• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,898
Za zupčanike, ležajeve je važno da je ulje odgovarajuće i dobrog viskoziteta, naravno da ga ima do crtice.:LOL:

zwer

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,599
Zwer,
svarno nemam potrebu za brzinom većom od 45 km/h.

Traktor je za svoju snagu dosta mali potrošač.
Ali čujem od ljudi koji ga imaju i u transportu tjeraju preko 40 km/h da voli popiti
Meni pošto mi je "skladište" strojeva i svega 17 km od kuće, a neke šume i njive imam i po 20km u kontra stranu od kuće, najbitnija brzina trasporta... Pop**** kad se cca 1-1.5h moram vozit recimo prazan do šume....

aag14v

Aktivni član
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
536
Ma bezveze je uopće mjenjati ulje ....

Ja ga radije zamjenim, možda radim krivo ali za bočne reduktore to nije neka ogromna investicija.

Ionako ne znam kad je zadnji puta mijenjano jer je traktor kupljen polovan.

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
5
Ak ti je traktor iz Francuske, tad ti je getriba 30 km/h.
Moj traktror je uvezen iz Francuske u pitanju je F 100 DT da li moze ici na 40 km/h,a ako je 30 km/h.Hvala unaprijed na odgovoru.

F100666

Član
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
67
Vjerujem da se može uz zamjenu nekih zupčanika u getribi postići da ide ~40 km/h, sad je samo pitanje da li si ti spreman na takvo ulaganje koje vjerujem da košta lijepe novce i da li imaš majstora koji ti bude to napravil...
Moj ide nekih 33 km/h.

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
5
Vjerujem da se može uz zamjenu nekih zupčanika u getribi postići da ide ~40 km/h, sad je samo pitanje da li si ti spreman na takvo ulaganje koje vjerujem da košta lijepe novce i da li imaš majstora koji ti bude to napravil...
Moj ide nekih 33 km/h.
Imam majstora koji radi samo Fiat i New Holland ,ali samo kosta ulaganje.

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
5
To je preveliko ulaganje. Bolje vozit kak ide.
Za ulaganje mislio sam da stavit turbo i sve ostale dijelove da bude kao f 130 ili f140,a u meni je F100 DT druga seria.

Na vrh