• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
daleko od toga da je to losh traktor , nego odnos cijena-rezervni dijelovi-cijena rez. dijelova je brrrrrrrrrrrrr

traktori su dobri eh kako bi me zahebali da mi daju reklamni uzorak :lol:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
He he , imam i ja ali nesto stariji model traktorcica Goldoni 924 univerzal star nekih 35 godina i zadovoljan sam s njim u potpunosti.
Sto se tice cijene dijelova najskuplji su oni koje moras cesto kupovati ! :shock: jelda !!
 
S

skoren9

Guest
Imam ja goldonija CLUSTER 75,zglobni.Traktor ima 68 ks ,John Deere motor ,brzina 40km na sat,težak 1800kg.Nije kupljen kod leška nego u JAMATVA VRGORAC za 151000,00 kn (sa PDV) .Kod leška takav isti preko 20000,00 kn skuplji i treba čekati a ja platio i vozio.Prijevoz 3500 kn do Novog Marofa.Za njega imam plugove dvobrazne, freza i malčer.Širina može od 120-150. Moj je stavljen na širinu od 137 sa gumama 300/70/20.Evo par slika.
e5ace824.jpg

5ffe0573.jpg

75e56e8a.jpg

46eecabf.jpg

20d57ece.jpg
 
L

ladovina

Guest
ja imam STAR 70 već 4 godine,i ne znam pošto su dijelovi.3000 r.s.,mijenjaj ulje,tenkiraj i deri.motor je detroit diesel 3000 ccm bez turba i ostalih zajeb.nepoderiv stroj.inače,det.dies. radi motore i za Caterpilar,pa i to nešto znači. John deer je proizvodnju voć.-vinog. traktora prepustio Goldoni-u,tako da se u italiji komplet proizvode.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
ladovina kaže:
ja imam STAR 70 već 4 godine,i ne znam pošto su dijelovi.3000 r.s.,mijenjaj ulje,tenkiraj i deri.motor je detroit diesel 3000 ccm bez turba i ostalih zajeb.nepoderiv stroj.inače,det.dies. radi motore i za Caterpilar,pa i to nešto znači. John deer je proizvodnju voć.-vinog. traktora prepustio Goldoni-u,tako da se u italiji komplet proizvode.
To ti je motor VM, talijanski. Takve su građivali u Alfu Giuliu i 75, samo 2.4 litre. Vrti se 3000 rpm.
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
vm nije taljanski vec engleski,chelsea motori imaju jednu manu a to su im glave rado pucaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
imt5550 kaže:
vm nije taljanski vec engleski,chelsea motori imaju jednu manu a to su im glave rado pucaju
Ma nemoj mi reći? Kak znaš da je engleski, kad sam siguran da je talijanski???
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
imas pravo taljanski su
mislio sam da su engleski jer djelovi za chraslera su dolazili iz engleske
 
S

skoren9

Guest
Taj motor je uGOLDONIJU CLUSTER 75SN.
Red 2 Powertech ™ 4.024 Industrijski Diesel Engine
3e2c8765.jpg

JOHN DEERE 4024 2,4L POWERTech

. Inovativni sistemi za gorivo daju ovom 4-cilindarski, 2.4L motor ekonomičan i čist dizajn Gladak rad za niske vibracije i impresivnu nisku razinu buke karakteristike . Integracija komponente poboljšava uslugu i pouzdanost.



PERFORMANCE DATA
Rated Speed
Intermittent 66 hp (49.3 kW) @ 2800 rpm
Peak Power 66 hp (49 kW) @ 2800 rpm
Power Bulge % NA @ 2800 rpm
Peak Torque 163 lb-ft (221 N.m) @ 1600 rpm
Torque Rise % 31% @ 1600 rpm
GENERAL DATA
Bore x Stroke--in. (mm) 3.39 x 4.13 (86 x 105)
Compression Ratio 19.1:1
Aspiration Turbocharged
Length--in. (mm) 26.1 (662)
Width--in. (mm) 22.3 (566)
Height--in. (mm) 30.4 (772)
Weight, dry--lb (kg) 553 (251)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Traktor GOLDONI Star 70

Zar nisi ti to već pitao ?
ako je mažen i pažen moglo bi se reći da se tek razradio ;)
 
M

mslopar

Guest
Re: Traktor GOLDONI Star 70

puknuti kaže:
ako je mažen i pažen...
što to znači ovo, na što misliš?
Mislim za traktor koji je star 4 godine i ima 3500 sati, čini mi se puno i cijena - neznam, koliko takav motor može izdržati, to me zanima. Ako može 10000 sati bez problema, onda nije puno, ali ja sam amater pa pitam. Isto tako me zanima kolika je cijena za takav novi traktor ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Traktor GOLDONI Star 70

mslopar kaže:
puknuti kaže:
ako je mažen i pažen...
što to znači ovo, na što misliš?
.
Neki golfovi ne naprave ni 150 000 km ..a moj stric je napravio 250 000 i još su se kumovi,šogori i ostali koji su znali borili da ga kupe .
Cijene ne bi komentirao , svaka roba ima svoju cijenu i svoga kupca .
Cijene novog -goldoni leško , google- pa pitaj
 
M

mslopar

Guest
Re: Traktor GOLDONI Star 70

puknuti kaže:
Neki golfovi ne naprave ni 150 000 km ...
to jednostavno nije istina. imam jednu tricu doma, i svaki će proći 300kkm ako ne zaboraviš nadolijati ulje i tu i tamo ga promijeniti. a isto često idem za sarajevo, tamo hrpa taksista vozi golfove, to je nešto kako nacionalno vozilo tamo, a da ti ne pričam o kilometer brojaču.....začudio bi se, nego ajde da se mi vratimo na traktore. da li tako nešto ili tuber 40, to je pitanje. prednost ovoga je što je goldoni 70KS, tuber bi za te novce bio novi, ali 40KS, malo lakši, pitanje kako radi 4x4 pogon na njemu jer je lakši...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ovaj post piše netko drugi vec bi reagiroa na naćin da velim kako mlati praznu slamu .

Pitanje je jel tebi treba traktor za šminkanje , posao , oranje , vinogradar , ili samo da potrošiš novce .
Za mene je ovo vinogradarski traktor , umjereno brdovite terene..puca od snage , nije težak ..velika putna brzina itd.
To definitivno nije traktor na kojeg ugraditi utovarivač , ph ..zakopčati cisternu od 3000 litara , za forsirano oranje .. bla,bla,bla .
I ako se koristi za ova kaj sam ogre napisao ..pa je 70 KS izvlacio iz njega samo 300 od ovih 3000 sati onda je njemu garantirano 100 00..osim ako ga nisu radili kinezi
 
M

mslopar

Guest
a što znači ako su ih radili Kinezi, koliko je to lošije, recimo u postocima?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pročitaj post ove o kineskim traktorima pa zaključi sam , nejdu meni postoci :oops:
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194







pozdrav forumaši.,evo,bila je prezantacija traktora goldoni.Bogami skupi


od 14-30 000 eura.Ko voli nek izvoli
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
uuuuuuu , dobri su ali mnogo para , a cijene dijelova da se onesvijestis :shock:
 
S

skoren9

Guest
Koji dijelovi su skupi.Tu se ne mijenjaju dijelovi svaku godinu nego samo ulje i filter.
 

Najnoviji postovi

Na vrh