• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri-Hesston balirke

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas dovežena balirka doma.
Uzel je kolega nakraju Hesston 5540 u dosta dobrom stanju.
Evo par slika za početak, a pitanja bude još hrpu pošto nam dosta toga nije jasno, a budemo vidjeli dok se isproba dal sve funkcionira što se tiće elektronika, pa opet bude pitanja kako, što i zašto!!























 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je "kompjuter", odma da pitam kak to točno funkcionira???
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Čini se da nije u lošem stanju, koliko je plaćena?
Ja nisam imao takav kompijuter zapravo prvi puta vidim ovakav pa nemam pojma o tome ništa pošto je drugačiji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
plačena je 2300€

Ma nije ti to neki kompjutor, ima jedan prekidač predpostavljam za on/off, jedan pomićni prekidač lijevo-desno, taj valjda vodi igle i dvije kontrolne lampice i osigurač

Samo kad bi neko znao da mi objasni kak točno to sve skupa radi??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znaci,nasli ste ju? dobro izgleda, oprati ju blagom otopinom dimera,malo izolirati ove kable i to je to... jel ta novija od one za koju smo se spominali? samo gledajte da nisu remeni puno spajani i prevec pohabani i islo bude to!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Izgledaju veliki razmaci između remena,dal tu ne fali koji remen pa su ovi nekak razmaknuti???

3 šlaufa hidraulike,2 za komoru i 1 za pick-up,tak bi to moralo biti ako je komora na sistemu pritiska..
A kaj se tiče rada kompa,najbolje sprobat u radu i vidjet kaj se dešava dok se pritisne koja tipka..
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
I kod mene je na 5650 bilo isto 6 remena, i isto 3 crijeva hidraulike kao sto Marko kaze.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@gogo...da, našli smo ju, to je navodno stariji model od ove iz tvog sela, ali ova je ko nova u odnosu na onu kod tebe, baš je očuvana i neki djelovi su farbani, to se vidi.
Remeni su u super stanju i spajani samo tam gde moraju biti, na spojnicama :)

@marko...ma nije velik razmak između remena, tak je kak je, ništ ne fali.
kaj se tiće crijeva, dva su za vrata, s tim da vrata imaju zakvačke, pa ni sam neznam čemu su stavljali 2 crijeva, valjda da privuku vrata do kraja i da zatvori zakvačku.
i jedno crijevo ja za pick-up.
A budemo isprobali komp, nema nam druge.
Sad samo ko prije reši hidrauličnu instalaciju na IMT-jce, kolega na 567 ili ja 565, al uglavnom budemo stavili na obadva traktora da u sezoni u gužvi mogu ju obadva traktora terati, jer dok kolega bude kombajniral, ja budem baliral jer obično je onda velika gužva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako bude izrazita potreba da ju Same tjera naravno da ju bude tjeral....ali ako može traktor od 60 ks raditi s njom bez frke, koji je manji i okretniji, nek radi :)
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Imam problem na rolo presi Hesston 5650 nece da mi pocne okretati balu (samo kad je bas krupna trava i duga onda oce da pocne kako treba) ne znam sta da cinim. Sad kad je sitnije sijeno nece da pocne a ni slamu nece ni po danu ni ujutro po rosi.
Sta vi mislite sta moze biti?
Kaisevi su novi i dobro nategnuti.
Da nije mozda do valjka ovog
dsc0010.jpg


dsc0013.jpg


dsc0007.jpg

Da se nije izlizao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Problema u slami sam čuo da ima, no samo kad je suha, čudno mi je da po rosi neče, ali svakako mislim da nema ovaj valjak veze s tim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mene je jedna Fiatica izludjela slično se događalo kao i kolegi nesječam se broja ali se mogla podiči na svojim celinderima pa kad je omotala balu miroval je pikap ali i loše omatala špagu nakon puno muke i puno šarafljenja od raznih majstora otišla u Istru oni vole Fiatice ja kupio staru Welgericu i od tad mir .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja danas napravio 47 bala slame, od 12 do 16 sati i niti jedna mi nije stala, tako da... Balirka samo valjci i to normalno ne novi niti farbani :)
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Radila je prosle godine slamu bez problema znaci pocne balu normalno nikakvih problema i okrece je sve do kraja i zaveze sve lijepo, a sad nece ni slamu ni sijeno sitno kad je.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Ja danas napravio 47 bala slame, od 12 do 16 sati i niti jedna mi nije stala, tako da... Balirka samo valjci i to normalno ne novi niti farbani :)

Pa i ne teraš nešto brzo... Ja sam od 14 do 20 napravio 90 rolo bala sijena s tim da sam izlazio na svakoj bali zato što mi je mreža 125 i jedva stane pa je moram ručno okretati, a da to nije bilo završio bi najmanje sat prije. A što se tiče slame balirao sam nekih 20-tak bala i ne znam koliko mi je trebalo vremenski, ali ugl. balirao sam od nekih 14h.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Idem dosta ali su parcele u radijusu od cca 7km i to onak po 500-1000 čhv...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
To sam i pretpostavljao :). Koliko ideš otprilike? Ja većinom sijeno idem 1. direkt, a manje linije i 2. znači najmanje nekih 7-8 km/h. I u slami moram sporije ići nego u sijenu ne znam zašto... I da ovih mojih 96 bala je sve bilo u komadu :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh