• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šteta za mjenjač. 4 grupe po 3 brzine nisu, po mojem mišljenju, najsretnije rješenje. :icon_e_sad:
Ali neka dobro služi bez kvarova.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ak se vrti ne prednjem delu, ovo je loše, jer čim više treba da bude fiksno sa dijelom gdje sjedi vozač!, al mi se čini, da bude sve drugo bolje.!
Vidiš, da novi modeli AC-ja su selili i armaturko, da se kreče sa zadnjim dijelom. Al onaj ima i volan ne prednjem. Ovo ni ok. Al drugo, čini se meni, da bude!! zadovoljni budete!. Imam povijerenje u to firmo.

Virojatno ima dvije ručke. Jedna sa 4 brzinami, al na drugi reduktor sa 3 hodima naprijed i jednim nazad. To je 12+4 za mene...
Zadovoljivo i super!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Na ac je 8+4 i meni zadovoljava, ovdje imam 12 sa manjim razmakom brzina valjda cu si nac odgovarajucu heh, ma naviknut cu se lako za volan hehe, do sada sam radio sa starim 926 ovaj je premija za njega hehe, dvije rucke su jedna sa 4 reduktora i jedna sa 1,2,3+ rikverc ..jedino su obratno smjestene nego na mome bit ce zanimljivo kada se zajeb pa krivu idem saltat
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
"jedna sa 4 reduktora i jedna sa 1,2,3+ rikverc "
VEče gluposti nisam nikad slišao.
Nešto tako imao je Fendt 70ks, 80 godin izrade mi se čini.3 ručke. Brzine 3+rikverc,druga ročka reduktor 2 poziciji i treča ročka mehanska polovička.Znači 12+4
Dal ima sinhrone?Šalta na dole na pola gasa bez kuplanja?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Nisam jos vozio po cesti kad budem cu probat al pise da ima sinhrone,i to je bolje od moga moj nema, al neke detaljnije komentare cu moc rec tek nakon probe, druge godine hehe sad je osto samo gnoj bacit, treba vidit kako ce bit radit sa atmizerom i frezom
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ne trebaš ništa pokušavati Krompi- išao bude ko metak. hehe.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

Dolgo časa je trajalo da malo napišem moj kupovino goldonija universal 230.

Prodao po djelovima Tomo vinkovič 418 i kupio Goldoni universal 230 l1978 (gledao i TV serije 73*) na priporuku člana KRUMPIRONJA kupio goldonija.
kupio za 2900€ i dobio ralico za snjeg

22558013.jpg

22558014.jpg


Motor se mi je čudno zdeo samo sem ga obče kupio, sam kad stavio altenator i servo pumpo mi nije više upalio.... motor onda išao na generalko.........

Goldoni Universal ima više prostora pri motorjuu nego TV samo TV imam više prostor pri zadnjem menjaču.

Stavio altenator (kia pride) i servo volan od mercedes W123 to mi je ostalo od TV 418

22614233.jpg

22614239.jpg


Stavio nova svetla stikala za smerokaze (da imam sada stop i smerokaze) trikut, novu elektro instalacijo, itd....
22558105.jpg

22558107.jpg


original
22558017.jpg


posle
22614287.jpg


22614328.jpg


stop stikalo
22614331.jpg
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
I hidravlika

original hidravlika
22614250.jpg


posle kiper ventil
22614253.jpg


Kočnice ventil
22614266.jpg

22614242.jpg


Priklop za kočnice od prikolice
22614269.jpg



hidravlične ručke
22614247.jpg

22614248.jpg

22614249.jpg


nožni gas
22614378.jpg

22614371.jpg

http://s5.mojalbum.com/10819035_17952814_22614365/goldoni-universal-230-nozni-
[img]
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ja sam upoznat sa tvojim radom hehe ali svaka cast, sredi si ga do kraja hehe jos farba i ostaje samo da radiš sa njime ;) ako bude sreće dođe i pogonska hehehe
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
BaTek, super si ga sredil. Sad pozovi prijašnjeg vlasnika. Moral se buš jako potruditi da ga uvjeriš da je to bil njegov traktor.

Zakaj su utegi završili na prednjim kotačima, a imaš prednji utovarivač?
Jel buš kod korištenja utovarivača opteretil zadnju hidrauliku, a utegi na prednjim kotačima ti trebaju za vuču prikolice?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ivanhoo, isto sam ga ja pitao,jer mu po mome ni ne trebajo utegovi spredaj.

Ak bi bilo po mome, straga bi uradijo od vani 50 i unutra 25, kao je imao kod TV418, al od spredaj ništa. Al odluka nek bude zadnja njegova-svak zna najbolje zasebe...Da mu previše ne solimo pameti hehe.

Neznam ni, što če kačiti na hidro spojke straga i što je ona spojka plave boje čisto od spodaj. POšto je kazao, da je na ljevome blatobranu spojka za kočenje prikolice...
Pa valda nije plava spojka za strujo?. Ne vidi se dobro. A izgleda da je.

Ivanhoo, možda bi ga mu htijo kupiti nazad. Čuo sam ja takvo pričo na SLO forumu. Prodao lik traktor poznaniku, pa on ga sredijo, a vidi ti vraga jako dobro. Prijašnji vlastnik to vidi, pa odmah ga pita, ak ga prodaje njemu nazad...hehe
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
4 ručke su na razvodniku. Znači, to su jednosmjerni ventili za 2 žuta i 2 crvena priključka. Priključak za kočnicu je na lijevoj strani. Ostaje kiper ventil. Ili je on izveden preko jedne od 4 ručke? Ako nije, onda je plavi priključak za kiper ventil. Malo mi je nelogično postaviti elektro priključak ispod hidrauličnih ih kojih uvijek kod odspajanja kapne pokoja kap ulja.

Mislim da stari vlasnik ne bi mogel platiti punu cijenu. Puno je BaTek uložil, novaca i svojeg znanja i truda.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Pune cene nikad ne dobiješ nazad da. Al normalno, da je veča nego je model bez opreme.

Hja sve što je izpod spojk hidravlike je masno ko loj. Prijatelj ima tako riješeno mazanje kuke za prikolico na Štoretu, al ja španer desne ruke podiznog mehanizma hidravlike hehe. Ide za štelovati jako rado uvijek, bilo što radim.

Žuta i crvena ručka jesu za dvoradne cilindare krmiliti i idu na stražnje spojke. MOžda ima koja od tih dvih funkcijo kiper. No možda ču on sam objasniti kad bude imao vrijeme.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
ekola.

utega na prednjih kotačima.

Original goldini ima na zadnjih kotačama po 30 kg utega

kad sam prodajao TV 418 (kompletan) sam kazao da nečem dobiti 150€ više ako ga prodajam sa utegama na kotačima. tako da sam skinio i onda probao ili mi paše na goldonija. Utegi so pasali i tako je ostalo do danas, još nisem jih skinio dole.

Jedan krak konstrukcije od utovorača ima 30 kg, tako da nečem upotrebivati utega na sprednjima kotačima.

Doza za priklop prikolice je iza sedala

[
22830395.jpg


Hidravlika

4 ručke komande imam još od TV.
i kad sam kupio traktor sam znao da čem staviti utovorač na njega. tako da imamo u planu sledeče:

2 komandi za utovorač
2 komandi za zadnji trap

E sada imam utovorač na jostik (original ventil) tako da 2 komanda nečem upotrebivati.

taj ventil imam za 2 smerno komando cilindra.
(rumena je A1 i A2)
(crvena je B1 i B2)

22830392.jpg


rumena spojki priključak za 1 ručka
crvena spojki priključak za 2 ručka
plava kiper ventil (upotrebavam original venti)
zelena hidravlični pritisak, ako čem opet napraviti hidravlično komando za šumsko vitlo ili slično

s pomočjo ove ručke izbiram ali upravljam zadnjo hidravliko ili kiper ventil.
22830394.jpg


tukaj pa izbiram kamo ide hidravlični pritisak ili razvodnik ili na spojku
22614242.jpg
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
PA da bi se moglo napraviti ovako: Oriđi ventil izbaciti dole, pa upotrebivati samo tvoga (blok ventil). Na njega (3 neupotrebivano ručko)vezao bi hidravlične podizne ruke hidravlike, trebalo bi , da ima plivajučo opcijo. A četvrtoga uzmeš za kiper ventil. Jedno cijev od ove četvrte ručke zapelješ samo na povratni vod. Tako sam kod kuče po mome možeš napraviti kiper ventil. AKd spuštaš sanduk kiperice dole, postoječa cev itak pušta ulje u rezervoar, al ulje na drugom priključku ide na onome kod kuče napravenom "baypasu". No to pričam na pamet, pa neznam, dal je to izvedljivo...

Niti neznam, ak može jednoradni cilindar plivati na komandi za dvoradni cilindar sa plivajučo opcijo(da bi ovaj blok upravljao sa hidravličko podizno stražnjo napravo). Inače kazano-dvoradni miješa ulje sa jednog prekata cilindra u drugog. A kamo dava ulje jednoradni na takvi komandi??LP
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Plivajući nije isto ko i dvoradni s preljevom, jer plivajući ne remeti protok ulja k drugima, dok dvoradni s preljevom zatvara protok ulja za ostale.

Nego, neznam čemu drugi preklopnik, ovaj za usmjeravanje ulja na unutarnju hidrauliku i razvodnik. Za to služi razvodnik koji ima PB (tlačni izlaz), pa se unutarnja hidraulika spaja na njega kao zadnja u seriji. Tak je na svim traktorima s otvorenim krugom (open center).
 

Najnoviji postovi

Na vrh