• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Firemanpeter

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!

Več sam duže vreme sa vama ovde na forumu ali nisam se još predstavijo pa ču to sad napravit.
Ime mi je Peter, živim u Sloveniji- Jesenice. Zaposlen sam u vatrogasnoj službi. Imam traktor Tomo Vinković TV-731. Sa njim ne obrađujem zemlje nego mi treba za poslove oko kuče. Sa traktorima TV upoznat sam još iz detinjstva jer sam pomagao radit poslove u polju od mog strica koji je imao TV-420. Toga sam i pozajmijo ako mi je trebao kod kuče za koji posao. Posle sam nabavijo svoj Tomo TV-420 kojeg sam detaljno obnovijo ali uvijek je bila želja imat večeg TVja. Tako sam nabavijo ovog 731 i prodao malog 420. Kao prvog, tako i drugog, trebalo ga sredit. Prvo da bude ispravan, drugo farbanje limarije a posle napravijo sam još koje izboljšanje.
Evo i nekoliko slika:

moj-tomo-731-pred-obnovo_10744305_12719525_13622973.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_13622970.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_12719532.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_12916125.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_12915467.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_15095055.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_17918973.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_17918980.jpg


Na poslu:

moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_17435361.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_15647087.jpg


moj-tomo-731-foto_10744305_12719525_15646934.jpg


Moj netjak na poslu:

[youtube:32o9m8t3]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NjQfSfOamJQ&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NjQfSfOamJQ&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:32o9m8t3]

Pored traktora imam i nekoliko priključaka:

izdelava-platoja-za-tv-foto_10744305_15586878_15586984.jpg


prikolica-platon-foto_10744305_15883366_17944753.jpg


Ovde je i link na kojem možete pogledat još koje slike:

http://firemanpeter.moj-album.com/
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ooooo pa gde si ti Petre... :lol:
Malo glupo da poželim dobrodošlicu,,, :lol:
Živ ti meni bio, i da se još dugo čitamo...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
...i dobro došao... :lol: :lol: :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pa možeš mi poželit dobrodošlicu u temi "O nama" :lol: Tu pišem danas prvi put.
Pa več si mi poželeo dobrodošlicu, pa ti zbog toga hvala. :D
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ooo Peter javio si se ;) Dobro te čitali i ti čitao nas ;) Nego koliko te koštala reparacija TV? Možda sam te to već i pitao, ali zgodnije će mi ovdje biti pokazati frendovi tvoj uradak :) Nego mislim da će ti od sada malo manje raditi TV :) Nešto je sve manje i manje snijega :roll:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina, več sam pisao o cjeni reparacije ali se ne sečam sad kolika je bila. Pogledat ču ako imam negde te račune od boje i materiala.
Ove su slike od prošle zime, bilo je dosta snjega. A nikad se nezna kako če bit, uglavnom ako bude snjeg mi smo spremni :D .
 
G

GROF

Guest
lipi ti pozdrav petre!

...pa ča pisat ti morem?., već smo sve napisali!., drago mi je da si ti u ovoj temi dodal još par crtica o sebi.-

kako se kaže u mom narodu?!., slikica vredi 1000 reči., uz tvoje lipo pismo, imaš i lipe slikice; kako tomeka?., tako i tvoje radione, okućnice., ma sve za za čistu peticu, uredno, pedantno, ispeglano!!!., svaka čast!., volim kada su ljudi uredni i čisti, pogotovo mladji svit., a od urednosti ide odgovornost, red, rad, disciplina, zdravlje,...

bog!., sretno, čitamo se...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
super su ti i traktori i priključci,najrađe bi ti dopelal svog tomicu da mi ga središ.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Grof
Možda smo ja i ti slični ljudi jer vidim da ti je tvoj Tomo jako uredan :D
Pozdrav u predivnu Liku!
BOG GROFE i čitamo se!

Danek
Za reparaciju treba puno volje i rada. A tolko voje bi ja sad težko sakupijo :scratch . Posle sređivanja prve Tomice rekao sam ni jednog više. A posle se malo zaboravilo to, nabavijo ja drugog pa ga nisam mogao gledati takvog kakav je bijo. Bijo je jako ružan, pa ajde opet na posao.

g69REl0MIK0sseyd.v.jpg
 
M

mirkec84

Guest
pozz.
daj mi samo reci dali je taj traktorcek izvukao ono drvo iz sume.... :scratch
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
firemanpeter dobrodošao :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vidim da si stavio još slika svog tome,već sam ti rekao-odličan je :!: ;)

nadam se da ću i ja svoga tako obnovit kad budem imao vrimena priko zime :!: ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
mirkec84 kaže:
pozz.
daj mi samo reci dali je taj traktorcek izvukao ono drvo iz sume.... :scratch

:lol: Da ti kažem istinu. Vukao ga do tamo gde je slikano, onda se drvo odkotalilo izpod puta i to je bijo kraj. Drvo je od hrasta, neznam sad više dužinu ali vidi se na sliki da je večeg prosjeka znači dosta, dosta težko. Da se nije odkotalijo izvukao bi ga iz šume. :mrgreen:

Tomo
Ma budeš ga ti sredil tako, biče i tvoj odličan, samo ti treba volje i sve se napravi. ;)
 
G

GROF

Guest
pozdrav petru!

...jučer sam igrom slučaja ovim virtualnim svitom kompijutera zalutal u slovenski poljoprivredni forum!., i kako sam bavuljal i gljedal vaše traktoriće., igrom slučaja negdi sam našal temu; BLAGOSLOV TRAKTORA!., jako me oduševilo, a moram priznat i ugodno iznenadilo., pa moji slovenci svaka vam čast i hvala!., ORGINALNI STE!!!
pa te molim petre!., kada budeš mogal., kada budeš bil u priliki da malo opišeš taj blagoslov poljoprivredni traktora kod vas u sloveniji., koliko sam razumil., vaši poljoprivrednici - vlasnici traktora došli su na svetu misu nediljom sa svojimi traktori., bili su na svetoj misi vlasnici i gazde mašina., a poslje svete mise svećenik je blagoslovil traktore., a onda su svi išli na redovan tehnički pregljed.- /OVO JE ZA SVAKU POHVALU!!!/

samo da još dodam., kada smo mi., moja obitelj kupili traktora tomu., kako sam i pisal sve redom; 5 komadi., ma svakoga nam je traktorića došal blagoslovit svećenik!

bog!., čitamo se...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zdravo Grofe
Nemam ti ja šta više dodat i napisat jer si ti to dobro razumeo sve oko tog blagoslova i sve si več napisal kako to ide. U mom kraju nema tog običaja, kod nas ima blagoslov za konje jer imamo crkvu od sv. Štefana koji je zaštitnik konja. To je 26. decembra pa tada vlastnici konje dovedu iz našeg a i iz okoljnih krajeva na blagoslov, a pre toga je sv. misa. To je zaista zanimljivo i na taj dan je u mojem selu praznik.
Za traktore mora da je slično tamo gde to imaju. Isto sam mišlenja kao ti da je to ljep običaj i svaka ti čast što si dao svaki svoj novi traktor na blagoslov da ti dobro služi i da se sretno voziš!

Ako koga zanima kako je bilo na blagoslovu traktora tu je i link:

http://traktor.mojforum.si/traktor-about4075.html
 
G

GROF

Guest
...BLAGOSLOV
PRI DELU
IN VOŽNJI! sveti izidor

...prepisano sa komandne ploče traktora tome vinkovića sa slovenskog foruma; strana 3.-
_____________________________________________________________________________________________________
kodmene u liki., a prije neki 40-set godin bil je blagoslov polja svake godine na svetog juraja., naša crkva - svetište nosi ime toga zaštitnika!., a sve ove puste godine, nažalost, nima blagoslova., ali moj narode nima ljudi, nima zlatom zasijanog polja., mislim na; zrnje, kukuruz, krompir, lan, konoplje, zelje, duvan,... nima stoke po okolinim lipim stranama., ma sve je pusto i zapušćano, raseljeno, žalosno,...

...mi smo sa našimi tomicami delali svakakova "zla" i vratolomije., ali eto., molitva i božji! blagoslov nami je bil od zaštite ko i svimi ki verujedu!., nas nekoliko luzera uvik je išlo kod svećenika po blagoslov za te naše traktoriće!.-

petre!., pozdrav u predivnu i blagoslovljenu deželu sloveniju!!!
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Pozdrv sa zakašnjenjem iz gorskog kotara u gorenjsku,kad si rekao da žviš ispod Triglava odmah sam pomislio na Jesenice jer dok sam učio zanat u LJubljani bio sam jedini navijač HK Jesenice.Kasnije sam bio i na nekoliko tekmi doigravanja u jesenicama tako da mi je taj kraj malo poznat samo sa godinama je i prošla volja za navijanjem ali svejeno bi mi bilo drago da su Jesenice prvaci.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zdravo Majstore!

Več si nekad rekao da si živeo u SLO neko vreme pa vidim da ti stvarno dosta poznaješ našu deželu. Istina je da su Jesenice grad u kome je od sportova najbitniji baš hokej. Ljudi su oduševljeni nad tim sportom jer je klub HK Jesenice stvarno na nivou. Još u bivšoj YU, klub je nabrojio najviše zvjezdica (dobijenih državnih prvenstva) na svojoj zastavi. Največe bitke se biju sa klubom Olimpija iz Ljubljane ali prošle zime išla je opet zvjezdica na Jesenice.

Inače Majstore, šta si učijo u LJ i koliko si godina živeo kod nas?

Moram još reči da ne živim baš u gradu Jesenice, nego u njegovoj okolini. Naveo sam grad jer je više poznat a isto tako moje je selo u toj opštini- Jesenice.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Pozdrav Peter,u ¸Ljubljani sam bio 3 godine dok sam išao u školu na bežigradu nasuprot nogometnog stadiona olimpije i još pola godine u Kočevju gdje sam napravio pripravničku(mehanik vozil in vonih sredstev)tako se je to tada zvalo.Drago mi je da su Jesenice osvojile naslov jer kako sam več napisao bio sam par puta u Jesenicama na tekmama i navijački ugođaj je bio odličan u odnosu na Ljubljanu.Još jednom pozdrav nije me dugo bilo u tvom kraju ali se spremam otići jer mi se dobar prijatelj tamo "udao"(živi kod žene)pa kad navratim možda se dogovorimo da popijemo koje piče.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sretan rođoš dragi forumašu sa malkice zakašnjenja. Da ti razdoblje između rođendana prođe u zdravlju i radosti. E da i slavio još puno rođendana a ne primjetio starost ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hvala ti, nek te čuje onaj gore pa da ide kako ti kažeš. Najbitnije je zdravlje a ostalo če proči nekako. :D
 
Na vrh