• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
jedan moj poznanik je imao goldonija 50tak konja i prodao ga je zbog cijene rezervnih dijelova
on ga je kupio novog i za vrijeem boravka kod njega crkao motor (skroz) i skrunio prednju vucu (skroz) kako god se on sracunao nije mu se isplatilo popravljati nego da takvog prodao za neke sitne novce

da napomenem covjek se sasvim normalno ophodi prema masinama (nije siledzija kao ja) i uz ovaj traktor je imao i IMT 539 i URSUS i na njima nije imao nikakvih kolateralnih kvarova , pa cak da je i imao sve se to rijesi za PUNOOOOO manje para nego za talijana :scratch
ne poredim ove traktore nego sam onavodim primjer da ih isti covjek tjera
 
T

Todi

Guest
Pozdrav.
Strojevi su opaki, a kaj se tiće cijene dijelova, moje mišljenje je da onaj ko ima novaca to kupit ima novca i za održavanje.
 
L

ladovina

Guest
vidićemo u subotu,dolazi mi serviser,biće cijene iz prve ruke! inače,pet godina star,3300 r.s.,dosad samo mijenjano ulje i filteri (najčešće goriva!)
 
S

skoren9

Guest
Evo par slika mog goldonija sa frezom.
331355b6.jpg

25119776.jpg

47d379f2.jpg

75822366.jpg
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kad se mora nitko te ne pita. Ja na svome traktoru imam kabinu, ali ljeti na +35 treba izaći sijeno prevrnuti nije mi svejedno. Normalno kako je stariji traktor nema ni ventilacije a o klimi se može samo sanjati. Zato sam ugradio ventilator iz auta i stavio ga ispred sebe. Rashlađuje odlično, još mi je naštiman samo na 1. brzini, na drugu ga ne smijem ni prebaciti bojim se da me iz kabine ne izduva. :mrgreen:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
puknuti kaže:
Tko je normalan po jakom suncu na polju bez kabine 8)

Ljudi rade u svakakvim uvjetima pa nažalost i takvim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Bosonoga kaže:
. Zato sam ugradio ventilator iz auta i stavio ga ispred sebe. Rashlađuje odlično, još mi je naštiman samo na 1. brzini, na drugu ga ne smijem ni prebaciti bojim se da me iz kabine ne izduva. :mrgreen:
Izduval bu on tebi i oči i glavu a onda te bumo zvali Gologlavi :lol:
 
S

skoren9

Guest
Vidi se i po jakom suncu.Što se tiče radova po suncu,bolje raditi bez kabine nego s kabinom bez ventilatora ili klime.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
muhanicar kaže:
Bosonoga kaže:
. Zato sam ugradio ventilator iz auta i stavio ga ispred sebe. Rashlađuje odlično, još mi je naštiman samo na 1. brzini, na drugu ga ne smijem ni prebaciti bojim se da me iz kabine ne izduva. :mrgreen:
Izduval bu on tebi i oči i glavu a onda te bumo zvali Gologlavi :lol:
Dobro malo šale nije na odmet. Sad da se vratimo na temu, ovi mi se traktori jako sviđaju, pogotovo onaj model na prvoj slici na prethodnoj stranici. Mogao bi zadovoljiti sve moje potrebe, čini mi se idealan za brda a meni takvo nešto treba. Još samo da mi je dobiti na lotu da ga kupim.
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
seljačić kaže:
o kojem se priključku radi sa prve slike?
na jednoj je dvobrazni plug sa pomakom lijevo-desno.
na drugoj neki lopatar,a na kraju naki kopač za kopanje uz loze npr..sa hidraulučkim pomakom.kada neka grana takne lozu hidraulika ga pomakne,dobra stvar za leđa :lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nisam još to vidio do sad.

kako radi ovaj lopatar? jel čemu? koja snaga traktora je potrebna.

ni onaj plug sa pomakom nije loš
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
seljačić kaže:
nisam još to vidio do sad.

kako radi ovaj lopatar? jel čemu? koja snaga traktora je potrebna.

ni onaj plug sa pomakom nije loš
ja sam isto prvi put to čudo vidi u radu ali mi se čini da to ne vridi kurcu.,ma ni plug ni dela kako treba
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a mislio sam da je plug dobar jer oranje po baštama uz žicu to bi bio hit.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mando kaže:
seljačić kaže:
nisam još to vidio do sad.

kako radi ovaj lopatar? jel čemu? koja snaga traktora je potrebna.

ni onaj plug sa pomakom nije loš
ja sam isto prvi put to čudo vidi u radu ali mi se čini da to ne vridi kurcu.,ma ni plug ni dela kako treba


kad je ta prezentacija bila?
to je slikano u Cerovlju puli petlju za na ipsilon?

ja san čer bija na Vinistrji u Poreču pa sam se malo raspita o cijenama
hm... ako mi je dobro reka ovaj Star 50 (49KS) dojde oko 130 000kn sa pdvom
bi tribalo viti ca ti trahtor more
meni izgleda dosta dobro a i bolje je kvalitete od jenega IMT-a 549 DV koi dojde sa kabinom nekih (128 000) a bez kabine ni ima u cijeniku reka je da bi bilo 6 000kn manje (ne vijerujem da je cijena kabine samo 6 000 kuna!)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a ca se tice pluga mislim da je sistem dobar neznan u cemu bi bija problem jedino mozda u cijeni oko 3 000 eura
to su dobre stvari ki ima puno ulik za prid zimu odvorati ne moras one stare pluge od Lakoviča premistati sa klinom

iako sam govoria sa sinom od Mladena za 12 000kn ti slozi trobrazne diške sa pomakom na hidrauliku mislim da je cijena ok a i diški su mu dobri imam one manje prve ca je dela i su super samo nema pomaka
 

Najnoviji postovi

Na vrh