• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GOLDONI

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Novija verzija batekovog, brzine kao i kod svih goldonija 3 brzine 3 reduktora, dve brzine kardana.Motor Lombardini 914, 33 ks nije motor od tv-a
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bravo. Ma, Goldoniji su zakon za specijalne namjene. (y) :ppozdrav:
Koje su prednosti i nedostaci špartanja u odnosu na frezanje?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Prednosti su brzina obrade,i ako ideš dosta blizu loza izmješa zemlju i travu dok je sitna i uništi korov djelomično i između redova,a nedostatak,ako se tako može nazvati,je ako je tlo dosta vlažno onda radi velike grude zemlje i ako je na uzbrdici treba veća vučna sila
A frezanje bolje usitni zemlju,ne treba vučna sila,ali ostaje trava ispod loza i treba tri puta više vremena
Ja na proljeće frezam jedamput,a ostalo je sve špartanje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa recimo da je to međuobrada, ako su uvjeti i ako nema trave onda je super, ovdje je bilo vec previse trave i štopalo se, druga mjesta su mi čista trava je taman krenula, prođem jednom i recimo da odgodim frezanje za 10-15 dana...međuobrada između frezanja, kod mene bez frezanja nećeš rijesit travu, ja sve frezam 2-3 puta godišnje ovisi o kiši, ali kod menei frezanje ide brzo, jak traktor uska freza tako da ne traje puno duže
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni je kod frezanja problem ako idem prebrzo. Ne zreže drač, samo ga zagrne.
Možda bi trebal frezu okrenuti kontra da se vrti kak malčer. :unsure: o_O Onda bi u plitkom prolazu 5-7 cm mogel ići dosta brže, odnosno koliko traktor može vući.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Krompi, dal to ima hidravlički volan i dal možda ak ga nema razmišljate o njome?.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
79C4E715-A053-498F-A451-B6AA84C0C5A9.jpeg 489DACCB-72C2-494E-92D7-98D5655852AD.jpeg 12311502-8A2A-4D95-969C-4FEBBC149F3C.jpeg
Za kultivator zemlja mora bit praktički čista znači travica 5-10cm max max...onda to ide lijepo ima učinka jer se ne štopa, sve preko toga ne valja...tu se vidi
Iwanho bit ce da je do freze, neću reć loša ali vjerujem da ne spada u neke ozbiljne mašine, ja sam o svojoj već puno pričo i zbilja sam zadovoljan, brzina je oko 6kmh i meni je taman da stignem pazit jer idem do samoga trsa, di ona prođe ovisno o uvjetima korov ne raste i do mjesec dana.
ZJ ali sa takvim frezama ne možeš brzo ic, barem neka moja logika.
Reider ima original servo bez toga nebi bio kupljen heh
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Krumpironja
Točno je to što si napisao za travu,ali mi se čini,barem ovako na slici da imaš malo previše opruga na špartaču,zato se i dešava da nabire travu,jer je protok zemlje slabiji,ja imam šira radna tijela i manje opruga,na 1,7 m širine imam 7 opruga
Da se razumijemo Špartač nije za veliku travu jer bi se i moj vjerojatno u velikoj travi štopao,kao što si napisao najbolje ide kad je trava manja
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Tu je 9 na 120, da je manje nebi valjalo jer se ne pokrivaju a neni nije bitna dubina nego da se prvih 5 cm raskopa i poništi trava, ako trava preraste ide freza ako stignem dok je mala idem sa kultivatorom, ja ne znam kakav efekt imaš od 7 komada na 1,7m širine
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ima efekt jer su radna tijela široka,a opruga je malo,pa je puno veći protok zemlje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Radio sam prije sa kultivatorom od 5 radnih tijela jača izvedba onaj sa federima na vrhu i nije mi se pokazo dobar ko ovaj za raskopat travu
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa je i ja uvijek frezam, ali ovo je bila prilika da odgodim frezanje jer mi je još malo rano a nakon dugo je pala kiša i trava je krenula...frezat cu pocetkom 7 i još jednom pocetkom 8 i prije berbe prođem sa malčerom.
Tako to ide kod mene
 

Najnoviji postovi

Na vrh