• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: gorenje (struc) MUTA

Tih 150 nije neka razlika, ako pretpostavimo da Mutu taj kinez ne košta puno više od 100 eura. Dakle i nije neka razlika ako uzmemo da Robin spada u vrhove proizvodnje malih motora. A sad jel to Kohler ili nije, zapravo nije ni važno kad je Kohler također rebrendirani kinez:icon_eyes:
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobio je neki dan jer je kao neispravna bila, trebalo mi je punih pola sata da je popravim i upalim :icon_mrgreen:

Koji je to model (pretpostavljam da je univerzal?) i kak saznati kad je proizvedena jer nema nikakve pločice na njoj?
 

Prilozi

  • 20140406_160803.jpg
    20140406_160803.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 1,961
  • 20140406_160912.jpg
    20140406_160912.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 1,579

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Re: Tehničke upute poljoprivrednih strojeva

Kupio sam nedavno Gorenje Muta traktorčić sa kosom, pa me zanima koja je točno oznaka ili ime ovoga stroja???
http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/muta-gorenje-kosilica-ralica-oglas-2162840
imam problem sa ukapčanjem kardana prijašnji je vlasnik nesta iskombiniro da kardan stalno vrti radi tako da mi to malo izgleda opasno u transportu , gdje se mogu kupiti dijelovi za tu vrstu vozila meni za poćetak treba nož veličine 800x80x6 ,dali netko ima neki priručnik za upotrebu ili radionički priručnik?? hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: Tehničke upute poljoprivrednih strojeva

noževa jako puno modela sam viđao u pevecu , vjerujem da i kod vas ima pevec ..ako nije orginal uvjek se da nešto iskemijati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Mjenjač ima dvije ručice: na jednoj se uključuje 1., 2. brzina i rikverc, a na drugoj 3. i kardan.
Dakle, ta tučica mora imati 3 položaja. Pogledaj ima li ili je kaj ograničeno.

Stroj se zove Gorenje Muta MKT (mali komunalni traktor).
Imam ja upute, samo ih moram potražiti i scanirati. Strpi se tjedan, dva...
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Re: gorenje (struc) MUTA

Ovo u Rogaskoj mi je dost blizu pa cu se zaletit, a jel ima tko iskustva sa uvozom iz srbije, kolika su mi jos davanja na tih 250e?

Davorinjo,jesi pitao za motor u Rogaskoj? i ja bi kupio jednog za Gorenje Mutu
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: gorenje (struc) MUTA

Nisam jos stigao, u fazi sam pripreme okucnice za sijanje trave, samo 2000m2, al kad to rijesim onda muta dolazi na red. Tu cu javiti...
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Re: gorenje (struc) MUTA

unaprijed hvala za dokumentaciju , kada uhvatiš vremena:(happy):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobio je neki dan jer je kao neispravna bila, trebalo mi je punih pola sata da je popravim i upalim :icon_mrgreen:

Koji je to model (pretpostavljam da je univerzal?) i kak saznati kad je proizvedena jer nema nikakve pločice na njoj?
gorenje muta rapid
to je ona sa malim kolima?ja imam takvu..sraxe je šta je prebrza dok freza,pa veća kola ne dolaze u obzir..a ima samo 1 brzinu frezanja-rikverc..tako na njoj imam 2-3 brzine naprid,koje nikad nisam ušalta,isamo jednu za frezanje..freže neloše,samo fale blokade..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Dobio je neki dan jer je kao neispravna bila, trebalo mi je punih pola sata da je popravim i upalim :icon_mrgreen:

Koji je to model (pretpostavljam da je univerzal?) i kak saznati kad je proizvedena jer nema nikakve pločice na njoj?
Gorenje Muta Rex Combi Univerzal...proizveden u prvoj polovici '80-tih (po obliku ručki).
Taj ti je prikladniji za košnju, jer je rikverc za frezu malo prebrz.
Za frezu ti je prikladniji model Specijal. On ima 4.00-12" kotače i znatno sporiji puž, pa je prikladniji za frezanje i obradu zemlje.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

Mali su kotači, 8".
Ionako ću je većinom za košnju koristiti, frezanja će biti jako malo, oko 100 m2 vrta...
Najprije je moram posložiti do kraja i nabaviti priključke...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Ne vidim na prvoj slici: ima li motor elektroničko paljenje (modul s gumbom s lijeve strane ispod spremnika goriva) ili platine (poklopac na sredini bloka, ispod rasplinjača)?
Ako je ovo drugo, onda ti je godište negdje kak sam ti rekel.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

elektroničko paljenje je, ima neki rozi modul ispod spremnika na koji ide žica s bobine.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Re: gorenje (struc) MUTA

Nisam jos stigao, u fazi sam pripreme okucnice za sijanje trave, samo 2000m2, al kad to rijesim onda muta dolazi na red. Tu cu javiti...

imas mozda broj telefona,da nazovem,ja bi mozda i ovaj tjedan jos otisao po njega,ako je cijena do 250 eura.
 

davorinjo

Član
Tu od
24 Ožu 2014
Poruka
31
Re: gorenje (struc) MUTA

Uh, nemam, probaj pitati babu gugl... Al znam samo da je u pitanju obilaznica Rogaske....
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Re: gorenje (struc) MUTA

nasao sam broj pa cu sutra zvati,trebam za frezanje posloziti mutu,jer ova moja kad bi ju i slozio,trosi ko mutava...
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Kad provjeravate za motore, ima "kvaka", s konusom na radilici ili kajla i cilindrični prihvat. Razlika je bila oko 22 eur. Tako je bilo prije nego smo ušli u "blagostanje"EU.Model s kajlom je bio jeftiniji. Ako vas put nanese prema Rogaškoj, možete pogledati usput kako to funkcionira na jednoj od muta. 7 km od G.P. Macelj.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Re: gorenje (struc) MUTA

Vrbno,ti si namontiral na svoju taj dizel? ja imam mutu kosor,al se nesjecam kak je,jel je na kajlu ili na konus,al dobro,to nema veze sad,samo me zanima jel imaju taj motor tam i koja mu je cijena,jer bi morao ovaj tjedan kupiti to i sloziti. jel mozes ti to provjeriti mozda?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Gotovo svi europski MTK koriste tzv. talijanski konus 1:5, fi23.
Cilindričnu osovinu koriste ameri.

Subaru 270cc 9ks ti košta ispod 4000kn.
Ne kupuj to kinesko smetje jer troši dvaput više od Honde.
 
Posljednje uređivanje:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Re: gorenje (struc) MUTA

al opet trosi manje nego ovo sranje koje je sad gore i jos mogu tociti lozu a ne naftu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh