• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
decki prilika
prodaje se TV 419
do lani nikada nije radio samo je koristio za voznju po selu dedek lani kupio frezu za njega i to je sve kaj ima od prikljucaka
 

Prilozi

  • Fotografija0761.jpg
    Fotografija0761.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 227

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
decki prilika
prodaje se TV 419
do lani nikada nije radio samo je koristio za voznju po selu dedek lani kupio frezu za njega i to je sve kaj ima od prikljucaka

Koliko love ? Ako ti je neugodno reci pred ljudima napisi u PP .
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
decki prilika
prodaje se TV 419
do lani nikada nije radio samo je koristio za voznju po selu dedek lani kupio frezu za njega i to je sve kaj ima od prikljucaka

ovo su mi dobre priče....nikad nije radio i slično....a sastavljen je od tri traktora.....
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
ovo su mi dobre priče....nikad nije radio i slično....a sastavljen je od tri traktora.....

ajde tomo ak ti tak dobro znas dojdi pa vidi pa znam kad sam mu i di isel po frezu i ko ga je vozio i za kaj je sluzio dedi
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
poz, društvo zanima me dal je netko od vas u skoro vrijeme kupovao raonik (lemeš) za 8 cola plug batuje,gdje ga ima i cjena,hvala
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
poz, društvo zanima me dal je netko od vas u skoro vrijeme kupovao raonik (lemeš) za 8 cola plug batuje,gdje ga ima i cjena,hvala

imas na auto sajmu u vž samo doneses lemes ako ga nema nearedi ti ga po uzorku staroga !
 
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Kao prvo da zahvalim na slikama za ralicu, samo mi je malo nejasno da li ima kakvih problema ako se konstrukcija naslanja na prirubnicu na rukavcima jer je ona koliko je meni poznato gusana pa možda postoji mogućnost njenog pucanja.
Pokušao sam na forumu da nađem i sve naljepnice za TV 420 ali nisam uspio. Ono što sam uspio naći je malog formata pa kad se povećaju to već nije ono što bih ja htio. Pa ako neko ima unaprijed zahvaljujem.
Proteklih dana se radilo i dalje na sastavljanju te je urađen i prvi start motora i moram reći da sam zadovoljan kako pali i radi ali nije još isproban u stvarnom poslu.
Nisam bio zadovoljan kako je bio naštelovan zadnji diferencijal (puno lufta između konusnog i tanjurastog) pa sam ponovo rastavio i našao da je neki "MAJSTOR" sve limove za regulaciju ubacio pod lijevi ležaj a ja sam ih sve prebacio pod desni i zadovoljan sam (nema lufta) a zupčanik se lagano okreće bez ikakvih sumnjivih zvukova. Moram još provjeriti da li je dobar zazor na diferencijalu sa rukavcima (nisam sve stigao večeras) Evo i slike.
33cxbx2.jpg


34ef5hz.jpg


Radapciger - izvlakać pravljen prošle zime specijalno za ove ležajeve i mali ležaj na konusnom zupčaniku.
Jesam se i ja stavio pisat ali bilo je posla dok se došlo do ovoga, moram napomenuti da od svega što sam ugradio nisu rastavljani jedino diferencijali boš pumpa i nije vađena radilica iz bloka motora, sve ostalo je kao na proizvodnoj traci. Dosta je i mene. Pozdrav svim forumašima.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pitanje

Riječ je o tv 731, znači lda 672
Ako bih skinuo glave dolje (trebao bih provjeriti koliko mi dizna viri iz glave te ujedino kompresijski prostor između glave i cilindra) ako je sve ok, da li mogu samo to vratiti nazad ili moram promeniti bakrene podloške ispod (pod uvjetom da uopće jesu bakrene ispod a ne prešpapir. Uostalom, pitanje koje bi moglo slijediti iz ovoga je da ako je krivo ovo dvoje naštelano da li bi to mogao biti uzrok konstantnog bijelog dima iz auspuha(već sam eliminirao bošpumpu i zrak u sustavu)
Još jedna stvar.
Štelam predubrizgavanje, skinuo sam jednu oprugicu s ventila iz bos pumpe, poceo pumpat na ac pumpi I okretat zamasnjak. E sad, dal gorivo mora u potpunosti prestati ici van iz bos pumpe kad se poklope strelica na zamasnjaku i one 2 točke na remenici ili tek tada treba polako prestajati isticati a potpuno stati negdje izmedju te 2 točke i gmt klipa (jedna točkica na remenici)?
Hmmmm, nadam se da ne pitam puno...
hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Riječ je o tv 731, znači lda 672
Ako bih skinuo glave dolje (trebao bih provjeriti koliko mi dizna viri iz glave te ujedino kompresijski prostor između glave i cilindra) ako je sve ok, da li mogu samo to vratiti nazad ili moram promeniti bakrene podloške ispod (pod uvjetom da uopće jesu bakrene ispod a ne prešpapir. Uostalom, pitanje koje bi moglo slijediti iz ovoga je da ako je krivo ovo dvoje naštelano da li bi to mogao biti uzrok konstantnog bijelog dima iz auspuha(već sam eliminirao bošpumpu i zrak u sustavu)
Još jedna stvar.
Štelam predubrizgavanje, skinuo sam jednu oprugicu s ventila iz bos pumpe, poceo pumpat na ac pumpi I okretat zamasnjak. E sad, dal gorivo mora u potpunosti prestati ici van iz bos pumpe kad se poklope strelica na zamasnjaku i one 2 točke na remenici ili tek tada treba polako prestajati isticati a potpuno stati negdje izmedju te 2 točke i gmt klipa (jedna točkica na remenici)?
Hmmmm, nadam se da ne pitam puno...
hvala unaprijed

Izmjeriti kompresioni prostor mozes i bez skidanja glave , skines diznu , zavuces kroz otvor zicu za lemljenje naravno deblju nego sto je prostor izmedju cela klipa i tijela glave i okrenes radilicu nekoliko puta , lagano izvuces zicu i izmjeris koliko je debela na mjestu gdje ju je klip spreso , vidis po papirima koliki taj prostor treba biti i to je to !
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710


evo ja sam radio za svoj

A evo i ove za naprijed ako treba



Što se tiče ralice moja je tako postavljena i za sad nije bilo nikakvih problema,naravno uz nosače koji su pričvršćeni na vijke od okvira haube
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto nekih posla koje sam obavijo na PE-18

Prvo na redu je bilo pranje jer je došao kod mene direktno iz šume:

20249556.jpg


Onda rastavljanje

20249557.jpg


20249558.jpg


Konusni- tanjurasti par u banani

20249559.jpg


20249560.jpg


Blok u banani- puklo sjedište ležaja

20249561.jpg


Uključni zupčanik, odslužen

20249568.jpg


Ide blok na varenje pa ga treba potpuno izprazniti

20249562.jpg


Majstor ga zavarijo kako treba

20249565.jpg


Novi konusni- tanjurasti par

20249569.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Novi uključni zupčanik

20249570.jpg


Mjenjač i dif najzad sastavljeni

20249571.jpg


Veliki Toma doveo zadnji kraj mališe PE-18 pa da se završi posao

20249572.jpg


20249573.jpg


Tako se onda još spojilo prednji i zadnji dio i mališa spreman za povratak u šumu. :)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ooooooo peter pa tebe čeka puno posla:partyman::partyman:

Posao več napravljen, mališa otišao kod vlastnika. To je bilo danas.
Onda ja posle toga radim oko kuče sa mom TV 731 i napravim pizd...riju :madmana::madmana::madmana:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh