• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri Winner F serija (100, 110, 115, 120, 130, 140)

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Za zupčanike, ležajeve je važno da je ulje odgovarajuće i dobrog viskoziteta, naravno da ga ima do crtice.:LOL:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Zwer,
svarno nemam potrebu za brzinom većom od 45 km/h.

Traktor je za svoju snagu dosta mali potrošač.
Ali čujem od ljudi koji ga imaju i u transportu tjeraju preko 40 km/h da voli popiti
Meni pošto mi je "skladište" strojeva i svega 17 km od kuće, a neke šume i njive imam i po 20km u kontra stranu od kuće, najbitnija brzina trasporta... Pop**** kad se cca 1-1.5h moram vozit recimo prazan do šume....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Ma bezveze je uopće mjenjati ulje ....

Ja ga radije zamjenim, možda radim krivo ali za bočne reduktore to nije neka ogromna investicija.

Ionako ne znam kad je zadnji puta mijenjano jer je traktor kupljen polovan.
 

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
10
Ak ti je traktor iz Francuske, tad ti je getriba 30 km/h.
Moj traktror je uvezen iz Francuske u pitanju je F 100 DT da li moze ici na 40 km/h,a ako je 30 km/h.Hvala unaprijed na odgovoru.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Vjerujem da se može uz zamjenu nekih zupčanika u getribi postići da ide ~40 km/h, sad je samo pitanje da li si ti spreman na takvo ulaganje koje vjerujem da košta lijepe novce i da li imaš majstora koji ti bude to napravil...
Moj ide nekih 33 km/h.
 

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
10
Vjerujem da se može uz zamjenu nekih zupčanika u getribi postići da ide ~40 km/h, sad je samo pitanje da li si ti spreman na takvo ulaganje koje vjerujem da košta lijepe novce i da li imaš majstora koji ti bude to napravil...
Moj ide nekih 33 km/h.
Imam majstora koji radi samo Fiat i New Holland ,ali samo kosta ulaganje.
 

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
10
To je preveliko ulaganje. Bolje vozit kak ide.
Za ulaganje mislio sam da stavit turbo i sve ostale dijelove da bude kao f 130 ili f140,a u meni je F100 DT druga seria.
 

Dani2209

Novi član
Tu od
6 Ruj 2021
Poruka
5
Pozdrav imam fiat-a F100 i imam problema kad ga vozim ili kad orem čim sam iznad 1300okretaja nakon nekog vremena (3-5)min traktor počme štekati i gubiti gas ako ne reagiram na vrijeme ugasi se ,mislio sam da su filteri goriva njih sam promjenio i opet se isto dešava a u leru može raditi dan noć ,jel zna ko šta bi moglo biti?
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Vjerojatno imaš smeća u rezervoaru. Ispusti naftu na onom čepu ispod stepenica. I slobodno ispuši zrakom lajtung od AC pumpe do rezervoara. Osim ak nije negdje na tom dijelu pohaban pa zrak vuče. Pošto je taj tank dosta dugi, ispod 60 litara nafte nebi smjelo biti jer na nagibu zna zrak potegnuti.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Si možda stavljal i onaj plastični filter za gorivo negdje na crijevo? 🤔
Rastavi i AC pumpu, zna se i na njoj nakupit smeća
 

Mikez

Novi član
Tu od
6 Lis 2020
Poruka
10
Pozdrav.
Zna li itko kako se mijenjaju žarulje na kontrolnoj ploči na F seriji?
Najbolje da skines kontrolnu plocu,a nju skidas tako sto odvrnes 4 sarafa do stakla zna biti tijesno,ja sam odvrtao sa imbus 5 L kljuc.A prednost je ako ti je traktor ima sofersajbu sto se otvara,a ako ne onda je tijesno.
 

Fiat f100DT

Novi član
Tu od
4 Sij 2022
Poruka
8
Pozdrav ekipa imam problem procurio mi je desni cilindar od serva i ne znam kako izvaditi ovaj bolcn nema šta nisam probao ,jel ima ko kakav savijet da mi pomogne ?
 

Prilozi

  • IMG_20220127_173955.jpg
    IMG_20220127_173955.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20220127_174009.jpg
    IMG_20220127_174009.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 32

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Bolcn ima mazalicu, umjesto nje nađi duži šaraf sa istim navojem koji je na mazalici, cijev malo širu od bolcne, dužine otprilike kao i bolcna i napraviš izvlakač, to barem nije problem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kolega je na hurlimanu imao isti problem prošlo ljeto. Uspio ga je sa grijanjem izvući. Drukčije nije nikako išlo.
 
Na vrh