• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, konedata nije baš vjerodostojna, ima puno netočnih informacija, a nitko ništa neispravlja, niti se postavljaju novi podaci o traktorima.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako 2 traktora imaju istu krajnju brzinu, nemora znaciti da ju razvijaju na istim okretajima. onaj koji treba veci broj okr. motora za krajnju brzinu ima sporiju brzinu te ce biti jaci u njoj. vec sam spominjao da f120 ide cca 40kmh na nekih 2600okr a moj mf ide jednako brzo na 2200 okr. logicno da ce taj fiat imat vise snage u zadnjoj brzini. trenutno je nebitno sto je jaci 20ks, komentiramo samo odnos u brzinama.
ili jos bolji primjer novijih traktora koji u zadnjoj brzini idu 40kmh recimo na 1600okr, prebace power dolje pa opet imaju 40kmh ali na punom gasu..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako deutz ide max brzinom a to je 40km/h tako piše na konedati a ima 65 ks,a tvoj isto ide 40km/h a ima 85 ks onda je logično da bi tvoj više izvukao,prepostavljam da si htio reći da idu max 30km/h pa da s tim imaju više snage.

E dobro si me shvatio sta sam htio rec
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Jel mi netko može reči sljedeće.Kupili smo fiata f100 i sve u redu,al zanima me da li je normalno dok ga palim ujutro sa desne strane u prvome redu na kontrolnoj ploči (druga odozgo) signalizira nekakva lampica koja se postepeno gasi kako se trakotor zagrijava,pretpostavljam da je to od ulja lampica i ona blica.Doduše nisam mu još promjenio ulje,ali ovih dana budem. Hvala!
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Poslikaj tu lampicu kak izgleda simbol na njoj.
Mišljenja sam da lampica od ulja nebi smjela blicati kad se traktor upali. Kad jednom pritisak krene lampica se gasi i to je to, naravno ako ulja ima dovoljno i ako je sve uredu s instalacijom.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
možda ti svijetli akumulator,kad daš malo gasa onda se ugasi,svakak poslikaj
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Još se uvijek ufuravam na forumu, dajte mi recite kako da stvaim slike, nisam još do sad to radio... :icon_scratch:

možda ti svijetli akumulator,kad daš malo gasa onda se ugasi,svakak poslikaj

Akumulator nije svakako...

DSC02282.jpg


Evo skužil sam kak se stavlja :DD
O ovome sam vam pričal, malo se slabije vidi. Znači to mi blica kad upalim traktor, praktički u leru,a kako se traktor zagrijava ovo sve manje blica i na kraju prestaje, al to traje par minuta... nisam ga još 100% istestiral al zasad je tako. <neko mi je rekel da mu je gusto ulje i onda dok se zagrije to prestaje.... Mislim d ai ima neke veze s tim, a možda dok promjenim ulje toga nebude uopće...

http://s12.postimg.org/punekywfh/DSC02283.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Zaštopan filter ulja getribe.
Zameni filter pa pogledaj ima li razlike.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Provjeri kardan,možda je upozorenje da je upaljen.Meni na Renaultu ako nisu brzine kardana u leru neče upalit.
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Zaštopan filter ulja getribe.
Zameni filter pa pogledaj ima li razlike.

Čekaj taj filter se nalazi sa desne strane odiza, jel? Da trebalo bi ga zamjeniti svakako...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da sa desne strane ti je filter i 99% da je on u pitanju,a sada bi ti najbolje bilo da odmah i ulje u getribi zamijeniš ako ga ti nisi mijenjao.imao sam F110 i znala je nekada blicnuti ta lampica,a u mjenjač sipaj isključivo jd50.
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
da sa desne strane ti je filter i 99% da je on u pitanju,a sada bi ti najbolje bilo da odmah i ulje u getribi zamijeniš ako ga ti nisi mijenjao.imao sam F110 i znala je nekada blicnuti ta lampica,a u mjenjač sipaj isključivo jd50.

Rekel mi je majstor kaj mi održava stojeve da nema potrebe mjenati ulje jer je dobro, da kupil sam transhidrola jd 50 samo mu trebam dodati još... (za tu lampicu sam ga zaboravio pitati :D) Hvala, zamijenit ću filter pa budemo vidli.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Rekel mi je majstor kaj mi održava stojeve da nema potrebe mjenati ulje jer je dobro, da kupil sam transhidrola jd 50 samo mu trebam dodati još... (za tu lampicu sam ga zaboravio pitati :D) Hvala, zamijenit ću filter pa budemo vidli.

Kak može majstor znati jel ulje dobro?? Pitaj boga kad je zadnji put mjenjano, a ulja u hidraulici se mijenjaju na 1000 sati. A čista ludost bi bila promijeniti filtar, a ulje ostaviti staro, pa na to još onda nadolit jd 50. Jel znaš jel unutra to ulje ili samo pretpostavljaš? Znaš onu: pretpostavka je majka svih zajeba!
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Pa vidi se da je transhidrol, a i ima ga dovoljno unutra, samo nadolijati nekih 5-6 litara....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I moj savjet je zamjeniti ulje pošto mislim da si pisal da si tek sad kupio traktor.
Staviš obavezno novi filter i novo ulje i miran si par godina.
Niti te bude više lampica zezala, a znaš da je ulje novo i odgovarajuče i mirno spavaš.

Uostalom, kad se ispusti ulje barem budeš vidio što će sve izaći iz getribe van, da možda nema kakvih opiljaka, nikad se nezna, vjerojatno nema, ali nije to nikakav posao ispustiti, ako je stvarno ulje nakon toga ko novo, može se uvjek procjediti i vratiti staro, a novo uliti koliko još fali, ako se baš nema para za sve novo ulje.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Al nemreš biti siguran da ulijevaš baš takvo kakvo je bilo ak ga nisi svega promenil...:icon_rolleyes: ...no i nije to baš prebitno ak su ulja jednake gustoće,a ak je gušće onda već hoće stvarati probleme dok se ne zgrije...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
problem je što se neka ulja kod miješanja s drugima pjene,a tada je podmazivanje nikakvo.F serija ima jednu osovinu sa malom rupicom kroz koju se podmazuje jedna čaura i ako je ulje pregusto ili ako pjeni ta čaura zariba za tu osovinu i onda imaš problem koji će te koštati min 3000€.na svom sam fiatu doživio upravo to što ti pričam pa bih ti savjetovao da se sa uljem ne igraš.
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
I moj savjet je zamjeniti ulje pošto mislim da si pisal da si tek sad kupio traktor.
Staviš obavezno novi filter i novo ulje i miran si par godina.
Niti te bude više lampica zezala, a znaš da je ulje novo i odgovarajuče i mirno spavaš.

Uostalom, kad se ispusti ulje barem budeš vidio što će sve izaći iz getribe van, da možda nema kakvih opiljaka, nikad se nezna, vjerojatno nema, ali nije to nikakav posao ispustiti, ako je stvarno ulje nakon toga ko novo, može se uvjek procjediti i vratiti staro, a novo uliti koliko još fali, ako se baš nema para za sve novo ulje.

Točno to, tako ču i napraviti ispustil budem van pa budemo vidli, bezveze mi je bacati novac kad ulje izgleda dobro što mi je i on potvrdil, a vidi se da je transhidrol jer jer rijetko jako, pa nebi trebalo predstavljati problem da se nadolije...ako bude dobro kad sve ispustimo van....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ti očit primjer kod kolege josipa iz posta iznad. Čovjek ima iskustva s tim traktorom i zato najbolje ne se previše igrati.
Riskiraš jednom te novce i miran si par godina.
A ovo ulje koje ispustiš, ako smatrate da je dobro zamjeni s njim ulje u kakvom IMT-u ako imaš, on se neće buniti na novo ulje :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh