• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Pozdrav forumasi

imam jedno pitanje dali neko zna koliki je protok hidraulicne pumpe u tome 420.



pozdrav
 
S

stana

Guest
danas sam vuka neko auto sa tomon,i kada san iša prema doma samo je nešto puklo u njemu...poslje toga kada ga ubacin u brzinu neće da pođe...i nakon nekog veremen opet pođe ali vidim da nešto nije u redu jer ga ubacimu rikverc a on ide naprid ppa jel neko zna šta bi to moglo bit...
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Pozdrav forumasi

imam jedno pitanje dali neko zna koliki je protok hidraulicne pumpe u tome 420.



pozdrav

Prika ja mislim da je protok na tv-420 4,2 l,dok ovi veći sa orginalnim hidr.volanima imaju protok 6,8 l ili 6.5 l.
 
M

miki 0111

Guest
Pozdrav forumaši.
E ovako, imama Tomu Vinkovića 826, 1991 godište. Traktor je kod mene oko 2. godine. Prije mjesec dana pojavio mi se luft na zglobu i nakon rastavljanja istog, pronašao sam nekakvu podlošku koja liči na košuljicu od ležaja. Pitam Vas pošto se dobro nerazumijem u ovo, da li u zglob ide ležaj i kakav, a ako ne ide šta ovo može biti, tj. da li se piksne postavljaju bez ovoga o čemu pišem.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozdrav forumaši.
E ovako, imama Tomu Vinkovića 826, 1991 godište. Traktor je kod mene oko 2. godine. Prije mjesec dana pojavio mi se luft na zglobu i nakon rastavljanja istog, pronašao sam nekakvu podlošku koja liči na košuljicu od ležaja. Pitam Vas pošto se dobro nerazumijem u ovo, da li u zglob ide ležaj i kakav, a ako ne ide šta ovo može biti, tj. da li se piksne postavljaju bez ovoga o čemu pišem.

može ići piksa a može i ležaj kako odlučiš,ova podloška ti je osigurač od odvrtanja matice na svornjaku,postavlja se u oba slučaja,one će ti vjerovatno trebat nove ako nemaju unutar rupe zub koji dolazi u utor popreko navoja na svornjaku...eh da,kad zategneš maticu povineš jedan vanjski zub na podloški u utor na matici
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
danas sam vuka neko auto sa tomon,i kada san iša prema doma samo je nešto puklo u njemu...poslje toga kada ga ubacin u brzinu neće da pođe...i nakon nekog veremen opet pođe ali vidim da nešto nije u redu jer ga ubacimu rikverc a on ide naprid ppa jel neko zna šta bi to moglo bit...

pozdrav u svakom slucaju ga moras rastaviti pa ces najbolje znati :weedman:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Pa...pa...pa

Dragi forumaši javljam vam da sam se jučer oprostio od svoga Tome 420:cry:
fotografija0896.jpg
By vtrbovi3 at 2012-04-22[/IMG],ode za Lokve novome vlasniku gospodinu Anti,neka ga služi onako dobro kao što je i mene služio.,al možda još večeras vas obavjestim o kupovini drugog stroja,ako Bog da i ako se uspijem dogovoriti sa prodavateljima oko cijene večeras ću vas počastiti slikama moga novog stroja ,e da i ako stručnjak za Tome -Gorski-ocijeni da je dobar još danas ga vozim kući.:partyman:
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima!., lipo VAS je za čitat i gljedat! ...

., pozdrav forumašu vtrbovi3!, pohvale za dobru prodaju i svakako čekamo kupovinu NOVOG stroja!; tome 700???!., ako sam dobro razumil prijatelja Acu!?, onda je dobar stroj i solidna cijena, pogotovo ako sa njim idedu pluzi i freza., sve malo dotirat, a u to dotirivanje ni najmanje NE sumljam kad si TI u pitanju?, tako DA će to onda bit jedan odličan i moćan stroj!., sretno TI sa kupovinom i čekamo naveče slikice, biće komentarov.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., aj pokelji te slikice kume Hrvoje-35!., pa nikako da se i TI odvažiš i da pokeljiš ku., da se malo pofališ sa NOVIM strojem!!! ...
 
Posljednje uređivanje:

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Pomoć

Pozdrav svima. Evo i mene kod Vas na forum i nadam se da ćemo se ugodno družiti bolje nego se ja družim sa Grofom :madmana: Na nagovor Grofa :madmana::madmana::madmana: kupio sam tomu vinkovića 420. :madmana: Neznam tko je više lud on što me nagovorio ili ja što sam ga poslušao :rolleyess: Evo ja priznajem da sam ja veča budala jer šta možeš očekivati od čovjeka koji vadi krumpire u Lici? Možeš očekivati jedino krumpire i takav ja jedan krumpir sada imam u svojem dvorištu. Pošto sam ga odmah na početku na svojem prvom postu izvrijeđao ali nisam lagao nimalo sada ajmo ozbiljno.

Dakle kupio sam tomu vinkovića 420 iz 1984, sa servo volanom, frezom, utezima, jednobraznim plugom, transportnom košarom. Pored navedenog u dodatnoj opremi moj tomo ima luft na volanu, napuhnut akumulator, svinut roll bar noževe na frezi već pri kraju :madmana:

S obzirom da volim šarafiti, danas sam se uhvatio posla da malo sredim svojega tomu na što me Grof popljuvao preko telefona jer radim nedjeljom, a po njegovom svjetonadzoru rad nedjeljom je grijeh. Ali nije grijeh da se Grof upucava meni riječima: "Nema ljubavi do muške i da bi svoju ženu jedino samnom prevario" Koma, kud ja na njega naletim :madmana:

Sada pitanje svima vama ostalima koji ste normalniji od mene i mojeg kuma Grofa gdje ima kupiti kugla volana ili možda vi to drugačije zovete? Slika u prilogu: http://imageshack.us/photo/my-images/40/slika2le.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/577/slika1og.jpg/



Drugo pitanje kao što vidite na slici ja sam dvotonskom dizalicom pukušao malo popraviti/izravnati roll bar ali slabo mi je išlo. Nešto se ispravilo ali mislim da bez grijanja npr sa autogenim bocama (acetilen-kisik) mislim da neće biti pomoći mada i onda sumljam u uspijeh jer ću se natući cjevčine čekiem kao da mi je bivša punica.

http://imageshack.us/photo/my-images/560/slika3i.jpg/


Eto moja nova ekipo pomagaj jadan ja sam sasobom a potovo sa Grofom :)

Nadam se da ste se barem malo nasmijali.

Ugodnu nedjelju Vam želim

slika3i.jpg
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
dobro došao zemljak Hrvoje-35,neka ti je sretno sa novom igračkom Tomekom i neka te dobro i dugo služi :partyman:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

e kolega hrvoje35 dobro nam doša i nemoj se žalit na kuma jer je pravi čovjek i upravu je da se nediljom NERADI pa makar i tomo bio u pitanju a taj zglob ti kum rješi bez problema pozzzzz:supz:
 
G

GROF

Guest
., evo se nasmija do suza! ...

----------------------------------------------------------------------------------------
., lip pozdrav svima., poseban pozdrav mome dragom kumu Hrvoje-35! ...

., pa znam da si totalno spaljen., ALI., heheheee, uvik ima onaj ali?., niš me nemore kod tebe začudit pa ni vo "lipo" štivo., heheheee., pa neznam ča napisat., ako vo pročita tvoja kuma?, biće svakakove pelde, tvoju NOVU ženicu neću dirat - spominjat.- ...

., evo, odma TE lipo molim da ovde ljudine ne zamaraš sa glupostima., jer sam TI sve lipo objasnil., e DA, ne laži u svezi kupovine traktorića tome!., moja preporuka TEBI!, bila je i ostala YANMAR!., ali?., ki TI je kriv kad se TI stalno navlačiš name!??? ... :rolfer: ... ., paše TI zelena boja, ma kakova ONA bila?, mislim NE, tamnija ili svitlija? ...

., sretno TI sa NOVIM strojem., čitamo - pišemo - čujemo - vidimo se ...

., aj Bog! ...

., p.s., ej!, daj metni još ku konkretnu sličicu svoga traktorića, ALI odma vidljivu!., a ne vako da moram zblokirat sav kompijuter dok mi otvori ovo tvoje keljenje??? ...
 
Posljednje uređivanje:

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Pozdrav svima. Evo i mene kod Vas na forum i nadam se da ćemo se ugodno družiti bolje nego se ja družim sa Grofom :madmana: Na nagovor Grofa :madmana::madmana::madmana: kupio sam tomu vinkovića 420. :madmana: Neznam tko je više lud on što me nagovorio ili ja što sam ga poslušao :rolleyess: Evo ja priznajem da sam ja veča budala jer šta možeš očekivati od čovjeka koji vadi krumpire u Lici? Možeš očekivati jedino krumpire i takav ja jedan krumpir sada imam u svojem dvorištu. Pošto sam ga odmah na početku na svojem prvom postu izvrijeđao ali nisam lagao nimalo sada ajmo ozbiljno.

Dakle kupio sam tomu vinkovića 420 iz 1984, sa servo volanom, frezom, utezima, jednobraznim plugom, transportnom košarom. Pored navedenog u dodatnoj opremi moj tomo ima luft na volanu, napuhnut akumulator, svinut roll bar noževe na frezi već pri kraju :madmana:

S obzirom da volim šarafiti, danas sam se uhvatio posla da malo sredim svojega tomu na što me Grof popljuvao preko telefona jer radim nedjeljom, a po njegovom svjetonadzoru rad nedjeljom je grijeh. Ali nije grijeh da se Grof upucava meni riječima: "Nema ljubavi do muške i da bi svoju ženu jedino samnom prevario" Koma, kud ja na njega naletim :madmana:

Sada pitanje svima vama ostalima koji ste normalniji od mene i mojeg kuma Grofa gdje ima kupiti kugla volana ili možda vi to drugačije zovete? Slika u prilogu: http://imageshack.us/photo/my-images/40/slika2le.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/577/slika1og.jpg/



Drugo pitanje kao što vidite na slici ja sam dvotonskom dizalicom pukušao malo popraviti/izravnati roll bar ali slabo mi je išlo. Nešto se ispravilo ali mislim da bez grijanja npr sa autogenim bocama (acetilen-kisik) mislim da neće biti pomoći mada i onda sumljam u uspijeh jer ću se natući cjevčine čekiem kao da mi je bivša punica.

http://imageshack.us/photo/my-images/560/slika3i.jpg/


Eto moja nova ekipo pomagaj jadan ja sam sasobom a potovo sa Grofom :)

Nadam se da ste se barem malo nasmijali.

Ugodnu nedjelju Vam želim

slika3i.jpg

Pozdrav Hrvoje,
Da si blizu Imotskog možda bi ti vridila informacija da imaju kugle za kupit, ali ovako, neznam. Ima toga za kupit, a za cijenu nisam siguran, prošle godine sam kupova kugle ali zaboravio sam cijenu.
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Pozdrav Hrvoje,
Da si blizu Imotskog možda bi ti vridila informacija da imaju kugle za kupit, ali ovako, neznam. Ima toga za kupit, a za cijenu nisam siguran, prošle godine sam kupova kugle ali zaboravio sam cijenu.

., lip TI pozdrav moj forumski prijatelju; sduspara!., moj kum sve zna!, jer sam mu ja već SVE rekal., ALI, ON voli bit u centru pažnje, pa eto, malo se zeka., naručit će lipo putem telefona iz Bjelovara jutra sve ča mu treba?., a već prekjutra će mu bit sve dostavljeno na kućni prag - adresu., tako DA, nima problema., a sve ostale sitnice dorade i preinake - izboljšanja., dogovoril je sa jednim VRH-VRHOVA majstorom!!! ... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., čekam slikice od moga žestokoga kuma; Hrvoje-35 i moga prijatelja; Ivan-a sa Krka od traktorića tome!!! ... - sa izboljšanjima i novitetima.- ...
 
Posljednje uređivanje:

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Pozdrav ekipi

Hmmmm, ajd to što me drugi ne kuže jer sam nov na forumu to mogu razumjeti ali ti Grofe, nakon 20 godina prijateljstva ti kažeš da volim bibi u centru pažnje hmmmmmmmm. Al ok, ako ti tako kažeš Grofe onda neka tako i bude. Ajmo sada dalje na bitnije stvari.

Da se ja drugim divnim forumašima predstavim. Imam 44 godine, živim u Koprivnici, podižem vočnjak na 2,5 ha. Prvenstveno mi on treba za košenje trave jer 2 ha trave treba pokositi. Čitao sam neke vaše komentare i jako mi se sviđa što jedan drugome nesebično izlazite u pomoć ukoliko se dogodi kakav problem. S obzirom na svoje znanje mogu Vam ponuditi pomoć-dati savjet ukoliko vam zatreba oko pleksiglass-a i drugih plastika, zatim imam doma rezać samoljepive folije tako ako kome zatreba kakva naljepnica možete me kontaktirati. Tako i tako uskoro planiram temeljito obnoviti svojega tomu te kada ga obnovim staviti ću sliku. Štose roll bara tiće obavezno radim novi roll bar ne zato jer se ovaj neda popraviti nego zato jer mislim da mogu napraviti bolji, točnije meni svrsishodniji sa metalnim krovom i bočnim stranicama od prozirne kamionske cerade koju po potrebi mogu zarolati da mi ne smeta.

Sadašnje stanje mojeg tome je zadovoljavajuće. Nisam kupio novi traktor tako da je normalno da moram napraviti neke popravake. Nije mi žao uložiti novaca i truda jer sam kupio traktor za sebe a ne za preprodaju. Samim time želim ga dovesti u bezprijekorno stanje, da kada mi god zatreba da mali pali i obavi šta treba. Nabitnije je da je on u osnovi korektan, ispravan a kugle i neke druge sitnice će se zamjeniti tako da tu nevidim neki preveliki problem.

Još jednom pozdrav svima

p.s. a ti Grofe pazi šta pišeš o meni :axe:
 
G

GROF

Guest
., TOČNO!, prijatelju i kume!.-

Hmmmm, ajd to što me drugi ne kuže jer sam nov na forumu to mogu razumjeti ali ti Grofe, nakon 20 godina prijateljstva ti kažeš da volim biti u centru pažnje hmmmmmmmm. Al ok, ako ti tako kažeš Grofe onda neka tako i bude. Ajmo sada dalje na bitnije stvari.

Još jednom pozdrav svima

p.s. a ti Grofe pazi šta pišeš o meni :axe:

., ja uvik pazim., heheheee, pogotovo kada su moje ljudine "zlatne mladeži" u pitanju! ... :prayer: ...
., ča TI misliš kume moj! DA nisi dobar?, a DA bi ja bil sa tobom dobar sve ve silne godine!., pa TI si zakon, TI si legenda! ...

., p.s., ej., kada još delaš sa naljepnicama., TREBA MI onda ona okrugla naljepnica graničnika - ograničenja brzina ča se ljepi na male traktoriće 20 km!???., si razumil., napravi nekoliko komadi i šalji! ...

., e DA., već sam TI rekal da napišeš par reči - crtic o sebi i svom, ALI pod NOVOM temom - pod naslovom; PREDTSTAVITE SE! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
pozz hrvoje 35 .... dobrodošao na forum i sretno ti sa novim strojem ... ak nije problem malo poslikaj pa stavi da i mi vidim tvog tomeka...pooz svima
 

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
., ja uvik pazim., heheheee, pogotovo kada su moje ljudine "zlatne mladeži" u pitanju! ... :prayer: ...
., ča TI misliš kume moj! DA nisi dobar?, a DA bi ja bil sa tobom dobar sve ve silne godine!., pa TI si zakon, TI si legenda! ...

., p.s., ej., kada još delaš sa naljepnicama., TREBA MI onda ona okrugla naljepnica graničnika - ograničenja brzina ča se ljepi na male traktoriće 20 km!???., si razumil., napravi nekoliko komadi i šalji! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Pa jel nekad bilo problema kada si ti Grofe u pitanju? Ha? Ali ja imam sad jednu molbu za tebe, moraš se strpiti neko vrijeme jer radim užurbanim tempom na pripreme zemlje jer ovih dana trebam početi saditi. Me kužiš? Ali ukoliko uleti koji kišni dan odmah radim naljepnice :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hrvoje-35 dobrodošao!
Ti si nabrojil samo 4 greške na traktoru i na svim priključcima koje si kupijo. A pored toga još se žališ da ne valja i da te Grof nagovorijo u tu lošu kupnju. :lol: Da ima samo one 4 greške to bi bila više nego odlična kupnja i trebal bi onda Grofa nositi po rukama jer se takva kupnja težko napravi. Tako da ne kukaj sad tu. :p

A nači češ ti još koju grešku i nadam se da če to bit samo koja sitnica. A normalno je da se posle tolikih godina rada traktoriča nakupi i koja greškica. To češ sve lako posredit i samo ti počni odmah jer sad imaš volje i još se nisi privikao nakoju neispravnost traktora.

Moj ti je savjet posloži kako si i sam rekao: u besprijekorno stanje. Zahvali kumu za dobru suradnju kod kupnje uz preporuku da ti pomogne kod nabavke djelova jer ima VIP veze u Bjelovaru pa mu se zato trebaš mal požurit sa tim naljepnicama da ga možeš ti onda isto užuriti kad zatrebaš. ;)

Aj sretno ti sa radovima u sređivanju strojčine Tome. :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh