• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
rucica za zmigavce, kratko-dugo svjetlo, i sirenu...(neke imaju i ablend)???
jeli pricate o ovoj rucici i ona kosta 100-200 kn ?

O toj se ručici radi za žmigavce, kratka i duga svijetla sirenu!
To mi je već nekako realnija cijena(100-200 kn) iako bih više volio da je 30-ak kn! hehehe! Hvala svima na odgovorima!
Jučer sam palio Tomu prvi put od 11. mjeseca i kresnuo je na zub! Mislio sam da će malo ipak duže vrtiti ali je upalio kao metak i bez imalo dima! :)
 
Posljednje uređivanje:

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
možda se varam za cijenu, ja sam to uzimao iz masive prije 2 ili 3 godine, ali i 100 kuna nije puno, sad sam u zabludi za onih 30 kn što sam rekao. uglavnom zvrcni i vidi, ako naručiš fakat ti brzo dođe, mislim da ide preko city expressa, ja sam lani na jesen uzimao filter ulja i goriva, s poštrinom 70 kuna.
također sam i ja neki dan upalio tomicu priv puta od 10 mjeseca, kako je sada snijeg kod nas malo otišao, ma nema greške, pali od prve. Pozdrav
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
ej ćelo pozdrav ma ja nebih nikad polovne cipale za tomaka sam novo ev ove na mojoj tomici su 10 godina i rahat a podrazumjeva se da su nove uzete

stari gume izgledaju dobre, ali brate kad bi bar stražnja svjetla napravio pa da traktor izgleda na traktor, meni ga žao ovakvog gledat, srce me boli
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
stari gume izgledaju dobre, ali brate kad bi bar stražnja svjetla napravio pa da traktor izgleda na traktor, meni ga žao ovakvog gledat, srce me boli

JEL SRCE TE BOLI DUSA SE SLAMA A,sredicemo i to sada kada malo otopli a da nevalja ovak ali et ...:partyman:
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
ma kažem ti, meni jednom samo napuklo stražnje svjetlo, odmah sam stavio novo, a od ljeta mi pregorilo prednje kratko lijevo svjetlo, nikako da kupim, a lud sam kad uplaim svjetla i ovo ne gori
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
koje je godište traktor i kolko radnih sati

Ljudi treba mi mala pomoć!
Da li netko zna koliko košta nova prikolica za tomu serije 7, pretpostavljam u tvornici Prima, gledao sam na naetu, ali ne mogu naći i kolika je nosivost?
Druga stvar, kad orem ili frezam njivu, neće mi svaki puta hidraulika podići, pa sam nadolio ulja u sistem, pošto ga je falilo i mislio da je problem riješen, međutim opet se ponavlja kad orem da neće podići plug. Može mi netko reći u čemu je stvar? Hvala!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

Ljudi treba mi mala pomoć!
Da li netko zna koliko košta nova prikolica za tomu serije 7, pretpostavljam u tvornici Prima, gledao sam na naetu, ali ne mogu naći i kolika je nosivost?
Druga stvar, kad orem ili frezam njivu, neće mi svaki puta hidraulika podići, pa sam nadolio ulja u sistem, pošto ga je falilo i mislio da je problem riješen, međutim opet se ponavlja kad orem da neće podići plug. Može mi netko reći u čemu je stvar? Hvala!

prikolica je 1.5t nosivost a cijenu neznam al se može saznat pozivom u primu al sutra a zašto neće da diže e to neznam jer ja imam 522 i kod mene jednom nije dizao jer je remen otpustio:partyman:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Ljudi treba mi mala pomoć!
Da li netko zna koliko košta nova prikolica za tomu serije 7, pretpostavljam u tvornici Prima, gledao sam na naetu, ali ne mogu naći i kolika je nosivost?
Druga stvar, kad orem ili frezam njivu, neće mi svaki puta hidraulika podići, pa sam nadolio ulja u sistem, pošto ga je falilo i mislio da je problem riješen, međutim opet se ponavlja kad orem da neće podići plug. Može mi netko reći u čemu je stvar? Hvala!

., prikolica u tvornici traktora PRIMA košta oko =15.000,00 kn.-
., /sa pdv-eom/., nosivosti tonu i pol, /1,5t/., u proizvodnji je oko 30 godin.-

., ako hidraulika slabo podiže priključna orudja ima jako puno razloga zbog čeka je tome tako?., ali, ja ću probat navest neke od mogući problema, to je; mala količina hidrauličnoga ulja, ulje staro ili pomješano sa vodom ili sa prljavštinom, previše ulja, utočeno krivo ulje; ili pregusto ili prerijetko, pumpa hidraulike vuče negdi zrak pa gubi podiznu moć - slini, pumpa pregrijana - pokvarena - potrošena., treba reparatura pumpe ili zamjeniti pumpu hidraulike, celinder hidraulike pušća ulje zbog potrošenih gumica - dihtunga pa usljed zagrijavanja ulja nema snage podić teret-priključak, razvodnik - ručica hidraulike potrošena pa propušća ulje - silu podizanja, ...
., jedna mala NAPOMENA!, zaboravil sam napisat., neznam o kojem modelu traktora tome je reč?., i dodajem još., ako ima pumpa hidraulike pogon - prijenos preko remena., treba remen dotegnuti ili ga zamjeniti sa novim!, novi orginal košta oko; =40,00 kn.- ...

., to je uglavnom to., lip pozdrav Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
koje je godište traktor i kolko radnih sati

pa 84 god a radni sati ima mnogo puno radi i kod mene je od 87 godine znaci sumu je izvlacio ,krec je vuko ,pjesak iz pjesćare ,ma nema sta nije radio on je preradzen sa svih strana a opet se neboji ni jednog ovog novog toaka vjeruj mi ovo su nepoderljive mashine crazy mashine samo na mjeri ulje i nafte i goni sam gas :rolfer:
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
a ev i njegove prikolice normalno nije orginal ona je za manje tomice i nosivost jo je 2 t a fabricke prave za 700 tipu nosivosti 2,5 t

a ovo je moja sa duplikatom a, ovo je bas orginal tomina
 

Prilozi

  • P1010460.jpg
    P1010460.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 272
  • P1010705.jpg
    P1010705.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 1,336

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
pa 84 god a radni sati ima mnogo puno radi i kod mene je od 87 godine znaci sumu je izvlacio ,krec je vuko ,pjesak iz pjesćare ,ma nema sta nije radio on je preradzen sa svih strana a opet se neboji ni jednog ovog novog toaka vjeruj mi ovo su nepoderljive mashine crazy mashine samo na mjeri ulje i nafte i goni sam gas :rolfer:

slažem se s tobom, mašime su nepoderive, samo pali i vozi, zahvalne su, a kada uliješ pun rezervar goriva, zaboraviš slijedeći puta kad si ga točio.
prikolica ti je dobra, to si sam radio ili? od čega je diferencijal? izgleda mi dobro
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Samire jedan savjet za tebe.
Prebaci gume, zadnje stavi napred... Gume treba prebacivat da se potroše jednako pa da se čuva getriba. Malo si več zakasnil sa tim poslom ali bolje ikad nego nikad.

Još da te pitam šta ti je to na rukavcu pozadi privijeno?
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
slažem se s tobom, mašime su nepoderive, samo pali i vozi, zahvalne su, a kada uliješ pun rezervar goriva, zaboraviš slijedeći puta kad si ga točio.
prikolica ti je dobra, to si sam radio ili? od čega je diferencijal? izgleda mi dobro

e ova moja prikolica je orginal tomina samo manjih ks a, sto se tice goriva radio sam bosh pumpu i stvarno zaboravim kad sa sipo gorivo:scratch

poz firemanpeter e ovo na desnom rukavcu jel a, to je samo bezvezni neki brzi spravljeni nosac za rotaciu :supz:
 
K

kele023

Guest
Evo i ja posle procitanih 1300 i nesto stranica dosao sam do moga tome.toma je 80 model tv 730.forum je fantastican i mnogo mi je pomogao prilikom izbora i kupovine traktora.
 

Prilozi

  • 2012-02-24 11.14.53.jpg
    2012-02-24 11.14.53.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 360
  • 2012-02-24 11.15.26.jpg
    2012-02-24 11.15.26.jpg
    85 KB · Pregleda: 229

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Iso ja danas frezat u polje i pofrezam cijelo polje idem prema izlazu lagano frezajuc i freza je opizdila u kamen-stijenu,i nista ja tsao vidio freza cijela natsavim dalje 3-4 metra i ispadne mi poluosovina od freze reklo bi se bas nemam sreče...molim savjet kako i sta napravit i najlakše popravit...Samo da se zna frezano je u sporima i sproj frezi!





 
M

mjic.micko

Guest
Iso ja danas frezat u polje i pofrezam cijelo polje idem prema izlazu lagano frezajuc i freza je opizdila u kamen-stijenu,i nista ja tsao vidio freza cijela natsavim dalje 3-4 metra i ispadne mi poluosovina od freze reklo bi se bas nemam sreče...molim savjet kako i sta napravit i najlakše popravit...Samo da se zna frezano je u sporima i sproj frezi!


E jebiga,problem je sto je ta osovina u jednom komadu zajedno sa tanjirastim zupcanikom,moras je svu raklopit,ako nemozes nac drugu da kupis onda neko ko dobro vari i da je vari na strugu zbog centriranja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

Evo i ja posle procitanih 1300 i nesto stranica dosao sam do moga tome.toma je 80 model tv 730.forum je fantastican i mnogo mi je pomogao prilikom izbora i kupovine traktora.

e kolega daj nam još informacija koliko si ga platio koliko sati ima itd:partyman:puno sreće sa novim strojem:drinkers:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh