• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Forumaši vatrogasci.

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
a evo i mene...
clan sam DVD-a Jelisavac (pokraj Našica), clan od '97 godine...
natjecao sam se u svim kategorijama, vodio i uvjezbavo sve kategorije ekipa i evo vec trecu godinu sam ponosam dozapovjednik s cinom vat. docasnika 1. kl, te mozda ove godine krenem na polaganje za casnika u koliko bude mogucnosti...

p.s. imali smo 3 kombija do nedavno, ali smo jedan razduzili jer je prestar, drugi nesto mladzi smo isto prodali, te sada imamo opel vivaro zadnje generacije sa bljeskalicama unutar vjetrobrana i na ljeto cemo jos montirati krovnu sirenu koju imamo od starog kombija...

p.s. od opreme imamo sve isto kao i poligone za sve kategorije natjecateljskih ekipa, boravimo u vatrogasnom domu s 2 garaze, velikom salom za svatove i slicne svecanosti, kancelarijom na katu i vatrogasnim tornjem...

nemam sada nista slika kraj sebe, ali cu uskoro nesto staviti, dom, opremu, vozilo, amblem...! :)
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Eto kad ste svi tu da se i ja ubacim Član sam DVD-a Petlovac, više od 10 godina s činom časnika a također sa zaposlen u Javnoj Profesionalnoj Vatrogasnoj Postrojbi Grada Belog Manastira od 2010 godine, na radnom mjestu vatrogasac - vozač.
Možda tu ima i kojih mlađih kolega iz vatrogasne škole a da smo zajedno bili na prekvalifikaciji.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Eto kad ste svi tu da se i ja ubacim Član sam DVD-a Petlovac, više od 10 godina s činom časnika a također sa zaposlen u Javnoj Profesionalnoj Vatrogasnoj Postrojbi Grada Belog Manastira od 2010 godine, na radnom mjestu vatrogasac - vozač.
Možda tu ima i kojih mlađih kolega iz vatrogasne škole a da smo zajedno bili na prekvalifikaciji.

Pozdrav kolega!

ja sam bio prekfikacija mislim da 35 pred 8 godina
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Eto da se i ja nadovežem.......je sam završio prekvalifikaciju 2006....radim u JVP Čazma od 2005. Zadnjih godinu dana na mjestu voditelja smjene,što se tiće dvd-a časnik prve klase............i trenutno na prvoj godini visoke škole za sigurnost.Ima li tko možda da studira samnom a da se nepoznajemo.........
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo i od moje postrojbe koja slika.


10520105.jpg









komandna ploča
dsci0049q.jpg

Aco, vidi se da si starija garda. Na tebi je kaciga Rosenbauer Heros koja se ne proizvodi više. Neki od vas imaju neku drugu, vjerujem da su to vaši mlađiji kolege.
Istu takvu kacigu (več drugu) i ja imam i žalim da jih više ne proizvode. Težko ču se naviknuti na neki novi tip.

A vidiš, dečki se žale pošto još imaju ventile, gas na ruku... manje više ručno upravljanje pumpe. Ok, možda su ove modernije pumpe onak finije za upravljanje ali ono što je sad zastarelo- ručno upravljanje, to radi ziher. Tako da sve ima svoje dobre i lošije strane.

Naše vozilo za rješavanje i gašenje u tunelima

17918844.jpg


Njegova pumpa:

20538762.jpg


Nema više ručnog upravljanja, sve ide preko compa (pumpa, razsvjeta, agregat, top...)

20538763.jpg


Unutrašnjost kabine kod vozača: Ljevo- compjuter za upravljanje, desno komandna ručica za upravljanje topa- bacač vode na krovu.

20538761.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto da se i ja nadovežem.......je sam završio prekvalifikaciju 2006....radim u JVP Čazma od 2005. Zadnjih godinu dana na mjestu voditelja smjene,što se tiće dvd-a časnik prve klase............i trenutno na prvoj godini visoke škole za sigurnost.Ima li tko možda da studira samnom a da se nepoznajemo.........

Pozdrav Vinogradar i dobrodošao u ovoj temi

Pošto si iz profi postrojbe, pa me malo zanima koliko vas ima na smjeni, koliko vozila imate i koje, koje intervencije radite (požari, prometne nesreče, kemijske nesreče, tuneli, industrija...)
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Eto kad ste svi tu da se i ja ubacim Član sam DVD-a Petlovac, više od 10 godina s činom časnika a također sa zaposlen u Javnoj Profesionalnoj Vatrogasnoj Postrojbi Grada Belog Manastira od 2010 godine, na radnom mjestu vatrogasac - vozač.
Možda tu ima i kojih mlađih kolega iz vatrogasne škole a da smo zajedno bili na prekvalifikaciji.

Ja sam u VP Ivanić Grad, i vaši su izolacioni kod mene( druga tura) ja ih servisiram,pozdrav
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
e da, da se pohvalim i ja imam C kategoriju iako nemamo kamion! :)

evo amblem za pocetak...

amblemu.jpg
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Pozdrav Vinogradar i dobrodošao u ovoj temi

Pošto si iz profi postrojbe, pa me malo zanima koliko vas ima na smjeni, koliko vozila imate i koje, koje intervencije radite (požari, prometne nesreče, kemijske nesreče, tuneli, industrija...)

Ima nas 4 u smjeni ponekad i 3 ....imamo navalno Atega,cisternu Atego 7000,Autoljestvu magirus 32m,šumar tam 110,i još koristimo od DVD-a cisternu Tam 8000,Kemijsko-kombinirano vozilo,Nissan navara sa 400L vode i UHPS pumpom,Opel viviaro i tam 80, navalni Tam 4400.....od intervencija....nemamo tunele,industrija nešto malo ali u mom kraju nama baš neke industrije.....pokrivamo područje od nekih 15-20-ak km u krugu Čazme ovisi na koju stranu....a radimo požare, prometne,otvoreni prostor i tako to.....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav kolegama forumašima vatrogascima,eto ja sam kao klinac polagao tamo blizu 90 i sad se nešto spominje da bi trebalo nešto obnoviti od tada,budemo vidjeli jer nas ima samo nekoliko iz te generacije,dolaze mlade snage i hvala bogu ima ih poveči broj,kod nas u opčini ima jedan kamion cisterna koj koriste završeni vatrogasci jer imaju stalno dežurstvo radi ininih postrojenja na području opčine u sklopu opčine svako selo ima traktorske cisterne i sve su uvijek spremne za lokalne požare u nekoliko minuta jer su svi traktoristi zagrijani i brzi,sad nedavno nam je prošao javni vodovod i najvjerojatnije se bude nabavilo nešto cijevi i mlaznica koje bi se podjelile kroz selo da se iskoriste postoječi hidranti u slučaju kakvog požara unutar sela,svima vatrogascima pozdrav uz onu VATRU GASI BRATA SPASI ,evo jedne vatrogasne od vatrogasaca:(clap):[YT]http://www.youtube.com/watch?v=uhQoWQwYljc[/YT],:(y)::(y):
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ima nas 4 u smjeni ponekad i 3 ....imamo navalno Atega,cisternu Atego 7000,Autoljestvu magirus 32m,šumar tam 110,i još koristimo od DVD-a cisternu Tam 8000,Kemijsko-kombinirano vozilo,Nissan navara sa 400L vode i UHPS pumpom,Opel viviaro i tam 80, navalni Tam 4400.....od intervencija....nemamo tunele,industrija nešto malo ali u mom kraju nama baš neke industrije.....pokrivamo područje od nekih 15-20-ak km u krugu Čazme ovisi na koju stranu....a radimo požare, prometne,otvoreni prostor i tako to.....

Dobro si mi to sve objasnijo, dobijo sam neki dojam kakva je vaša postrojba. Mislim da su vam vozila na dosta dobrom nivou, takav sam dojam dobijo. Zanimljivo mi je čuti ovakve opise postrojbe- koliko vas je na smjeni, vozila, koliki teren pokrivate. koje intervencije vršite... Hvala na napisanim riječima.

Ok, da ne tražim to samo od vas pa ču i ja opisat moju postrojbu Jesenice u SLO.

Na smjeni nas je po 8, u postrojbi je 36 zapošljenih. Ja radim ko voditelj VI. smjene. Pored toga se brinem za održavanje vozila, agregata, pumpa... sve što je na benzin i diesel. Puno posla.
U postrojbi imamo 15 vozila:
staro navalno vozilo TAM koje je sad u rezervi,
cisternu,
tunelsko vozilo,
kemijsko vozilo,
avto ljestvu 42m- Magirus
kombinirano vozilo za industriju (voda, pjena, prah, CO2)
veliko tehničko vozilo sa dizalom
zapovjedno vozilo,
jedno vozilo koje je kombinacija zapovjednog i malog tehničkog vozila,
sanitetsko vozilo (spacilačko)
malo šumsko vozilo
dvije vozila za prijevoz vatrogasaca- kombija
vozilo za prijevoz tereta (kiper/kran)
vozilo za servis aparata
još neke prikolice...

Pokrivamo grad Jesenice i susjedne obštine što se požara tiče. Prometne nesreče pokrivamo na AC i sve ostale ceste, teren je nešto veči. Isto takav teren pokrivamo za nesreče sa opasnim tvorinama. Avto ljestva pokriva još veči teren, nju pošaljemo ako zatreba bilo kud na gornjem djelu Gorenjske. Pored nabrojanog pokrivamo (zajedno sa Austrijancima) tunel Karavanke koji je 8km dužine, u njemu je dvosmjerni promet. Još jedan takav tunel pokrivamo na željeznici. Isto tako pokrivamo svu industriju u gradu Jesenice. Največa je željezara Acroni, gde radimo baš sve što rade vatrogasci (a i više od toga ako treba) pored toga u željezari spašavamo sa spasilačkom vozilom. Sa tim vozilom ponekad pomognemo i gradskim spasilacima ako nas pozovu. U industriji pokrivamo i neke dosta opasne objekte kao npr. kisikarna, skladište UNP- butan/propan, tvornicu sprejeva...

U glavnom to bi od oka bilo to. Možda sam još ponešto zaboravil ali najbitnije je bilo rečeno.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čudi me da je nikad nisam vidijo u Slo. A od koga je bila prije ako je iz Slovenije?

Ova na sliki je slična vašoj. Slična mislim u tome jer je nizka izvedba ko vaša ali kabina je Magirus. Ova je inače iz Ljubljane.

voz26.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
upravo došo sa skupštine ;)
16.3. imamo opet i dobivam diplomu i još neke za 10 godina član DVD-a ;)


529852_504033622976466_790793616_n.jpg
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Čudi me da je nikad nisam vidijo u Slo. A od koga je bila prije ako je iz Slovenije?

Vidim sa u dosta slične, neznam gdje je bila prije samo znam da je bila kričavo zelena i da su ju u Sloveniji bojali.
Taka niska nam odgovara zbog visine garaže, da je veća nebi stala u nju.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čestitke Tino!

Baranjac
Zelena je bila, a ne crvena? Možda je došla iz inostranstva, znači uvoz neki.
Ovako niska dobro dođe i na terenu a ne samo zbog garaže tako da nije to loše.
Naša stara Magiruska je išla na Brač. Imaju je u Supetaru. Bio sam kod njih jednom i fino smo se proveli :smile:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh