• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Prijatelji kako da usporim moju mutu prilikom freziranja? Remontovao sam je komplet posto sam je kupio po preporuci prijatelja. Kada freziram imam osecaj kao da ce da se ugasi ali ipak frezira i dalje samo da je malo sporija. Kupio sam jos jednu novijeg tipa bez motora pa sam mislio da prebacim motor na nju da je sporija medjutim i ona ima isto brzina kao i stara. Sta raditi?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedino da probas smanjiti tockove. mozes od obicnih felgi skinuti gume i povariti precage pa ces tako smanjiti brzinu. neznam dal postoji kakav tip reduktora brzina za nju
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Uspeo sam. Prebacio sam motor na drugi diferencijal i sada je perfektno. Ima isto brzina ali je u freziranju duplo sporija. Iako su veliki tockovi na njoj nema potrebe za manjim. I motor se manje napreze sa ovim diferencijalom..
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
evo u sl brodu zatvorena poljoopskrba,a meni treba nova sajla kvačila i jedna brtva na fergazeru.
zna li netko gdje bih mogao naći tu brtvu u sl brodu,a sajlu ću vjerovatno staviti od honde f800.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
Curi mi ulje na priključku frezi. Ulio sam hypenola i isucrilo je tamo gdje se rotiraju motike. Ima li tamo kakvih gumenih dihtunga. Možda je zato što je freza bila uspravno pa se slijevalo ili? Da malo zakitam s nečim? Ili je možda dovoljno da uvalim unutra masti?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
obicno bi trebali semerinzi biti tu da dihtuju ulje. ocisti pa vidi jer mast je poslednje resenje jer pravi prevelik otpor tokom rada . ako je bila uspravno moze se desiti da na donju stranu iscuri malo ali ako je veca kolicina trebalo bi promenuti da nebi upadalo prasine ili zemlje unutra. ocisti i obrisi i vodoravno je drzi pogledaj dal ulja ima dovoljno pa ces kasnije videti u radu da li ponovo masti na tim mestima gde su semerinzi
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
obicno bi trebali semerinzi biti tu da dihtuju ulje. ocisti pa vidi jer mast je poslednje resenje jer pravi prevelik otpor tokom rada . ako je bila uspravno moze se desiti da na donju stranu iscuri malo ali ako je veca kolicina trebalo bi promenuti da nebi upadalo prasine ili zemlje unutra. ocisti i obrisi i vodoravno je drzi pogledaj dal ulja ima dovoljno pa ces kasnije videti u radu da li ponovo masti na tim mestima gde su semerinzi

Očistit ću i pogledat koliko je iscurilo. Vidim da je netko već namotavao najlon oko tih semeringa pa je vjerojatno i bivšem vlasniku curilo. Ako ne mijenjam semeringe. Bit će opet zapeklih šarafa. Gdje ima tih semeringa?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Očistit ću i pogledat koliko je iscurilo. Vidim da je netko već namotavao najlon oko tih semeringa pa je vjerojatno i bivšem vlasniku curilo. Ako ne mijenjam semeringe. Bit će opet zapeklih šarafa. Gdje ima tih semeringa?

Nije nitko stavljal najlon nego ga je sama omotala i sje... Semering pa ti slini.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
semeringe uzeti u prodavnici. neznamo ni o kojoj frezi se radi kad oskudno objasnjavas. vecinom su univerzalni i u prodavnicama za poljo masine ili kultivatore se nadje. kod nas ima prodavnica samo za lezajeve semeringe i kaiseve specijalizirana. skoro sve vrste postoje. u radu cesto namotava celofan i kanape. to je smrt za frezere pogotovu osovine. u stanju je osovinu zajesti pa ni novi semerinzi nepomognu posle. zato se izvadi oprugica iz semeringa novog i skrati 3-4mm i stavi ponovo na mesto. tako bude tesnji i zadihtuje ako se leziste na osovini zajelo. kad obrises semering na njemu imaju brojevi dimenzija semeringa pa po njima trazi. ako se pobrisu uzmi kljunasto merilo[ subler ] i izvadi spoljnu meru na kucistu debljinu osovine i debljinu semeringa . znaci tri mere u mm moraju pisati. bolje zameni dok je vreme nego ti reduktor ostane suv ili udje voda i zemlja pa strada . onda ga mozes komplet baciti
 

sindbad

Član
Tu od
22 Kol 2012
Poruka
39
semeringe uzeti u prodavnici. neznamo ni o kojoj frezi se radi kad oskudno objasnjavas. vecinom su univerzalni i u prodavnicama za poljo masine ili kultivatore se nadje. kod nas ima prodavnica samo za lezajeve semeringe i kaiseve specijalizirana. skoro sve vrste postoje. u radu cesto namotava celofan i kanape. to je smrt za frezere pogotovu osovine. u stanju je osovinu zajesti pa ni novi semerinzi nepomognu posle. zato se izvadi oprugica iz semeringa novog i skrati 3-4mm i stavi ponovo na mesto. tako bude tesnji i zadihtuje ako se leziste na osovini zajelo. kad obrises semering na njemu imaju brojevi dimenzija semeringa pa po njima trazi. ako se pobrisu uzmi kljunasto merilo[ subler ] i izvadi spoljnu meru na kucistu debljinu osovine i debljinu semeringa . znaci tri mere u mm moraju pisati. bolje zameni dok je vreme nego ti reduktor ostane suv ili udje voda i zemlja pa strada . onda ga mozes komplet baciti

Isprike. Radi se o Gorenje Muta frezi s okruglim priključkom.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Isprike. Radi se o Gorenje Muta frezi s okruglim priključkom.

nemoj misliti da te grdim ,cesto neko promasi temu i ispostavi se na kraju da je rec o necem sasvim drugom. dosta kolega ima i verovatno je neko i menjao to pa nekad zna tacno i koje dimenzije delova idu. zato je potrebno po meni uvek navesti tip da se zna o cemu je rec. vijke zardjale samo ocistis celicnom cetkom od zemlje i polivas vodom. najlakse otpuste. stara fora jednog starijeg majstora od kojeg sam ucio zanat. i najbolja solucija jer uvek tako radim. zameni semeringe dok je vreme , nije to veliki problem.ako ti sta jos zapne pitaj slobodno zato smo ovde
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ili ak nepe namazi ih s uka4 uljem i ostavi kroz noc pa ujutro idu bez brige,jer ova noc ima cudnu moc.hehehe:icon_lol:
Obavezno novi semerinzi i ulje,i sve bu 5,samo je renault4.hehehe
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
pozdrav!imam muta gorenje 8ks benzinac imam samo frezu od priključaka,zanima me dali ima priključak za raditi jarke za sadnju krumpira za kupiti i dali je netko upotrebljavao plug kolika je dubina oranja s plugom i površina s kojom se može uređivati s mtk, s tim da je 8ks i benzinac?
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
http://imageshack.us/g/6/img298q.jpg/[/IMG
zanima me koji je ovo tip mute znam samo da benzinac i da ima 8ks dobio sam ga tak da niš neznam jer vlasnik prije ga nije ni upotrebljavao'
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
http://imageshack.us/g/6/img298q.jpg/[/IMG
zanima me koji je ovo tip mute znam samo da benzinac i da ima 8ks dobio sam ga tak da niš neznam jer vlasnik prije ga nije ni upotrebljavao'[/QUOTE]

Ovo ti je muta REX COMBI. Ovog ti imam i ja doma. Prošle godine sam umjesto DMB LA300 motora stavio ACME 330 a stari motor isto tako sam osvježio sa karikašem pa ga imam na rezervi. Ako te još nešto zanima može koje pitanje...
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav i ja sam vlasnik istog motokultivatora kojeg i ti posedujes. U pocetku sam bio iole zadovoljan medjutim to je namenjeno za kosacicu a ne za freziranje tako da sam kupio noviji diferencijal sa radnim telom i na njega prebacio motor i sad radi posao. Jeste mali motor ali se bori guta ledinu u samo stuca. Kolika je cena dizel motora?
 

Prilozi

  • 22052012096.jpg
    22052012096.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 4,107
  • 04062012113.jpg
    04062012113.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 1,772
  • 04062012114.jpg
    04062012114.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 1,235
  • Fotografija0048.jpg
    Fotografija0048.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 1,018

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
koliko sam skužio to i nije za neke zahtjevnije poslove tipa rad s plugom i frezanje nekih većih površina jer imam nekih 1000m2 na koje bih posadio češnjak na jesen!znači moram ju pojačati, dali je netko radio s rotacionim plugom i kava je učinkovitost pluga za sadnju povrtlarskih kultura?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti mozes tabati za frezom i drzati je ceo dan i ona ce izdrzati. nijedna nije bas za plug predvidjena ali dovoljno ce ufrezovati i bez oranja. tu tvoju povrsinu koju navodis ja isfrezujem sa hondom F600 za dan i to na dubinu 20-25 cm. i tako radi vec 33god. e sad dal smo mi toliko izdrzljivi je pitanje. ja radim baste oko 40 ari sto je 4000m2 i plus usluzno samo sad u prolece vecinom friziram oko 50-60 ari. i nikome se neore vec idem u zbijeno zemljiste.mogu one vuci i mali plug ali u mekim zemljistima i tu je treba opteretiti tegovima i gvozdenim tockovima i malo su muke raditi. ali za bastu ti je dovoljno frezovati . dva prohoda i 20cm ide sto je sasvim dovoljno
 
Na vrh