• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gorenje (Štruc) MUTA

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

Kak se štela ler gas na la300, nemogu ga nikak smanjiti...?
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Odi do partnera, kupi novi vergazer i teraj. Malo je skuplji ali preporod. Mora biti šarafić na fergazeru, obično ima oprugu na sebi, odpusti ga.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Re: gorenje (struc) MUTA

Na kućištu motora gdje ti izlazi osovinica regulatora gasa, dođe poluga koja ide na krburator. Tu polugu oslobodiš da možeš malo okretati osovinicu lijevo -desno (samim tim moraš pronaći odgovarajući položaj ), pa onda zategnuti. Pogledaj u kojem smjeru se okreće osovinica kad dodaješ gas (znači da ako ti prima veliki gas treba je malo vratiti). treba više puta pomicati, mic po mic dok ne nađeš dobar položaj.:icon_hang:
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

Jučer sam tu polugu 20 puta odšarafil i nikak da naštelam, danas budem opet probal, možda bu danas više sreće. :)

@Vrbno, znam za taj šaraf s oprugom, nije problem u njemu, poluga me hebe.
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Žalim te ali mene kad krene po živcu gore dolje, pop..... i čekić. Odpeljam majstoru i nek njega hebe, ak je popravil platim ak nije ništa. Uglavnom sitni popravci takvoga tipa nisu vrijedni mojih živaca.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

Ma nema šanse da plaćam majstora za takve sitnice koje mogu sam odraditi...
Uspio sam ga naštelat jučer, radi ko urica. :)
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Re: gorenje (struc) MUTA

Kaj bi bio problem na motoru LA300, da kad je hladan pali i radi ok, a kad se ugrije pod frezom ujednom crka i nemoguče ga upaliti, dok se ne ohladi. Motor baca iskru na svječicu a sviječica mokra i čadava. nema one zdrave boje. Dakle benzina ima, a neče upaliti. Jel to do fergazera ili je problem nešto drugo. Motor ima još platine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Pogledaj zazor ventila.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Re: gorenje (struc) MUTA

Slabo ti dihta kompresijski prostor !:(envy):
# sina Kako si uštimao gas ?:icon_question:
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: gorenje (struc) MUTA

Otkvačio sam onu polugu s oprugom koja ide na karb tako da sam onu drugu koja ide iz kučišta mogao zakrenuti više prema van.
Prvi puta sam je malo previše okrenuo prema van pa mi nije primala gas uopće pa sam je malo vratio i fino naštelao ler na šarafu na karbu, sad radi kak treba.
Složio sam to za dvadesetak minuta...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: gorenje (struc) MUTA

Pozdrav društvo.Imam kultivator muta, motor ACME ALN 330 WB.Naime imam banalan problem,vozimo je stari, buraz i ja.Došlo je do nedoumice koliko ulja ide u motor?Svaki trubi i toči po svoje.Posudio sam njezin katalog nekom teleku i normalno zgubio ga je:icon_axe:Zvao sam i dva servisa jedan veli 8dl drugi 7dl.Stari mi isto tvrdi da ide sedam.Bio sam kod susjeda on je mijenjao motor dva puta tak da neznam,ak morem kaj vidit.On ima na čepu onaj mjerač a ja to nemam na svojoj.Prošle godine je bila na servisu i od onda nekaj fučka u njoj.Čini mi se da joj oslabila kompresija.Skratila mi budala sajle tak da nisam mogo volan okreniti:(rofl):Samo mi je kvar napravio_Ovih dana sam frezao ide donekle ,pali dobro ali čisto sumnjam da ona ima snage za prikolicu vući kao prije.
Nadam se da nije kasno, evo tablice za motore koji su fabrički išli na mutu.
U pitanju su starije varijante, ali mislim da je ovaj AL-330 u stvari taj kod tebe tako da bi trebalo 7,5 dl u motor i 0,8 u filter. :)

 
E

el pibe

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

Zahvaljujem ,Philby:(y):Za pravu informaciju nikad nije kasno.Mislim da je to i bit foruma da pomognemo jedni drugima.Ja sam već mislio da sam možda pogriješio temu,možda drugi imaju ugrađene motore od Harley-Davidsona na Mutu:biggrin:Ili su možda bezuljni motori kod drugih ,pa ja zalud točim ulje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Re: gorenje (struc) MUTA

Koliko ide ulja?
Toliko, da je nivo ulja do vrha čepa za nalijevanje, kad motor stoji na ravnom.
Ovi podaci su većinom netočni, pa ti zato nisam niti napisal koliko ide (iako imam ovu tablicu).

Zato je najbolje izmjeriti pri zamjeni. Jedino tak buš točno znal.

Zakaj to tvrdim? Zato, jer sam se neugodno iznenadil s podacima za LGA motor. U podacima piše 1.2 litre, i toliko sam nalijal. Šipka nivoa pokazivala je oko minimuma. Nalijal sam još 3 deci, dakle litru i pol, no nisam postigel maksimum na šipki.
 
E

el pibe

Guest
Re: gorenje (struc) MUTA

Nema problema,moj stari i dalje toči i vozi.Ja se ne mješam.Valjda zna kaj je ak ju već vozi skoro trideset let.Više od razine čepa nabu nalijao.Jadino ak mu je guma prazna ili ak mi garaža ni u vaservagu:eek::Mene jedino nerviraju serviseri i njihove odokativne procjene.Jer na rezervar od cca.8dl nije baš svejedno ak hitiš još dodatnih deci ulja .Znači osmina zapremine a to se bogami osjeti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Re: gorenje (struc) MUTA

Zakaj to tvrdim? Zato, jer sam se neugodno iznenadil s podacima za LGA motor. U podacima piše 1.2 litre, i toliko sam nalijal. Šipka nivoa pokazivala je oko minimuma. Nalijal sam još 3 deci, dakle litru i pol, no nisam postigel maksimum na šipki.
Možda je tvornički šipka prekratka :icon_scratch:
Kolko ja znam ti imaš doma CO2, nadovari ju pa bu dost dugačka :(angel):
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Re: gorenje (struc) MUTA

Ja na svojoj Muti imam motor la 300 i kosim dosta po strminama. Kad idem na strmine, nagnem motor i nadolijem ulja do vrha čepa, to mi potroši na 3-4 sata rada i kad idem na ravno, ulje je na vrhu čepa opet dobro. Znam da taj tip motora nije najbolji za nagibe i sl. ali dodam malo dvotaktola u gorivo i več ga 8 godina ganjam s kosom i okretačem sjena po svojim bregima bez problema. Najavljivali su "majstori" jedna ili dvije sezone i motor takvog tipa krepa, ali hvala Bogu još ide. Ulja nikad previše, osim u filteru. kad ga je u filteru previše ugasi mi se kad se okrečem na nagibu.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: gorenje (struc) MUTA

Višak ulja tak i tak izbaci, najčešće po platinama:icon_rolleyes:
Nego ovaj dvotaktol, htio bi znati kaj on to podmazuje:icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: gorenje (struc) MUTA

Aspuh i ventile a usput malo oslabi motor jer puca od snage.:(rofl):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Re: gorenje (struc) MUTA

Za košnju na strmini, možeš malo pomoći motoru ako staviš malo više ulja od max., i da skratiš košnju na manje dionice (znači češće okretanje).:(wasntme):
 

Najnoviji postovi

Na vrh