• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Taj 1% se ne vidi u vožnji,toliko ti može nosit i sama istrošenost guma
Pogledaj to ovako,ako su ti na frezi gume 16 coli,a na prikolici 18 coli koliko ti se brže vrti kotač na frezi u odnosu na prikolicu i samim time i više troši,,ai neće biti stalno prikopčani nego ćeš frezu koristit i za druge stvari i samim time istrošit gume na frezi,pa će se ta razlika i povećat,ali zato se pogon koristi kad ti stvarno treba


Jedna druga stvar me zaintrigirala,gledao sam tvoje videe na you tubu i nije mi jasno kako ti se vrte svi lijevi kotači,a da desni miruju,kod mene to ide u križ,jedan lijevi i jedan desni i obrnuto,doduše imam 4x4,a ne 6x6:icon_confused:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Diži samo levo stran traktorja :D

Itak pogon čem uporabiti samo u šumski putova. Da pridem do alsvalta onda čem ga izklopiti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Meni radi u križ,jer bi onda bilo kad je traktor na nagibu onda bi jedna strana vrtila,a to se ne dešava
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,848
Ne radi ti u križ, vrte se samo oni rasterećeni.
A to kaj ti veliš da se vrte dva u križ... obrati pozornost na to da su to gotovo uvijek prednji lijevi i zadnji desni.
To ti je radi smjera vrtnje kardana u zglobu. Da digneš jednu stranu kak je BaTek, vrtili bi se svi na toj strani.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Nisam probao dizat,ali znam da zavrti u prazno jedino kad se freza "navije"kad prednji dio visi na jednu stranu,a zadnji u drugu i onda zavrte prednji lijevi i zadmji desni i obrnuto,ovisno koji su rasterećeni:(mm):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,036
Koliko goldoni 141 ima okretaja za pogon prikolice koji omjer je...danas sam gledo kod mene je 1:4 barem kako se meni čini, dal postoji mogućnost da se progonska prikolica od freze prepravi da pogon paše na 926, slican traktor ko batekov samo malo noviji, mislim da imaju isti omjer za pogonsku prikolicu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,036
Odnosno 1:4 ko i kod mene samo toliko precizno nisam mogo nabrojat
A traktor ima 7,5 okreta kardana na jedan krug kotaca...s time da su tu gume na traktoru 7,5x16 a na prikolici 5x15
Al cini mi se da se to nece dat upasat nikako...moram nac neko rijesenje da ovu frezu napravim upotrebljivom za normalne ljude a ne za nas zivotinje...dimenzijama odlicno odgovara za moju šumu dok ac i pogonska nebi bili tako dobri ni okretni..a za ac ni ne postoji tako uska pogonska...
Sta je sa onom tvojoj idejom o servu? Di je zapelo...nesto moram napravit tako da sam otvoren za sve opcije
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Evo popustio je posao pa kako sam obećao evo slikica
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]


viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]


viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]

viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Bane, nešto ti jih je uspijelo prikeljiti.

Sada sam oidi po dučanima, i provijeri, koji ti je tvome sličam. Možda kakav Zetorov, pa ti bi bilo sve povoljno onda. A malo može se i što spasati, da onda paše, ako malo fali. Jel si se razpitavao što oko original dijelova?

Nevijerojatno ,koliko polužja ima spodaj.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Će bit ča od tih slika.:(doh):

Nemoj toliko slik nabot, stavi jenu - dvi (dokle ne skužiš).
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Bane, nešto ti jih je uspijelo prikeljiti.

Sada sam oidi po dučanima, i provijeri, koji ti je tvome sličam. Možda kakav Zetorov, pa ti bi bilo sve povoljno onda. A malo može se i što spasati, da onda paše, ako malo fali. Jel si se razpitavao što oko original dijelova?

Nevijerojatno ,koliko polužja ima spodaj.

To polužje je zbog izvedbe šasije,mislim da im je bilo jeftinije da su odmah stavili cijevi spojili na ulje kako treba,vidio sam neke iste koje su to tvornički imale spojeno,a ima i ovakvih gdje to nije
To polužje daje dosta pojačava silu kočenja ,ali je izvedba u dobošu loša tako da sve to ne šljaka baš,da je bio ekscentar to bi kočilo samo tako,ispred je klasični ekscentar i to šljaka predobro,to se ustvari samo i koristi :icon_e_smile:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,071
Evo još par slikica sistema kočenja
66657842883803918971.jpg

31874918467018736458.jpg

09422843522068986651.jpg

70761930025940648468.jpg

Nije baš ušminkana za net,ali služi svrsi i više nego dobro
Hvala kolegi brgudu na pomoći
:icon_weed:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Slike su uspjele :(clap):.
Koliko vidim ručnu ima na prve kola a na zadnjima pištončine.
Ki motor je gori, kih dimenzija ja kasun i koliko driva more peljat?
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
bane1978

jedno molbu.

Možeš izbrojati okretaja kardana na 1 okretaj gume?
To mislim na prikolici.

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh