,malo spustiš cijenu ak kaj vidiš i za tu razliku to popraviš.
S tim traktorm niko od vas nebude radio 1000 i kusur sati godišnje pa da sve mora bit milijon posto dobro.
Naravno samo moje mišljenje,al smiješni su mi komentari koje gledam na ovu temu već par dana.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Sve stoji i sve jasno.. Al već ak se može raspitat malo, i forum postoji za ovakve diskusije. Zašto ne pitat? Da mi niko ne odgovori, opet u redu. Al ovako cjenim svačije mišljenje. Nije ni tih 12 hiljada mali novac. Posebno na manjem gospodarstvu.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Sve to meni jasno i naravno da nisu mali novci posebno za gospodarstvo di je glavni traktor do sad bio neki Imt,ursus ili univerzal al morate znati da novci određuju kvalitetu traktora koji se kupuje. Ja ti za tjedan dana nabavim jednog fiata 70 90 ili 90 90 za 7000 i ne pitaj me kakav je,možda imaš sreće pa će biti super a možda i nemaš ali ako hoćeš 100 posto ispravan traktor u super stanju onda će te koštat taj isti 14 000 jer ga nije problem sredit i dajem ti garanciju na motor mjenjač i hidrauliku 5 godina ako radiš s njim 100 sati godišnje i bit će sređena limarija sa novim naljepnicama.Poanta svega je ne tražit dlaku u jajetu za te novce. Svi savjeti i pitanja su dobro došli ali kad neko kaže da nebi tog novijeg jer ima puno brzina i upitno je dal je svaka ispravna onda je za toga imt sa tri brze i tri spore najbolji traktor jer kad ga prešaltaš i on zakrči znaš da je to to. Jer obično probleme sa brzinama imaju traktori sa powershift getribama a ne ovi klasični šaltungi. Ovaj ak nejde u neku brzinu ili su lamele gotove ili pukle ili je slab pritisak. A na ovakvim fiatima može bit problem ili puknuta štangica ili je opal neki šaraf pa nejde u brzinu,rijetko kad će ga neko prodavat sa zdrobljenim sinhronom ili puknutom vilicom u getribi. Pogledaj i probaj traktor,spusti cijenu ak se da i vozi ga doma u garažu lickat ili radi tak kak je.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Drago mi je da se razumijemo.. Stavil sam na papir par komada, izvukel brojeve i neke osnovne informacije. Sad slijedi svakog pogledat pa mogu među njima već uspoređivat. Al dobro je znati neke cake i na kaj posebno obratit pažnju.
Baziram se na 70-90 i 80-90 jer bi mi na njih odgovarali priključki koje imam, kasnije se i to prilagodi..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Imam i sam fiata 8090 ako kupuješ tak nekaj kupi traktor je pouzdan i izdržljiv u svemu ja sa svojim radim 80 hektara zemlje tak da nemaš kaj pogrješiti a ovog imam 3 godine i od većih kvarova na njemu je bilo samo kaj je štangica tj podizač ventila skliznul s mjesta i zacvikao u bloku motor tak je i dana danas unutra jer ga je nemoguće izvadit ..
mjenjač mu je odličan ima dosta brzina na izbor .
Jedina zamjerka kaj je malo prelagan u prednjem kraju recimo kod oranja ali to nije problem 150 kila utega več je odlično..
evo ima jedan 70-90 u slo za dobre novce .
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Stisnut zube,procijenit koji je u najboljem stanju,spustit malo cijenu i dovest doma...ostalo u hodu riješavat.
Ovak možemo 15 godina filozofirat.
Kupuješ rabljeno i tako moraš bit spreman da bude nekaj otišlo..
 

Fiatagri70/90

Novi član
Tu od
24 Tra 2020
Poruka
28
Zdravo društvo 👋👋
Zanima me jel ima neko od korisnika Fiatagrija sa hladnjakom motornog ulja,kupio sam da ugradim taj hladnjak pa me zanima gdje se kača povratno crijevo vode iz hladnjaka ulja?
Hvala na odgovorima 😉😉
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Pozdrav ljudi,traži se Fiat F100 ili 110 sa super reduktorom i ehr hidraulikom. Pošto na njuškalu i nema baš neke ponude,ako znate nekog tko prodaje navedeni traktor da je u urednom stanju,možete poslati broj ili neki drugi kontakt.Hvala najljepša i LP :)
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27

evo,ovo je taj malčer,radnog zahvata 150.Prijašnji vlasnik ga je imao na belorusu 80ks.mučio se,ali je radio,mislim da bi 100-110 trebalo bit u redu,a 180 ipak previše...kolega ima midifrost ali dt sa dvije remenice i radnom dužinom preko 2m,fiksni zubi i težine preko 2t te ga pogoni sa deutz fahrom 165,tako da bi ovom 100-110 moralo biti u redu,možda se i varam.
 
Na vrh