• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

Dani2209

Novi član
Tu od
6 Ruj 2021
Poruka
5
Pozdrav društvo imam fiat-a f 100 sa ovakvim mjenjačem ,koliko znam po drugima to su traktori 40km/h a moj ide 30 kad ga prebacim u pover na traktoru ima razlike i malo bolje povuče ali to nije to pa me zanima u čemu je problem ako zna ko da mi pomogne, hvala puno. IMG_20210830_104629.jpg
 

Dani2209

Novi član
Tu od
6 Ruj 2021
Poruka
5
Hvala puno ,dobro pa nisam počeo tražit gdje je kvar🙂
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Nema kvara, takav tip getribe je. Usput si natoči vodu u posudu, svijetli ti lampica... 😉
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
To je dio razloga zašto su ti francuski traktori jeftiniji od drugih..... Bar do 98god.
 

Dani2209

Novi član
Tu od
6 Ruj 2021
Poruka
5
Nema kvara, takav tip getribe je. Usput si natoči vodu u posudu, svijetli ti lampica... 😉
Ma to je još slika dok ga nisam kupio 😁

To je dio razloga zašto su ti francuski traktori jeftiniji od drugih..... Bar do 98god.
Išao sam gledati par komada i ovaj se pokazo najutegnitiji i najbolji al da budem iskren gledam po forumu 2012godine su išli po 13000eura do 15000e a ni ja ništa manje nisam platio a prošlo je već skoro 10 godina od tada
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ima sigurno utjecaja fondova i inflacije, ali masa ljudi je razočarana sa kvarovima na elektronici, poslje 2000 g. traktori su postali roba sa " rokom trajanja" sa skupim i kompliciranim popravcima pa je potražnja za full mehaničkim traktorima porasla a tako i cijene.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
problem je i što nema isporuke novih traktora

susjed prošle god u 5 mj uplatio traktor, još ga nije dobio....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
To je dio razloga zašto su ti francuski traktori jeftiniji od drugih..... Bar do 98god.
Deutz Agrotron 135 iz francuske ide 45 km/h, s time da je elektronski blokiran na 2000 okretaja.
Išao bi i 50 km/h da skinem blokadu, jer ima 50 km/h getribu. Godina proizvodnje je 1999.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Deutz Agrotron 135 iz francuske ide 45 km/h, s time da je elektronski blokiran na 2000 okretaja.
Išao bi i 50 km/h da skinem blokadu, jer ima 50 km/h getribu. Godina proizvodnje je 1999.
i što čekaš? skidaj to. kod mene ne bi 1 dan čekalo na rješavanje te blokade....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Zwer,
svarno nemam potrebu za brzinom većom od 45 km/h.

Traktor je za svoju snagu dosta mali potrošač.
Ali čujem od ljudi koji ga imaju i u transportu tjeraju preko 40 km/h da voli popiti
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
.... I smrviti reduktore.
Reduktori se ne mrve tako lako, ako su dizajnirani i isprojektirani da drže 50 km/h nebi im smjelo biti ništa.
Radi se o ZF prednjem mostu i koliko znam od ljudi koji ih imaju nisu imali nikakvih problema.

Postoje neki problemčići s novijim Deutz traktorima koji imaju Carraro mostove jer su na glavčinama pikse dok su na ZFu ležajevi.

Reduktori se mrve kod teških poslova gdje su velike vučne sile i kod stvari koje se rade na način koji nebi trebale.

Zato je važno redovito mijenjati ulje, jer s kilometrima (odnosno radnim satima) ulje gubi svoja svojstva.
 
Na vrh