• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
kako da ima 2 lera na lijevoj,jer na jednom"leru"ima prva brzina naprijed i to ovako ide:
2
1
2r
ler
1r

Sad sam tek vidio da su kod tebe okrenute ručke u smjeru za frezanje...znači kod tebe je sad raspored ovakav: Na lijevoj ručici ti je krajnji gornji položaj uključivanje freze,ler pa treća,a na desnoj ti ide odozgo prema dole rikverc(u ovom slučaju tebi naprijed) ler, druga,ler,prva
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
zašto ja onda imam na jednom"leru"prvu za frezanje?

Jer ti je to prva i jedina...zato što je to kad se ručke okrenu u pravom smjeru rikverc....u ovom položaju imaš samo tu jednu brzinu za naprijed
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
290
po tebi,ja imao 1 brzinu za frezanje,a 2 za košenje i 1 za transport,a ja imam 2 za frezanje,2 za košenje i 1 za transport.pa meni je onda još bolje! :icon_pidu:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,426
Kad ti je balanca u toj poziciji imaš tri rikverca i jednu napred,a kad je okreneš za 180 se brzine zamjene.Pogon priključaka radi u 1 i 2 i u r.U treči ne može jer je na istoj ručki.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Reći ću ti samo da smo takav motokultivator imali preko 20 godina....a očito ti ovo što ja i kolega abarth pišemo ne predstavlja ništa
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
290
kad mi je na tom leru,tj."prvoj",stalno nešto zuji,pa da ne postoji mogućnost da je zubčanik od "druge"preblizu tom leru,pa kad malo poguram ručku naprijed, onda mi hvata"drugu"? :icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti rece i da ti iskace iz jedne brzine , sad zuji. otvori taj menjac i vidi sta se desava dok se jos nesto neskrsi u njemu.ili ima lufta u snopovima pa seta ili birac razjeden ili neki zupcanik
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Pozdrav svim forumašima! molim vas gdje se na muti gorenje ispušta ulje iz getribe, kakvo ide ulje i koliko ga mora bit količinski. Zahvaljujem na odgovoru
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav svim forumašima! molim vas gdje se na muti gorenje ispušta ulje iz getribe, kakvo ide ulje i koliko ga mora bit količinski. Zahvaljujem na odgovoru

čep,sa donje strane mjenjača - Hipenol,a za količinu služi šipka,ali mislim da je negjde oko 1.8-2 litre
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
čep,sa donje strane mjenjača - Hipenol,a za količinu služi šipka,ali mislim da je negjde oko 1.8-2 litre

Hvala tomo420,kojeg i sam posjedujem i to u izvornom stanju tj.prekrasnoga a da se vratimo na mutu sad mi nije potpuno jasno dal moram odšarafit onu ploču za vozit prikolicu il je negdje sa strane. Ovo mi više znači kakvo ide ulje,a čep ču naći,hvala;
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
745
neću je prodavati jer ako treba dati 100 eur nije problem,a i za neke stvari susjed ima maestralku

tip od kojega sam ju kupio kaže da mu je bila prespora za frezanje pa postoji mogućnost da je on izbacio tu brzinu iz mjenjača :icon_pidu:
uf..meni moja prebrza!!!nije prebrza,ali bi volija da je sporija 20%..volija bi da ima više brzina za frezanje a ne samo jednu..meni se da uštekat samo i rikverc za frezanje..dakle obe poluge skroz prema rezervoaru..samo zub prema sredini i obe su u leru..ostalo nisam ni šaltava kad sam skužija da nemogu..neku blokadu ima da nemogu uštekat freze i kardan kad ušaltam onu prvu u drugom smijeru-naprid..to je valjda da mi grana ne ušalta traktor u suprotan smijer..
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
290
moguće je da ti imaš mutu standard,ona u prvoj je brža od maestralke u drugoj,ako imaš točkove 12 cola,kupi si one najmanje(mislim da imaju 8 cola).
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
745
nije standard,nego rapid.prastara,ali nepotrošena.i na njoj su već možda i najmanja kola,koja bi se dala stavit..ili nisu,neman pojma,ali mala su..toliko da bi triba stavit veća,radi toga da freze mogu malo dublje uvatit.ali tada bi bila još brža!!sad kad dublje vataju,zakopava se i ona cijev koja se spaja na traktor..da su kola malo veća,pod boljim kutom bi freze stajale..možda ta freza i ima još koju brzinu za frezanje ali ju ja nisam još naša..:icon_twisted:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
290
negdje sam na forumu našao da je rapid drugi naziv za standard,a rapid S specijal ali nisam siguran je li to točno,poslikaj malo ti svoj mtk pa će znalci reći svoje.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
745
negdje sam na forumu našao da je rapid drugi naziv za standard,a rapid S specijal ali nisam siguran je li to točno,poslikaj malo ti svoj mtk pa će znalci reći svoje.

kad molaju kiše..sad mogu samo ostat autom u blatu:icon_twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh