• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FORD

R

Ratarko

Guest
Nije ti pitanje baš prošlo zrine892 ...
Mislim da si pitao gdje dijelove nabavljam i tko mi ga servisira , jel tako ?
Djelove isključivo nabavljam sam iz Njemače i Italije , servisiram ga sam .
Platio sam ga 30.000 € postavno kuči kada je bio 10 godina star , sa sve četiri nove gume ( naprijed 600 odozada 710 - skupe ko vrag ) .
Oranje kao oranje ...
 
T

TM 190

Guest
Imam pitanje?Da li itko zna da li se prodaje koji ovakav ford odnosno new holland odnosno fiatagri(sve zavisi za koje je trziste bio namjenjen),isao sam gledati onog u Beravce ali na zalost on ipak nije na prodaju.
 
R

Ratarko

Guest
TM 190 kaže:
Imam pitanje?Da li itko zna da li se prodaje koji ovakav ford odnosno new holland odnosno fiatagri(sve zavisi za koje je trziste bio namjenjen),isao sam gledati onog u Beravce ali na zalost on ipak nije na prodaju.

Ne , na žalost nema ih na prodaju .
To su toliko dobri traktori da ih se nitko ne želi riješiti , eto ti primjer Marinovog u Beravcima 8) ;) bio na tržištu i više nije ;)
 
P

Picek

Guest
TM 190 kaže:
Imam pitanje?Da li itko zna da li se prodaje koji ovakav ford odnosno new holland odnosno fiatagri(sve zavisi za koje je trziste bio namjenjen),isao sam gledati onog u Beravce ali na zalost on ipak nije na prodaju.
A to si ti bio?
pričao mi Stipa da im je dolazio netko iz Ivanič Grada..
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: A zar nisi rekao da bi ti svog prodavao, samo da se RX-eva rijesis? ;)

Nije vrag da si i to odustao od prodaje?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bio je neki NH crveni za prodaju u Belje Remont servis u B.Manastiru,Ratarko ti si bio zadnji tamo dali je jos na legeru
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Bio je neki NH crveni za prodaju u Belje Remont servis u B.Manastiru,Ratarko ti si bio zadnji tamo dali je jos na legeru

Definitivno nije na lageru , možda je bio na remontu jer crveni su na lošijem glasu nego plavi , ozbiljno !
Zašto je tako , pojma nemam , koliko ja znam iste specifikacije ima recimo NH G240 kao i NH Ford 240 , kao jaje jajetu su a kada se polovni prodaju svi bi plavoga kupili a crvenoga gledaju ispod oka , čudno ...

@bobo
To ja malo zafrkavam TM 190 da ih više nema na prodaju , radi PM pa se sve sredi sa strane :D
 
B

Bobo

Guest
Aha... to je ono "nema ih na prodaju, ali ko za vraga ja bas imam jednog. Cijena: Prava sitnica, ko za tebe (neka cifra koju en moze odbiti)..."

Znam ja te seme ;)

Ali opet se protivim tome da prodajes FORD-a jer je ipak dobar traktor, pa makar s njim samo i orao ;)

(pikiram da ga ja kupim za jedno 10 godina, pa te zato i odgovaram od prodaje)
 
R

Ratarko

Guest
Kužim ja tebe bobo ali prevelik mi je Ford .
Forda sam kupio u jedno drugo vrijeme , sada vidim da stvari idu drugačijim putem te sam si uzeo MF-a od 190 KS da mi bude glavni traktor na imanju . Ford se trenutno ne uklapa u priču a ako mi za koju godinu ponovo zatreba traktor od 200 ili 300 KS kupiti ču ga .

Samo za neku orijentaciju , veči poljoprivrednici oko mene svi ciljaju na brojku 300 kada kupuju novi traktor , zanimljivo , po njima traktor od 200 KS nije za ništa ili 300 KS ili do 150 , možda su u pravu ?
 
R

robert

Guest
zavisi ko koliko zemlje radi.....najbolji traktor je do 100ks,taj moze ama bas sve radit,al za vece posjede naravno treba imat jaci.nekome je 300ks dosta,nekom nije.150ks moze takodje sve osim sjetve i prskanja,moze vuc prikolice a da ne trosi puno,300 ne moze malo trosit u transportu,on je samo za teske poslove,traktori od 250ks pa nadalje do 600 su samo za teske poslove
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko bio je na prodaju,znaci da ga vise nema onda je mozda prodan
 
R

Ratarko

Guest
Evo kakav mjenjač imam na Fordu . Jako jednostavno osmišljno i funkcionalno .
Radi bez kvačila i samo se šamara lijevo desno da bi prebacivao u viši ili niži stupanj.

Obrisan neispravan link.

Ovo je shema brzina , uzeo sam sliku sa http://www.konedata.net/ gdje se mogu vidjeti i ostali podatci o traktoru .

94NHGnopeudet.jpg


Više o NH Fordu isto tu :

http://www.konedata.net/Traktorit/nh_g.htm
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa to je prava makina makar je 13 godina star, da li si imao kad kvarova na mjenjaču?
 
R

Ratarko

Guest
Ne nisam imao nikada kvar na mjenjaču , motoru i hidrauliku . Imao sam česte kvarove na prednjoj osovini zbog teškog utega koji naprijed nosi ( teži od IMT 539 sa kabinom ) i zbog toga što ima 600 prednje gume a one su jako široko postavljenje na felgama ako me razumijete na što mislim .
 
S

sapat

Guest
Malo sam uspoređivao Forda i New Holanda - nekako mi ford bolje odgovara, koda je kod forda puno bolje napravljena završna obrada materijala
 
R

Ratarko

Guest
ÄŒugi kaže:
Ratarko, koliko je težak Ford?

Moj Ford 8970 je 9 tona + prednji uteg 2 tone .
 
Z

zrine892

Guest
uuuu...jako lagan...hehe...jel ti jako gazi kod nekih poslova?recimo u jesen ako pripremas sa rotodrljacom ili neznam sa cime osim rotodrljace pripremas???
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
uuuu...jako lagan...hehe...jel ti jako gazi kod nekih poslova?recimo u jesen ako pripremas sa rotodrljacom ili neznam sa cime osim rotodrljace pripremas???

Onda idem bez prednjeg utega , uteg koristim za oranje, podrivanje i slično .
Ako gledaš da su mu zadnje gume 710 a pradnje 600 odna te sve gume zbrojiš i dobiješ nešto ovako :

710+710+600+600 = 2620 mm

Izlazi da 1 tona težine traktora dobije skoro 30 cm ( točno je 29.1 cm ) gume koja to nosi .

Ajde mi sada ti izračunaj kako ide kod tvoga Rusa ili RX-a ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh