• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FORD

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa evo ako baš hoćeš,to nije nikakav problem.

dakle,računamo obodnu površinu gume,tj. plašt..jel taako?
zamisli da odrežeš taj obod,odnosno rifne,i to položiš na zemlju,dobiješ jedan pravokutnik..sad samo izračunaj površinu tog pravokutnika...jedna dimenzija je 2 x polumjer gume x pi(3.14) a druga širina gume...

;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Znam da i pri mojih 64cm/toni traktor fino vuče ono kaj nama treba, no ima radijalne gume, a one imaju stvarno "gusjenicu" na zemlji.
Problem je jedino na friškom gnoju, jer nema dovoljno težine da se ripne ukopaju.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
FORD 2000, 42 KS, godište 1971...jel netko zna što o tom traktoru?
Naime, ima neki automatski mjenjač, ne znam kako to radi i koliko je to pouzdano?!! neki čovjek prodaje, ali kvar je na motoru. išao sam ga gledat, traktor čisto ok, osim tog mjenjača, ne znam kakav je..
ako se netko susreo sa tim neka iznese svoja iskustva..
Hvala!!!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
vozio sam takav ford,jel kad ubacis u brzinu ne krece dok mu ne das malo gasa iako je pusteno kvacilo
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali moze netko reci nesto o Fordu tw-25...
posto se jedan prodaje z a110 000kn 90-to god.......
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
A ja mislim, da je grupacija New Holland nastala sa udruženjem Fiatagri i Ford-a, a onda su kupili Case i Stajer.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ovo sam pronašao na drugom forumu,ipak ih je sve skupa kupio fiat.

vlasnik grupacije CNH je Fiat group, osnovana kao tvornica automobila 1899 godine svoj prvi traktor fiat 702
proizveli su 1919 godine, preuzimanjem Ford - New Holland-a 1990 te Case IH 1999 godine gasi se ime fiat i fiatagri u proizvodnji poljoprivrednih strojeva. CNH grupa je drugi proizvodjac poljoprivredne mehanizacije u svijetu iza John deere-a.

Case IH

pocetak ovog branda seze u 1902 godinu kada se povezuju mccormick harvesting machine company i deering harvester company, njihovim povezivanjem nastaje international harvester company (IHC) ali se na njihovim proizvodima stavlja natpis mccormick - international.
1924 godina proizvode prvi tricikl traktor na svijetu ali pod posebnim brandom farmall. drugi dio kompanije tj. case osnovao je J.I. Case 1847 godine i u pocetku sa bavilo prodajom dreseva (vrsilica) a da bi kasnije pokrenuo i vlastitu proizvodnju dreseva i parnih motora. 1967 godine J.I.Case preuzima Tenneco company. 1982 godine tenneco preuzima i international harvester te nastavlja proizvodnju traktora pod imenom Case IH, 1983 godine Tenneco preuzima britansku tvornicu traktor David Brown i odmah gasi proizvodnju traktora pod David Brown imenom preimenovavsi ih u Case (bez oznake IH) . glavni pogoni za proizvodnju IHC traktor bili su njemackoj , neuss na rajni , doncaster u velikoj britaniji te st. dizier u francuskoj.1996 godine izvrseno je preuzimanje steyr-a. zadnji pravi international traktor proizveden je u prosincu 1996 godine a radi se o modelu 1455 .
serije x55 i x56 su zadnji pravi internationali jer je serija 51xx nastala kombinacijom david brown i ih tehnologije. 1997 godine gasi se proizvodnja traktora i motora u njemackoj i zadnji traktor proizveden u toj tvornici je case ih 5150.
tvornice u doncasteru i st. dizieru prodane su 1999 odnosno 2000 godine ARGO grupi


New Holland


kompanija je osnovana 1895 godine i proizvodila je mlinove za zitarice, a kasnije i ostale poljoprivredne prikljucke
a uspjeh je postigla proizvodnjom presa (balirki) godine 1985 preuzima ih ford motor company, te se ispocetka traktori proizvode pod imenom ford - new holland. 1990 godine ford motor company prodaje kompletnu proizvodnju poljoprivredne mehanizacije grupaciji fiat, uz dogovor da se ime ford ugasi najkasnije za deset godina tj. 2000 godien, od tada vecina modela se pojavljuje pod oba imena ford na njegovom tradicionalnom trzistu (sjeverna i juzna amerika) te fiat u europi. Kako se iz ovog vidi da se proizvodnja NH traktora bazira na Ford traktorima evo malo i o tom brandu. henry ford je poceo 1907 godine s istrazivanjem u proizvdnji traktora da bi nakon 50 prototipova 1917 godine bio proizveden prvi traktor fordson F, ime fordson je uzeto zato jer je u to vrijeme u SAD-u vec postojala tvornica za proizvodnju traktora pod tim imenom pa je henry ford svoju tvornicu nazvao ford&son odnosno skraceno fordson. 1928 godine gasi se proizvodnja traktora u SAD-u , ali se proizvodnja nastavlja u velikoj britaniji, 1939 henry ford preuzima tvornicu traktora ford te te dvije tvornice (fordson GB i ford SAD) nastavlju proizvodnju traktora nezavisno jedna od druge. 1967 te dvije tvornice se spajaju u zajednicki brand ford. 1985 preuzmanjem New hollanda mjenjaju ime u ford-new holland, a kupnjom ford-new hollanda od strane fiat grupe 1990 dogovoreno je povlacenje imena ford najkasnije do 2000 godine.


Steyr

austrijska tvornica za proizvodnju vojne opreme pocela je 1920 ogranicenu proizvodnju vozila, da bi traktore pocela proizvoditi nakon drugog svjetskog rata, pravu reputaciju u nasoj okolini stekli su njihovi a-180, a-240 i
a-280 traktori (žabe). 1996 preuzima ih Case IH ali se nastavlja proizvodnja traktora pod imenom Steyr.
 
L

ler

Guest
Jeli ovo ford ili New Hollanda

4aiLKw5.jpg

Zanima me dečki jeli na ovome traktoru motor New Hollanda ili Forda trebao sam kupiti prije 2 god takav traktor ali prodavač mi nije htio reći čij motor ima taj traktot to jeste tvrdio je da je motor od New Hollanda traktor mi izgleda jako kvalitetno napravljen ako tko ima takav traktor zamolio big ga da mi odgovori :rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ja znam NH nema svoje motore, stari modeli (prelaz iz Fiata u NH) su imali FIAT motore ako se ne varam, a ovi noviji imaju IVECO motore do dana današnjeg.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa i moj iz 88 ima iveco

Gle IVECO i FIAT motori su meni na oko identični po vanjskom izgledu, imam na traktoru FIATA iz 1977. god i po onomu kaj sam videl na sliakma ovi noviji fiati tu oko 90.-og godišta su motori po vanjskom izgledu isti (naravno samo gabaritno veči i jači) a sad dal ih proizvodi IVECO ili FIAT to nam bude reko neko ko zna malo više o tome.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Jeli ovo ford ili New Hollanda

4aiLKw5.jpg

Zanima me dečki jeli na ovome traktoru motor New Hollanda ili Forda trebao sam kupiti prije 2 god takav traktor ali prodavač mi nije htio reći čij motor ima taj traktot to jeste tvrdio je da je motor od New Hollanda traktor mi izgleda jako kvalitetno napravljen ako tko ima takav traktor zamolio big ga da mi odgovori :rolleyess:
davno je post napisan ali evo da odgovorim na isti.
na ovome traktoru se nalazi fordov motor koji je jako pouzdan i ako si zbog motora odustao nisi trebao jer ovaj traktor je 4 cilindra sa 5l turbo motorom i samo 95ks.danas već imaš traktore sa nešto više od 3l motorom i 115ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh