• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

ZVEZDAN

Guest
Pa kolega ssucur jesam stari clan po pitanju registraciji oko tri godine vec. Slucajno sam naisao na ovaj forum i verujte skoro svaki dan citam sta se novo pise. Tako sam zavoleo ove male divove traktorcice marke Tomo Vinkovic i prosle godine sam i postao vlasnik jednoga TV-730 kojeg pomalo pomalo sredjujem pomocu ovog foruma svih vas koji ste na forumu i normalno mog prijatelja ZBALIJE.
A sto se snega tice to me i cudi u Sloveniji ga nema a kod nas kolko hoces ( doduse nema ga u samom gradu zbog jezera ali okolina je cela pod snegom).
Jos jednom pozdrav svima.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima!

Forum grupa Vam je zakon, riješili ste mi puno problema na mojem Tomici 523. Odlučih se tako logirati, iako mi je korištenje foruma novost pa nemojte zamjeriti nenamjerne pogreške. Poseban pozdrav firemanPeteru, čovjek je tata mata za TV.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav!
Odlučio sam prije nekih pola godine da bi bilo u redu renovirati svog TV-a nakon dugog niza godina sustavnog zapuštanja. Nakon par mjeseci psihičkih priprema krenuo sam istraživati mogućnosti rješenja tehničkih problema. Tako sam i naišao na Vaš forum, gdje sam uz komentare i slike puno toga riješio. Prvi korak je bio instalacija anlasera, s obzirom na to da nema smisla popravljati njegov originalni. Ugradio sam Iskrin alternator s nekog auta i spojio novu instalaciju i za sad radi dobro. Promijenio sam sjedalo i stavio univerzalno za IMT traktore. Sjedalo je ok, ali je u minimumu više od originala za cca 10 cm. Sad razmišljam o promjeni volana, tipa onog s firemanpeterovog 731. Zanimaju me mogućnosti izmjene; konstrukcijska isplativost i trošak. Trenutno radim na izradi nosača za Gorencovu ralicu, a zatim se spremam na pjeskarenje i lakiranje.

Molim Vas za savjet glede volana....

Hvala unaprijed!
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav!
Odlučio sam prije nekih pola godine da bi bilo u redu renovirati svog TV-a nakon dugog niza godina sustavnog zapuštanja. Nakon par mjeseci psihičkih priprema krenuo sam istraživati mogućnosti rješenja tehničkih problema. Tako sam i naišao na Vaš forum, gdje sam uz komentare i slike puno toga riješio. Prvi korak je bio instalacija anlasera, s obzirom na to da nema smisla popravljati njegov originalni. Ugradio sam Iskrin alternator s nekog auta i spojio novu instalaciju i za sad radi dobro. Promijenio sam sjedalo i stavio univerzalno za IMT traktore. Sjedalo je ok, ali je u minimumu više od originala za cca 10 cm. Sad razmišljam o promjeni volana, tipa onog s firemanpeterovog 731. Zanimaju me mogućnosti izmjene; konstrukcijska isplativost i trošak. Trenutno radim na izradi nosača za Gorencovu ralicu, a zatim se spremam na pjeskarenje i lakiranje.

Molim Vas za savjet glede volana....

Hvala unaprijed!

imaš više verzija i varijanti izvedbe samo je pitanje koliko si spreman uložiti....mislim da ACO93 zna više o tom jer je on svojega koliko se sjećam dao na ugradnju u Žminj pa ti on može više reći o tome...ili kemijat doma sa raznim vrstama cilindara,pumpi,glava...sve ovisi o tome koliko se kužiš u to
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ebeš sjenu-Evo je.:p
19501843.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pa kolega ssucur jesam stari clan po pitanju registraciji oko tri godine vec.

E pa stvarno. Moje isprike tebi, nisam pogledao datuma u avatarju. Ne pišeš često pa... ali si svejedno dobrodošao ;) pogotovo da nešto napišeš i staviš koju sliku. Pa ču te onda lakše zapamtit.

Pozdrav svima!
Forum grupa Vam je zakon, riješili ste mi puno problema na mojem Tomici 523. Odlučih se tako logirati, iako mi je korištenje foruma novost pa nemojte zamjeriti nenamjerne pogreške. Poseban pozdrav firemanPeteru, čovjek je tata mata za TV.

Hvala na svim pohvalama meni i ostalim forumašima.
Zanima te hidro volan sa dva cilindra za tvoj 523. Kao prvo, na malim TV još nisam video volan tog tipa ali vjerujem da je moguč. Material za taj volan: glava- orbitrol, stub- osovina volana, obruč, cjevi, 2x cilindri, material za nosače, bolcne, vijci za montažu priporučujem da su bolje kvalitete. Mene to izašlo preko 600€, kolko tačno ne mogu da se sjetim. Ipak je od tad več nešto vrijemena prošlo.

Za sad je naj jeftinija varijanta ona servo od mercedes. Iskustva si mogal več i tu pročitat.



Joekiki mađioničar
Idem ja sad u garažu pa da vidim ako je Toma još tamo, ako je vežem ga lancem da nebi bio sutra u Kikindi :scratch
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Idem ja sad u garažu pa da vidim ako je Toma još tamo, ako je vežem ga lancem da nebi bio sutra u Kikindi :scratch

Kakav Toma? Ma kojim lancem?:lol:

Danas sam se najeo grožđa, pa sam sad u nekom trip fazonu...:supz:
Malo se šalim...nemojte mi zameriti...:lol:
Nego @petre - dobro si ti to natovario, još kad vidim onu uzbrdicu kako si parkirao...bome imam utisak da se Toma uzdizao na zadnje kotače na pokretu:D ili nije ni osetio težinu otraga...ma moralo se osetiti:scratch?

A kipivanje je extra...:supz: samo bljuććć:lol:

pozzz joe!:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nema zamjerke, ne brini, samo se ti šali kolko te je volja :D
Nije bilo nekih problema, nije se Toma dizao da bi išao na zadnja dva kotača, možda se samo malo više razteretijo prednji kraj, to sam primetijo a još ga podiglo nije. Inače ovaj gnoj nije friški, pa nije tolko težak ko onaj friški stajski.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Toma- Kiper 8)
19497640.jpg

Nije bilo nekih problema, nije se Toma dizao da bi išao na zadnja dva kotača, možda se samo malo više razteretijo prednji kraj, to sam primetijo a još ga podiglo nije. Inače ovaj gnoj nije friški, pa nije tolko težak ko onaj friški stajski.

Friški, ili ne friški...boga mi ima ga, i izgleda dosta mastan, i kompaktan...:lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E Joe moj :D, ovaj na sliki kod kipanja je drugi gnoj iz hrpe na vrtu. On je još smrznut pa se nije raspao kad sam kipao. Znači iz hrpe sam vozijo na njivu a iz jame onda na hrpu :rolfer:. Takve su bile zapovijesti od koordinatora/navigatora ili ti gazde, pa se tako onda napravilo.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Jel to taj kordinator/navigator ili ti gazda, što sam ga ja obrisao?
Nit mu se sjena nevidi...:rolfer::rolfer::rolfer:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
E da, to je on :D. A tako mora to bit, nekog se mora slušat. Tako da vrati mi ga nazad.:)

Ja se izvinjavam, i malo sam preterao...:madmana:
Vraćena je senka, i kordinator!:supz:
Još samo da @ssucur vrati kordinatora...da senka ne stoji besmisleno...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
OK :rolfer:, drago mi je da mi niste sve pobrali :D. Sad još da mi ssucur vrati rotaciju- lampu. Kupi si ti ssucur svoju u Agromehaniki. Ideš svake toliko tamo pa nabavi, barem češ imati kvalitetniju jer je ova iz Obi-ja, tad koštala 8€ :rolfer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh