• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

folija za sadnju

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Molio bi vas za savjet pri kupnji folije za sadnju!
relativno sam nov u svemu tome pa me sve interesira, dali treba obavezno ispod folije stavit navodnjavanje?
koliko koštaju folije i gdje se to može nabavit...

LP
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Svašta pomalo, nešto kupusnjača, paprike , rajčice i slično! Probat ću sa manje količina i raznovrsno, vidit šta mi najbolje prolazi, uz to i klima mi nije baš nešto, noći po ljetu su dosta hladne, velike razlike u temperaturi!!

LP
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Molio bi vas za savjet pri kupnji folije za sadnju!
relativno sam nov u svemu tome pa me sve interesira, dali treba obavezno ispod folije stavit navodnjavanje?
koliko koštaju folije i gdje se to može nabavit...

LP

ima puno stvari koje treba znati prije nego se kupuje folija...da li ide folija u plastenik ili na polje, da li trebate jednogodisnju ili visegodisnju foliju, perforiranu ili ne, crnu, bijelu smedju dvobojnu, koliko debelu, koje sirine, sve ovisi za koju konkretno kulturu trebate...cijena ima svakakvih i pretezno je po kilogramu...navodnjavanje bi bilo pozeljno ali ja sam sadio na foliju i bez navodnjavanja to ovisi isto o kulturi i o godini...nabavit ih se moze direktno kod proizvodjaca ili uvoznika ali trebalo bi ih biti i u svakoj poljoapoteci..
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Sadio bi vani, mi u primorju to zovemo "dolac", dolina sa velikom njivom, pogodna za sadnju svega jer se rosa duže zadržava, nego na ravnim područjima, potegnuo bi 2 reda folije od cca 100 m za različite kulture, upravo zbog toga da vidim šta će uspjevati bolje!!

Dali tko ima iskustva sa sadnjom češnjaka na foliji????(njemu netreba toliko vlage)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Sadio bi vani, mi u primorju to zovemo "dolac", dolina sa velikom njivom, pogodna za sadnju svega jer se rosa duže zadržava, nego na ravnim područjima, potegnuo bi 2 reda folije od cca 100 m za različite kulture, upravo zbog toga da vidim šta će uspjevati bolje!!

Dali tko ima iskustva sa sadnjom češnjaka na foliji????(njemu netreba toliko vlage)
gle cesnjak na foliju nema smisla stavljati radi čega hehehehe ne isplati se sve kulture stavljati na foliju i kap po kap crijeva,, koji si dio Primorja?
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
gle cesnjak na foliju nema smisla stavljati radi čega hehehehe ne isplati se sve kulture stavljati na foliju i kap po kap crijeva,, koji si dio Primorja?[/QUOTE


okolica Matulja,klima loša,noći dosta hladne, sadio sam ja i prije puno, ali sad me folija prvenstveno interesira zbog rješavanja korova, a kemiju nebi htio baš koristiti!
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
okolica Matulja,klima loša,noći dosta hladne, sadio sam ja i prije puno, ali sad me folija prvenstveno interesira zbog rješavanja korova, a kemiju nebi htio baš koristiti!

Odi u Vrtni centar Viškovo imaš crnu malč foliju od 1.2 m a ako trenutno nemaju jer rade novi prodajni prostor imaš u vrtnom centru 150 metara desno posle Metroa (Cernik-Mavrinci) imaju crnu malč foliju 1.2 metra sa ili bez rupa.

Ja sam uzimao sa rupama razmaka 30 cm i koristio sam za salatu i jagode uzmeš koja je deblja mala je razlika u cijeni.
Pošto ćeš raditi više kultura uzmi bez rupa pa ih sam bušiš po potrebi.

PS: na kojoj si relaciji Matulji, Jušići, Jurdani, prema Kastvu ili Učki.??
 
Posljednje uređivanje:

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Odi u Vrtni centar Viškovo imaš crnu malč foliju od 1.2 m a ako trenutno nemaju jer rade novi prodajni prostor imaš u vrtnom centru 150 metara desno posle Metroa (Cernik-Mavrinci) imaju crnu malč foliju 1.2 metra sa ili bez rupa.

Ja sam uzimao sa rupama razmaka 30 cm i koristio sam za salatu i jagode uzmeš koja je deblja mala je razlika u cijeni.
Pošto ćeš raditi više kultura uzmi bez rupa pa ih sam bušiš po potrebi.

PS: na kojoj si relaciji Matulji, Jušići, Jurdani, prema Kastvu ili Učki.??


Lokacija Rupa, koliko ta folija košta i koliko bude metara u roli???
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Lokacija Rupa, koliko ta folija košta i koliko bude metara u roli???

Možete uzeni na metar dužni koliko vam treba, ne cijelu rolu.
Za cijenu se više ne sjećam, cijena je po težini ne po metru.
 

kbszeljko

Član
Tu od
7 Pro 2013
Poruka
53
moras nesto opsirnije napisati da bi ti se moglo nesto tocnije reci sto i kako

Evo da ja napišem nešto opširnije.
Ja imam 65 godinica,sad za par mjeseci odo u mirovinu i imam dva komadića bašće 10puta 10m ,a tu sadim svega i svačega za osobnu potrošnju.
E sad me zanima ta folija,ali samo radi korova,budući godina proizvodnje odnijela kičmu,pa da ju pod starost bar malo spasim.
Koju je najpametnije, ovako nešto univerzalno uzeti,ako može neki pametan savjet.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
2heanva.jpg


Danas prilikom postavljanja folije se dogadalo ovo na slici.Covjek koji je postavljao je rekao da je lose namotana i lose kvalitete.Folija je izraelska politiv iz psena po 440 kn rola 1km2 20μm
Ima li tko slicna iskustva?
 

Bessy

Novi član
Tu od
28 Ožu 2019
Poruka
1
Dali neko zna gdije mogu da nadjem najlon sa sadjenje 1.20 sa rupama od 20cm
(jednokratna upotreba)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
S cime odrzavati medjuredni dio izmedju folija bez trave? Prskanje ne dolazi u obzir. Do sada sam svasta probavao,od frezanja pa do kultivatora sa volanom. Kako vi to rijesavate? Veca povrsina je u pitanju pa mi nije bas lako.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
viš, tu se kod mene iskoristi lanjska folija...u duplo, pa di koja gruda da je vjetar ne digne...i mir...
 

Najnoviji postovi

Na vrh