• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa uobičajno je da se anker ploča okreče ..ali obično i ne pašu rupe (hm) ..u svakom slučaju to je moja preporuka , pa si siguran
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Delaš račun bez oštara !
Forši da najprvo vidiš u kakoven su stanju pištončini (znutra), pa obda ako su dobri pensat napred.:(:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,070
Tako će i bit,samo san misli ako je ki forši već dela da zna od kega vozila pašeju:(sweat):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dal ima prednja osovina kočenje na tome Goldoniju?
Sumnjam, da je to transporter, koj je straga u pogonu, tako ti prednje kočnice pomogneju zakočiti i straga onim lošijim. A ti bi napravijo na sve 4 kotače kočnice?

Ak imaš straga napraveno kao imao auto ručno kočnico na dvije sajle, može malo ti pomogniti malo promijeniti samo vučenje sajla. Razšaraufaj doboše, sve ošmirglaj, buđire i sajle provijeri, ak su razčupane i uglavljaju u bodžiru, dobro maščem namaži, a gdje dođu obe sajle ukup, napravi novo polužje gdje možeš na njemu štelovati pritegnutost svake sajle zasebno tako, da se aktiviraju uvijek istovremeno sa istom snagom.

Inače, ak si u Istri, idi do Terpina Nova gorica sa jednim cilindrom, pa možda on če šta znati, koliko če koštati. Al koštat če. Nije to TV. TAljan malo je skuplji kod dijelova. A ak je straga unutra cilindar, ima na dijelu vozača i još jednog glavnog sa čašico za ulje? Ma uslikaj malo to. Zanima nas tehnika.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,070
Prednja osovina ima klasično kočenje sa ekcentrom
Zadnja osovina ima željezne šipke,a ne sajlu ima samoštelanje lijevog i desnog kotača kao na starim TV
Ispred nema rezervarić za ulje to sve treba stavit,
Treba stavit pumpu,cijevi i rezervar ulja
Neki su to imali tvornički složeno,a neki su imali kao kod mene,ali to nikad nije imalo jako kočenje malo pomogne,u kombinaciji sa prvim je ok,ali s obzirom da su zadnji doboši puno veći,želio bi i njih dovesti u funkciju
Budem poslikao,ali ću zamolit za pomoć pri postavljanju slika jer nisam još nikad stavljao slike:(blush):

To je bio model koji se mogao razdvojit kao motokultivator i spojit kao transporter,i kad ga razdvojiš onda je morao imat kočnice na prednjim kotačima
Nešto slično kao labinprogres 14 ks samo puno masivnije i jače jer je 18 ks
A čini mi se da su te prikolice radili više proizvodjača za goldoni,pa je svaki složio kako mu je bilo lakše(mislim na kočnice:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Retki su takovi tratorini, a i dosta stari tako da za nać originale kuse ja malo težlje. Iman je jenega takovega (pensan na izvedbu).

A ki motor je gori ?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,070
Ti imaš vjerojatno Export,tih je bilo više,a ovi su rijeđi,bili su modeli 518 i 521
Moj je 518 i ima lombardini motor lda 100 18 ks,a 521 su imali slanzi od 21 ks a izvedba je bila identična
Znam da je staro 30 a možda i 40 godina,ali dela ko švicarski sat,imala je tri generalne na motoru,i jedna ležaj na prednjoj lijevoj osovini je promjenjen,jabučice na volanu promjenjene ostalo nikad nije dirano,a navozila je tereta,praktički nepoderiv stroj:D:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,624
Moj ni Goldoni (ima svoju temu), pogledaj si malo ako te interesira.
Hmm 18 konji ! Će bit malo manje. Vjerojatno ima preko 40 let.

Stavi ki litrat.:icon_pray:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,070
Znam da su skupi dijelovi ,ali su i freze trajne,tako da dijelova skoro i ne treba
A ovo ću si probat složit od nekog auta ili nečeg sličnog,čim ulovim vremena:cool2:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,070
Onaj sa prve slike je Export
Sličan je ovome sa druge slike,samo moj ima svjetla u haubi i prikolica je drugačija,duža je i drugačije su kočnice,pedala
Radlil su dvije ili tri izvedbe istog modela,ali u biti je kao ovaj sa druge slike
Stavit ću slike,ali trenutno samu gužvi:biggrin:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav ekipa.

možda ima kdo za prodati felgove za goldoni universal 230 (možda samo srce felge).
Rabio bi 2 komada.

imam za prodaju felgo 18" i gume 7.50 r18


batekk@gmail.com

Sem iz Slovenije
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

kupio sam rabljeno pogonsko prikolico od Goldonija C59 u italiji.

Traktro universal 230 ima 16" kotač in prikolica 18" kotač.
Prvoj sem mislio da bi promenio samo kotače, onda sem kot kuče vidio da broj okretaja na traktorju i na prikolico so različni za 1 obrat kotača.

Traktor ima 1 obrat kotača 7,5 obrati kardana
Prikolica ima 1 obrat kotača cca 8 obrati kardana.
To sem onda izmerio, napravio crto na bubni i kardanu i vrtio.
10 obrati kotača i 69 obrtati kardana so crti poravnane.

onda malo računavo koliko put opravi 16" kotač ili 18" kotač.
Pogon pri prikolici je za 1% brzi.

Onda mi je kazao član "Krumpironja" kako napraviti test kako je sa pogonom.
Tekom vožnje potegni vani bolcen od prikolice, ako ide lagano je pogon prikolice i pogon traktorja OK.
Još snimak
https://www.youtube.com/watch?v=1MMjnw0ZWyc
 

Najnoviji postovi

Na vrh