• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

freza za tomu

  • Temu pokrenuo panters75
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
P

panters75

Guest
Pozdrav!!!
Imam tomu vinkovica 818 ,nedavno sam kupio frezu (stari tip-gde se direkno veze za traktor-nisam znao) ne kao kod novijih u tri tačke....... malo sam frezu prepravio kako bi se prikopčala u tri tačke,medjutim primetio sam da kad se freza okrece sa desno na levo motičice oštrim delom udaraju u zemlju a meni treba sa levo na desno da se okrece jer kardan na traktoru se vrti u smeru kazaljke).......zamnio sam moticice okrenu i uspeo sam da dobijem da kad se freza okrece u smeru kazalje moticice udaraju otrim delom u zemlju........posto sad planiram da prikopčam kardan, da li ce biti nekih problema jer sam na forumu pročitao da stari tip freze ne može na novi tip?,jel treba nesto u kućištu freze da prepravim?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
okreni frezu za 180 stepeni gledano straga, znaci desni dio s motikama da dodje na lijevo, naravno motike vrati kako su bile......

i stavi neku sliku da vidimo kako si prepravio
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav panters75 i dobro nam došao,šteta što nam se nisi pridružio ranije,nebi sada imao ovih problema.Ovdje,ja vjerujem svaki član zna da serija tv 8xx ima obrnut smjer vrtnje kardana naspram starijim serijama.Moguče je prepraviti ovu frezu da ti odgovara,ali nije bezbolno i jednostavno,tako da još uvjek imaš vremena dobro promisliti,jer vjeruj mi nikad nečeš biti 100% zadovoljan sa ovom frezom.
pozdrav i do čitanja,Jozef
 
P

panters75

Guest
Žao mi je sto se ranije nisam pridruzio forumu....... kada sam vec zapoceo prepravku freze moram je završiti jer mi je neophodna a novca malo:(.....ja sam mislio da je samo dovoljno da rotiram moticice,a da je smer okretanja nebitan(mada po zvuku cujem da se čuje kad okrecem frezu u suprotnom smeru malo krči),nisam jos rastavljao kucuste freze da vidim u čemu je problem,kad se okrece u smeru levo na desno sve radi bez problema.........sve je ovo kad ručno okrećem(jos nisam napravio kardan koji odgovara izlazu na tomi i izlazu na frezi jer je razlika u prečniku )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
freza

Žao mi je sto se ranije nisam pridruzio forumu....... kada sam vec zapoceo prepravku freze moram je završiti jer mi je neophodna a novca malo:(.....ja sam mislio da je samo dovoljno da rotiram moticice,a da je smer okretanja nebitan(mada po zvuku cujem da se čuje kad okrecem frezu u suprotnom smeru malo krči),nisam jos rastavljao kucuste freze da vidim u čemu je problem,kad se okrece u smeru levo na desno sve radi bez problema.........sve je ovo kad ručno okrećem(jos nisam napravio kardan koji odgovara izlazu na tomi i izlazu na frezi jer je razlika u prečniku )

Ako se ne varam bilo je u Bjelovaru ( Prima ? ) za kupiti nešto kao "reduktor" što se vezalo u četiri točke na izlaz polumjeseca na moj 818 dok sam ga imao te mijenjalo smjer ...i izlaz je bio klasični kardanski.Cijena s dostavom oko 800 kn, koliko se sjećam, davno je bilo. Nadam se da sam pomogao....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Mislim da je najjednostavnije a i najpametnije da tu frezu prodaš i kupiš onu normalnu za taj tip traktora. neznam čemu kemijanje kad postoje priključci koji mu savršeno pašu. nije to sad da imaš neki tip traktora na koji ništa ne paše pa svakako moraš kemijati i prilagođavati.
novaca je uvijek malo, ali ako uštediš 1000kn, i nakon 50sati rada sjebeš frezu da je treba generalno obnavljati, nisi ništa napravio, odoše i novci i živci.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ako si već uznapredovao sa radovima i ako imas kakvu jeftiniju inverziju to ti jedino moze biti rješenje da ne ulazis u ponovne investicije a joekiki ima na tomi 830 prepravljenu onu od serije 700 i freza samo tako.
 
O

Okvirko

Guest
Tv821

Molim za mišljenje i iskustvo o frezi howard
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Re: Tv serije 800

Sta mislite da li bi tv 818 mogao da radi sa imt frezom 105cm, ove nove sto idu 15ak cm u dubinu?
 

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
Re: Tv serije 800

Sta mislite da li bi tv 818 mogao da radi sa imt frezom 105cm, ove nove sto idu 15ak cm u dubinu?

I mene jako interesira taj dio. Bliži se sajam u Gudovcu a interesira me freza i plug ali nisam siguran koliko je to efikasno sa tv 818.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Tv serije 800

Naravno da može kolega.Ja sam sa moim 522 frezao 20 cm bez problema
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Tv serije 800

ja imam rosit 115 doduše iza TV830, kao da nije ni uključena
mada bih radije da je neka izvedba s mogućnostima bočnog pomaka :(:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Tv serije 800

ako cjepidlačimo onda ne pokriva 120>115 čist račun, ako frezam za povrće obično se to ide dva puta ili se mjestimično popravlja tako da se ta razlika ne vidi, uglavnom gazim nekoliko cm po isfrezanom i prerovi sve, do sad nije bilo problema da npr sijačica za kukuruz ne sakrije sjeme i sl.
obično kad frezam jedan španer zategnem više, zavisi s koje strane prilazim prethodnom prolazu......opet ponavljam, najsretniji bih bio da 15-20 cm viri izvan traga točkova, bio bih kralj...ma šta kralj, car voćnjaka :(rofl):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Re: Tv serije 800

Edo, ugradi još po dva noža sa svake strane i okreni ih prema van.
Koliko su predugi, skrati ih. Dovoljno je da idu 1cm do unutarnje bočne strane freze. Imal buš 120cm.
To je davno napravil član Bagudina na svojoj frezi, na moj nagovor. Kaže da je zadovoljan i da nikad nije imal problema.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Re: Tv serije 800

Mislim da je puno jednostavnije pomaknut kopčanje u jednu stranu i onda ti freza ide sa jedne strane van širine traktora tako je kod mene
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: Tv serije 800

od prepravljanja kopčanja nema ništa, trebalo bi kratit osovinu koja povezuje reduktor i lančanik da bi kardan ostao u pravcu ose traktora a freza otišla desno
od dodavanja noževa takođe nema ništa jer nema mjesta, trenutno je nekoliko cm do bočnog lima, ostaje ono malo jače španovanje u stranu kao i do sada....mislim nije bilo primjedbi, frezalo se i za sebe i uslužno
evo i slika kako izgleda
130320141561.jpg


130320141569.jpg


130320141570.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh