• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali netko zna koja je razlika između serje "Energi" i serje "Star"
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
a navodno su Star serija baš voćarsko-vinogradarski, a Energy je gabaritno nešto jači pa može i za klasičnu poljoprivredu...bar su tak objasnili pred tri godine kad je moj kum uzeo Star 3070...makar to je reko Leško, a o njemu netreba više niš govorit...:madmana:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Darijus, kak je ta priča z Leškom završila?
Čini mi se da sam s tobom diskutiral prije par godina o kupovini od njega (jesi li ti imal prije drugi nadimak na forumu)?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
srećom, nakon 7 mjeseci po uplati dva traktora 3070 su isti i isporučeni, samo što je trebalo potegnuti do Alfreda i stisnuti sve skupa...
inače i dan danas je ostao dužan utege i brza kopčanja za traktore, al kaj ćeš...
a ono drugo...da, bio drugi nick al se šundral...:finga:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=f4-4W91uoUo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Evo slikica Goldonija koji mi se jako sviđa :)

003agx.jpg

tako je ti znaš,kakav neka izgleda traktor.Ako bi imao 19ooo eur i kupovao vočarski traktor,onda bi bio upravo ovaj i ni jedan drugi. no jer toliko nisam imao in htio imato vočarskog malenog,pa sam za pola manje novaca kupio 5400 AC-ja:?
 
S

signo

Guest
I ajde sam malo rezimiraj , koliko poluosovina , koliko zubčanika , koliko ključeva , ležajeva , piksi, sredina , volana do sada?
Naspram godina koliko radiš s njime.
Nije ovo Tomo Vinković, ovom traktoru se te stvari ne dešavaju, virovali ili ne!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne to su traktori od moje firme ZGP.
13Kom 2 veča i 11 manjih.
SVI IMAJU grijanje kabine servo volan i prednji pogon uz izvode napred i nazad za hidrauliku,i nema nekih problema,zadovoljni smo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koji su to modeli, koje godište, koliko odrađenih sati, kakvi kvarovi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam oznaku modela,samo da su svi dizeli sa dva klipa i dva da tri klipa.
Nemaju puno sati jer rade samo 3mj po zimi,moj ima 5000rs i 2002god.
Od kvarova nešto na hidraulici i pumpi,drugo potrošni materijal i varenja ralica,zbog rubnjaka i šahtova.
E da grijanje kabine im često šteka ili ne radi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
Mislil sam da su manji boxteri a veći asteri. Ali na specifikaciji za boxtera piše da ima 3 cilindra.
Inače aster je traktor koji po mojem mišljenju ima za tu kategoriju najbolji raspored brzina u 12+12 getribi.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
IVANHU da nešto dodam tvome komentaru-svaki,koji ima 12+12 ima dobar razpored brzina,jer u toj ponudbi brzin uvijek pronađeš brzino,koju poželiš vjeruj.

o dobrome razporedu brzin možemo pričati,tad,kad traktor ide 30 na sat,a ima manje od 8 brzina naprijed i 3 nazad.Tada če tvornica trebat dobro ocenit koja brzina na kome području!.Znaš ti virojatno sam pričo o mome Ferarriju,koji imao 7+3 mjenjač,sa 2 brzinama istog i jednu veliku rupu uzmeđu!.Takav model je možda od Goldonija EURO,da ima malo brzina,ali kupac treba da se odluči,dali mu je ovo dovoljno ili ne!inače šta češ radit sa njim!.

Vozio sam mjenjač 12+12(sa dual powerom i jednog bez!) sa končno brzino 40 na sat.Inače razpon brzin je među 0 i 40. Ali i na običnom mjenjaču bez powera pronađeš brzino koju ti se zatreba!bez brige.

Moj traktor sa 8+4 ima u moje mišlenje za moje potrebe malo rupu među 1 i 2 brzo možda malo preveliko,ali dobro.Navikneš se,ali...
Sve tvornice obavezno imajo u območju brzine od 6-7,5 barem jednu brzinu,jer ova brzina ti je jako potrebna za rad.A važno je poslje toga,koja joj je odmah za njoj veča po hitrosti.
Za uspoređivanje:
AC(8+4):6,69-9,05
TV(6+3)18KS:6,67-12,2
TV(6+3)30KS:7,14-13,06
EURO GOLDONI(6+3):6,3-13,2
Zetor(10+10):6,55-7,73
Zetor(10+2):6,3-9,6
IMT542(10+2):6-7,52-8,67
Štore(6+2):govorim na sjećanje,ne pronađem podataka:7,5-11,5

Evo ovo ti kaže,da manje što je prenosnih omjera i brži je traktor,veče su rupe među brzinama.
Pozdrav!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Reider,
zahvaljujem na podacima.
Da ne odemo u off, ako imaš kpt. podatke za Zetore (10+2), može u temi o Zetorima ili na pp.
lp
 
S

sasodavidovski

Guest
zdravo,
ja samo sto sam kupio Goldoni 14 ali je pokvaren menjac.Dali moze neko da mi pomogne kako da rastavim menjac i deferencijal i gde mogu da nadzem delove ? Hvala unapred,Pozdrav
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Traktor za vinograde, zamjena za goldonija 926 polovni ali ocuvan ko nov
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 164

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dal je onaj, od kojeg sam gledao tada onaj Goldoni sa tobom i Perotom mijenjao traktor?

Pa napiši kakve podatke o njemu. Pač što znaš...
Nije mi jasno, gdje se okreta,jer ima volan i armaturko ugrađeno u haubo? Ili naopako vidim?.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
ti si sjedio na starom 926 ovo je njegova zamjena, jos neznamo sta cemo sa starim dal prodat ili pustit pa ako zatreba... Volan se vrti sa prednjim djelim nije ko AC, dosta sličnosti ko moj ovaj je noviji 2006 godiste 12+4 mjenjac 540 i 540e 48 ks i 1650kg bez otegova, ja sam zadovoljan ove dane ce se bacat gnoj pa cu vidit kako se ponasa u radu, nadam se bolje od moga AC-a hehe
 

Najnoviji postovi

Na vrh