• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Hvala! Ali, meni slići na klon honde, tj nisam u to 100% siguran da je. Nemam razloga ne vjerovati mehaničaru koji ih treba servisirati i ljudima koji ih imaju i pokazali su se dobrima. Na kraju, tko voli nek....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: gorenje (struc) MUTA

Daj baci koju sliku. Baš me interesira, po toj cijeni je nemoguće dobiti neki brendirani novi motor... u trgovce/servisere i te kako treba sumnjati. Budeš to naučio:eek::
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Oprosti, nisam u mogučnosti, previše posla a nisam baš s tehnikom i slikama. Prodaje ih kmetijska zadruga Šmarje, može privat poruka pošaljem mms. Molim za razumjevanje. Na motoru su neke naljepnice swiss made i još štošta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobar benzinac se da najti u Slo po puuuno pristojnijoj cijeni nego pri nama.
Uz malo cjenkanja, kupil sam Lombardini LGA340 (remen, OHC) 11ks za <4t kn. Još je i alternator na njemu. Vjerojatno bi bez alternatora bil i jeftiniji. LGA su jedini benzinci koje još Lombardini proizvodi. Ostale proizvodi Kohler.

Glede kineskih kopija Honde: Imam iskustva s dva agregata: jedan je 2kW, motor je nekih 4kW. Ide, ali motor je malo slab
drugi je 5kW, motor je nekih 10kW. Ima snage, ali za 12h rada s malim teretom ili gotovo bez, popije cca 30 litri benzina. Honda, kažu, upola.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: gorenje (struc) MUTA

Za te kineze je jako nezahvalno išta reči. Neki rade bez problema godinama, neki ne traju niti jedan tank. A sve njih muči kontrola kvalitete.
Bojim se da bude Lombardini izgorio u tom braku sa Kohlerom. Ti mali kohleri su isto rebrendirani kineski klonovi Honde.:icon_eyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Lombardini je ostal proizvoditi dizele, koje Kohler nema. Dakle, Kohler diesel je rebrandirani Lombardini.
Oni su morali prestati proizvoditi seriju IM, vjerojatno najrašireniji benzinac u Europi i okolici, inače nebi ovo Kohler gov*o s kosim cilindrom (kak i sam veliš - kopije Honde) mogli prodavati.
Uostalom, u Europi je puno poznatiji B&S.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: gorenje (struc) MUTA

Da, mislil sam na male benzince, to je Kohler Courage, a ti su kinezi. I meni nije problem što su kinezi, al nemogu ih onda prodavati po tim cijenama.:icon_hang:
Koliko znam Kohler je kupio Lombardini, i po več tipičnom, ustaljenom američkom sistemu, budu i dieseli dolazili iz dalekog istoka:icon_confused:
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Re: gorenje (struc) MUTA

pozdrav.Kupio sam mutu sa acme 330 motorom.No nije bio spojen gas pa ako neko ima sliku kako su spojene polugice bio bih zahvalan
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Re: gorenje (struc) MUTA

Malo MUTA u akciji.
fotografija0341.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,821
Re: gorenje (struc) MUTA

A nisu ni maline loše....:icon_thumright:
 
E

el pibe

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav društvo.Imam kultivator muta, motor ACME ALN 330 WB.Naime imam banalan problem,vozimo je stari, buraz i ja.Došlo je do nedoumice koliko ulja ide u motor?Svaki trubi i toči po svoje.Posudio sam njezin katalog nekom teleku i normalno zgubio ga je:icon_axe:Zvao sam i dva servisa jedan veli 8dl drugi 7dl.Stari mi isto tvrdi da ide sedam.Bio sam kod susjeda on je mijenjao motor dva puta tak da neznam,ak morem kaj vidit.On ima na čepu onaj mjerač a ja to nemam na svojoj.Prošle godine je bila na servisu i od onda nekaj fučka u njoj.Čini mi se da joj oslabila kompresija.Skratila mi budala sajle tak da nisam mogo volan okreniti:(rofl):Samo mi je kvar napravio_Ovih dana sam frezao ide donekle ,pali dobro ali čisto sumnjam da ona ima snage za prikolicu vući kao prije.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav ekipi,
Zanima me kdje kupiti dizel motor za moju mutu? Vidio sam nesto preko njuskala 3000 krznenih. Ak tko zna kakvu trgovinu, nije bitno hr ili slo, a ako je dobra cijena, nakon kaj se plati carina i ostalo moze i van EU.... Muta je sa okruglim prikljuckom i koristim ju za striznu kosu, nesto freze i jos planiram kupiti roto kosu za nju pa koji se motor preporucuje?
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Kmetijska zadruga Šmarje. Zg,Megonje obilaznica Rog Slatine.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: gorenje (struc) MUTA

Ovo u Rogaskoj mi je dost blizu pa cu se zaletit, a jel ima tko iskustva sa uvozom iz srbije, kolika su mi jos davanja na tih 250e?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: gorenje (struc) MUTA

Sta ima da uvozis i carinis,u gepek i teraj
A neznam mogu li se uopste cariniti jer je sve to stiglo na crno sa kosova,jer na kosovu nema pdv,carine,ma nema nista,a negde sam cuo da su ti isti kipori na kosovu 140e
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: gorenje (struc) MUTA

Hm, nije preko carine samo tak, budem prvo vidio koliko je u Rogaskoj, pa cu onda dalje razmisliti ak mi se isplati do srbije... Jel ima tko kakav broj od nekog ducana gdje se krece cijena od 220 do 250e? Mozda nadem nekog kamiondiju....
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: gorenje (struc) MUTA

Sta ima da uvozis i carinis,u gepek i teraj
A neznam mogu li se uopste cariniti jer je sve to stiglo na crno sa kosova,jer na kosovu nema pdv,carine,ma nema nista,a negde sam cuo da su ti isti kipori na kosovu 140e

ostaje problem dat nekom šipku 140 eura..:(devil):.:icon_evil:
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne želim raditi reklamu, i ako nije prikladno molim admina neka obriše post.
http://www.trgovinejager.com/sites/trgovinejager.com/files/letak-tehnika113.pdf
Na dnu letka str 7. je Gorenje muta s ugrađenim motorom o kojem sam ranije pisao, Ekoteh, i cijena mu je bila u slo oko 220 eur. Da li se radi o onom kohleru ili ne, nisam siguran, ali sve upučuje na to. 150 eur razlike u istom mtk ali sa subaru motorom?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh