• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

fordson

stjepan1985

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
2
gospodine zar je opce potrebno mjenjat postjecu mandetu ova na slici mi djeluje u ispravnom stanju mozda je greska do klipa
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
66.52 mm kaže po manualu, sutra ću još izmjeriti da vidim točno, vjerojatno je colnata, jer su i šarafi i sve colnato na traktoru
Da li treba biti ovako zazora kao na slici ili ne smije imati, već biti fiksno?
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Je ovako dobro okrenuta nova manžeta, da tako stavim na klip?

fxrmfr.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ne znam kako stoji klip ..
ali prabal bum objasniti ..
Ako manđeta izglea u presjeku kao slovo V ulje mora biti s gornje strane , od vrha slova V .
Ako nisi shvatio reci budem skiciral ?

od kuda ti nova manđeta ?
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Na slici se vidi čelo klipa, ali jasno mi je, znači ovaj V treba biti okrenut prema vrhu klipa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovako , kad ulje "uđe" u manđetu tlak raširi usne i one nalegnu uz cilindar .

KAd bi montirao kontra ponašalo bi se kao nepovratni ventil , xd
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
O-ringove daš delati pri Kiriću (tak mi domaći velimo za gumiimpex). More ti napraviti i manđetu, dihtung poklopca zrežeš od klingerita.
A, kaj ti ne valja s hidraulikom? To ne dela tak fino kak na imt-u, niti nigdar nebu.
Kaj je za ulje nutra?
I da se mene pita, ja bi to dobro očistil, promenil filter i ulje ( dam se kladit da niko nikad nije) i onda vidi kak dela.
 
Posljednje uređivanje:

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Sad za prvu ruku to i namjeravam napraviti pa da vidim kakav bude rezultat..
Slabo mi diže hidraulika, teže stvari jedino pod većim gasom, možda i pumpa zeza, vidjet ću ovih dana kaj je na stvari...
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Sve riješeno, novo ulje hipenol, nove brtve, novi O ringi, očišćeni filter i ostale sitnice, hidraulika se preporodila, jako sam zadovoljan i super radi!
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Ma zaboravi se to, nije namjerno, nisam tako često aktivan na forumu pa zaboravim na tu opciju!
Sad ću se iskupit! :D
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tak, tak. Da si sad polek, potapšal bi te po hrbtu (onak, muški), dok mi natačeš gemišt:icon_pidu:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tek sam neki dan otkril da moja dexta ima "čok". Zajebaval sam se s paljenjem da sam već počel razmišljati o generalki. I tak sam gledal nekaj po youtube-u kak tip pali dextu, hoda oko traktora, nekog boga napravi na pvp i traktor streli ko mina. Kog vraga prčka po pumpi? Skužil sam ja prije taj "štift" da se da stisnuti nutra, ali nikad nisam probal. Jedva sam dočekal jutro. Navinem gas, stisnem štifta i zaverglam. Tak je strelil kaj sam se splašil. Veseli sam kak mali dečec.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dizelu ne treba nafrkati gas , njemu reulator sam po sebi nakon gašenja "postavi "pumpu na punu dobavu gorva .
taj "čok" je malo više od punog gasa ..kad bi mu vbregu mogel dosegnuti taj štiftek tek da onda vidiš kak bi strelil haha
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Nema veze, gospon velečasni, nek on meni kreše. Idem iskat video.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Evo, gospon velečasni, našel sam nakon nekoliko dana potrage.
https://www.youtube.com/watch?v=TA6xwkd-TA4
I moj puno lepše pali.
@ fordson
Kolega, daj prosim te, blesikni svoju pvp (bosch pumpu), nekaj me tak jako zanima kaj bum poludel, a nemam de drugde videti.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh