• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Forumaši vatrogasci.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Otvaram temu u kojoj bi pisali o vatrogastvu. Ima nas tu ponešto pa bi mogli koju riječ napisati o tome.

Za početak napisat ču koju riječ o sebi i stavit koju sliku.
Radim ko profesionalni vatrogasac u vatrogasnoj postrojbi u gradu Jesenice- SLO. Radim od oka 22 godine u tom poslu.
Na sliki naša ljestva koja dostigne 42m visine.

17846164.jpg


17843740.jpg


17846173.jpg


17846163.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kolega svaka cast na otvaranju teme druzit cemo se sigurno kamion je super svaka cast moje drustvo je malo mi imamo dva TAM-ova vozila jednu cisternu i jedan kiper koji je trenutno u sredivanju na kojeg ce ic pumpa i manji rezervar za sumske pozare i za prijevoz vatrogasaca do pozara jer ima duplu kabinu evo tolko od mene jos ce bit pisanja o svemu:drink:
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Eto

Eto i ja mogu ponosno reči da sam član vatrogasnog društva Desinić DVD Desinić imamo razne vježbe i natjecanja ja spadam u mladež i imamo super mentore
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
uh još i z helikoptera se spuštate...mi imamo staru dajcovu(tam)cisternu i novog kombija ford transit..nešto se ima u planu i cisternu zamjenit al to je pitanje kad bude...
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
Kod nas

Kod nas imaju TAM cisternu Šumsko vozilo i komni za prjevoz+ 2 pumpe večeg kapaciteta
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@farmervg ti si isto gasilac samo ili imas kakvu vecu funkciju nevolim pozare kuca i ostalih objekata imali smo nekoliko slucaja uzas!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam položio za zvanje Vatrogasac prije 3-4 godine, sad sam trebao ići za Vatrogasca 1. klase, ali se nešto izjalovilo doma pa nisam krenuo u školu.
Inače sam također član DVD-a Prugovac. Od vozila imamo stari kamion-cisternu FAP kljunaš kapaciteta 8000l i jednu traktorsku vatrogasnu cisternu 3000l.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
@farmervg ti si isto gasilac samo ili imas kakvu vecu funkciju nevolim pozare kuca i ostalih objekata imali smo nekoliko slucaja uzas!

Vozač -vatrogasac vozim i po potrbi pomažem kod gašenja a najviše volim gasiti tete kad se zapale:(giggle):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Vozač -vatrogasac vozim i po potrbi pomažem kod gašenja a najviše volim gasiti tete kad se zapale:(giggle):

Ma znao sam ja sta tebi najbolje odgovara vidio sam ja na druzenju kud su oci letile:(::p:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hvala vam dečki, pošto ste se predstavili tu isto tako hvala za slike, za komentare...
Vidim tema se je brzo prihvatila i drago mi je. U par minuta več se pišu postovi.
Nemojte šparat se slikama: vježbe, akcije, pogotovo vaša vozila. Znam, vozila su ponos vatrogasaca, čuvamo jih ko svetinju, uvijek si želimo bolja, modernija ali mogučnosti su nešto drugo od želje. Ali ipak posao obavimo sa onome što imamo.


Uzput stavljam tu i link od grupe Vatrogasci. Pa ko voli nek izvoli pa se učlani.

http://poljoprivredni-forum.com/group.php?groupid=27
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod nas u zadnjih par godina je bilo svega 3 mala požara kuća..ostalo sve u poljima...evo baš ove godine je gorjelo oko 20 ha livade,šume i šikarja...pokraj pruge je suga trava i kak je vlak kočil tak se zapalilo...gasilo se 4 dana bez prestanka 5 postrojba sa sve ukupno 8 cisterna..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
www.jvp-velikagorica.hr/


Jedan link koga zanima na njemu je sve o mojoj postrojbi sa slikama vozila ,intervencija vježbi i slićno...

Ljepa i moderna vozila imate u Velikoj Gorici. Svaka čast.


A znam gde si ti gledal na okupljenju. Hehe :(giggle):, ne čudim se i ja bi tamo gledal da sam bio sa vama.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
Evo da se i ja pohvalim ;)
Ja sam član DVD-a Krapinske Toplice več 10 godina
Imam položen ispit vatrogasne mladeži i sad se mislim prbacit u A ekipu (usisni vod i to)
Imamo dve cisterne i dva kombija i imali smo i ljestve al smo ih prodali jer ih nismo imali di koristit,dobili smo ih kao poklon od DVD-a koprivnica
evo par umjetničkih ;)

380607_404973219549174_1423166578_n.jpg


423163_335105509869279_744069445_n.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Konobarica nam je bila ko bonboncek samo svi su se nesto izmotavali niko nije htio priznat da im je zapela za oko:(::D:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kolega svaka cast na otvaranju teme druzit cemo se sigurno kamion je super svaka cast moje drustvo je malo mi imamo dva TAM-ova vozila jednu cisternu i jedan kiper koji je trenutno u sredivanju na kojeg ce ic pumpa i manji rezervar za sumske pozare i za prijevoz vatrogasaca do pozara jer ima duplu kabinu evo tolko od mene jos ce bit pisanja o svemu:drink:

Hvala na tvom pozitivnom komentaru. Mogli smo več prije otvoriti ovu temu ali nikad nije prekasno.

Imamo i mi još danas dva TAMa u rezervi. Znaš kako, novija vozila su malo veča pa nam Tam služi za šumu i nije nam žal ako ga grane oštete. Isto u nekim selima nemože se proči sa velikim kamijonima. U zimi stalno su mu lanci na kotačima pa ga imamo u rezervi ako bi nas zvali negde u brda pa je on spreman sa lancima za teže uslove po snijegu. Znači još nam je on od velike pomoči.

A konobarica, hehe, normalno da vam je takva kakva je, zapela za oko.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo ja sam ponosni član DVD-a Brckovljani...skoro 10 godina...prošle godine sam položio za čin Vatrogasca I. klase...od vozila DVD posjeduje kombi vozilo VW Transporter T4, Magirus-Deutz D192 NV posada 10+1, AC Mercedes 1626 posada 3 vatrogasca :)



 
Na vrh