• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri-Hesston balirke

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
60
Jedino ako su ta dva il tri krajnja duza od ostalih pa zato ispada bala takva,al to bi se trebalo videti i na oko jer budu puno labaviji nego ostali.
 

Matija193

Novi član
Tu od
4 Ruj 2018
Poruka
3
Pozdrav, imam balirku 5650, i remeni su vec dosta labavi, vise se ne daju skratit, ali uz to, pogonski valjak je izlizan, tam di remen pogoni, jel bi to bilo dobro gumirat, ili dat nekom tokaru da napravi zareze, cuo sam da u sloveniji neko gumu stavlja na pogonski valjak, ili da za prvu ruku samo skratim remene.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Imam prešu model 5670,imam i problem, ali mislim da nemam na njoj kako nastelat da mi špaga neide do ruba bale.
Osim cjevi sa špagom i kocke u kojoj je noz nema nista drugo.
Bio bi zahvalan da mi poslikate kako to ustvari izgleda pa da nesto napravim, ali nemam predstavu kako izgleda.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Na svojoj sam nariktao na ručno. Polako pomičemo špagu po bali i kad dođe blizu kraja bale držim prekidač da nanese špagu na nož. Tak da nemam špage na kraju bale i da nož odradi svoje inače neće odsjeći špagu kako treba. Valjda sam ti dobro objasnio kako ja radim.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jesi, znaci kad vidim da je skoro dosla do kraja zaustavim balu, poteram do kraja i pustim toliko samo da prereze spagu.
Ja sam napravio noz od zuba strizne kose, glatkog, dobro nabrusio i vise sa rezanjem nemam problem.
Upravu si ja ako drzim do kraja krajevi popadaju pogotovo ako fali mase sa strane, o zobenoj slami da nepricam, kao ziva je.
Kod grublje mase i dobro nabijene drzi i na krajevima ali zanimalo me kako da si pomognem u ovoj priči.
Hvala.
Ja sam mislio da postoji jos neki dodatak koji joj neda da ide do kraja.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Trebal bi biti dodatak kao nekakovi granićnik koji ne dopustii špagi da ide do kraja bale već kako se naštela da ide do ruba bale. Probajte pogledati iznad pikapa a blizu same bale dok vežete balu jel ima nekakovi komad koji se da pomakivat lijevo i desno to bi trebalo biti graničnik koji određuje do kud ide špaga{ruba}.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Na to sam i mislio ali kod mene nema nista u tom smjeru špage.
Postojalo je u to sam siguran,kad bi znao kako izgleda napravio bi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Balu zaustavljam tek kad odsječe špagu. Mislim da ju nebude presjeklo ako zaustaviš balu pa tek onda naneseš špagu na nož. Meni je trebalo dosta bala da skužim kako da ju odsječe. Kad dođe do kraja špaga se izmakne sa bale, ostane labava i onda ju ne može odsjeći. Jedno vrijeme sam sa sobom vozio sjekača špage sa sobom. 😂
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Otavu smo odradili, sad smije i kiša padat ali morat ćemo malo i šarafat.
Gdje se kupuju lezajevi za valjke?
Zadnje sto sam ja bio našao UY 208-108 samopodesivi je bio oko 250 kuna uvoz Srbija.
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35
Pozdrav, dali moze tko da mi kaze koliko su dostupni dijelovi za rolo balirku fiatagri 5670?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Od djelova ti trebaju lezajevi i remene-spojnica, eventualno koji lanac i lančanik i to je to.
John deere presa je potpuno identična tako da djelova ima.
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35
E hvala puno.
A kakve su ovako u radu, na sto bi trebao obratit pozornost prilikom kupnje ako mozete uputit me malo jer nemam iskustva sa rolo balirkama
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pre svega stanje remenja i spojnica, glatko remenje i nije problem za masu vrtit koliko je problem da povuce spagu recimo u slami gdje su ajmo reci glatka slama i gladak remen i nece povuc, kod grubog sjena ajd zakači grublju stabljiku pa krene.
Ostalo je mehanika, nesme da zvoni u radu, nesmiju lezajevi skripat, pikup nesme da se klima kao bakin zub i to je manje vise to.
Mogu slobodno reci da je samo remenje pola vrednosti prese.
 
Posljednje uređivanje:

Marko2000

Novi član
Tu od
24 Svi 2020
Poruka
1
pozdrav, trebam pomoć gdje bih mogao nabaviti novi ili polovan dio za fiat agri 5650. riječ je o vodilici ili vretenu koje pogoni iglu kroz koju prolazi špaga. može biti i sa motorićem a i bez nnjega. pokušat ću postaviti slike ako uspijem. unaprijed se zahvaljujem
..evo mi trenutno imamo isti problem. Jeste li uspijeli naći taj rezervni dio? Hvala unaprijed!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jel ima djelova negdje za te preše jel netko saznao ili se svi snalazimo kako znamo?
 

BokiCro

Novi član
Tu od
4 Ožu 2019
Poruka
2
Ovo je "kompjuter", odma da pitam kak to točno funkcionira???
Pozz,kolega jel bi mi mogel poslikati noževe za rezànje špage?imam istu takvu ali me hebe desna špaga
 

Najnoviji postovi

Na vrh